KRİZ VARSA ÇAREDE VAR!

Haziran 5, 2009 tarihinde tarafından  
AKDENİZİN DELİSİ-ALİ KEMAL SENAN kategorisinde yayımlanmıştır.

KRİZ VARSA ÇAREDE VAR!

ATSO Başkanı Osman Budak, ekonomik krizin etkilerini azaltmak ve piyasanın canlanmasını sağlamak için başlatılan ve 5 hafta sürmesi planlanan kampanyaya Antalyalılardan da destek beklediklerini söyledi.

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) önderliğinde Türkiye’nin en büyük işveren ve işçi örgütleri olan HAK-İŞ, TÜRK-İŞ, TESK, TİSK, KAMU-SEN, TİM, TÜSİAD ve MÜSİAD bir araya gelerek başlattığı “Kriz varsa çare de var” kampanyasının Türkiye’de iç pazarı canlandırmaya yönelik, tüketici ile sanayiciyi buluşturan, ülkemiz ekonomisini hep birlikte kalkındırmayı amaçlayan önemli bir sosyal proje olduğunun altını çizen Budak, küresel krizin bütün dünya ile birlikte Türkiye’yi de derinden etkilediğini, işsizliğin hızla arttığını bildirdi.

Çaresizliğe kapılmayalım.

Özellikle gençler arasında işsizliğin kaygı verici boyutlara ulaştığını belirten Budak, “Ümitsizliğe, karamsarlığa, çaresizliğe kapılmanın gereği olmadığını düşünüyoruz. Bu farkındalığı yaymak için TOBB öncülüğünde bir kampanya başlatıldı. Türkiye’de geniş bir mutabakat sağlandı. Türkiye’nin yıllardır beklediği iş birliği anlayışıyla işçi, işveren, esnaf ve memur el ele verdi. Kampanya tüm Türkiye’de büyük ilgi gördü. Biz de Antalya’da tüm üyelerimizi ve halkımızı kampanyaya destek olmaya davet ediyoruz” dedi.

Türkiye, ekonomisinin dinamizmini, kendi içinden, gençliğinden, üretim ve tüketim gücünden alan bir ülke olduğunu belirten Budak, Milli gelirin yaklaşık %70’ ini oluşturan hane halkı tüketimini canlı tutmanın krizin etkilerini hafifletmek için önemli olduğunu söyledi.

Krize yenilmeyeceğiz.

“Üreten Türkiye’nin dayanma gücünü artırmak için, iç piyasayı canlandırmamız şart” diyen Budak şunları kaydetti;

“Biz Türkiye olarak bu anlamda oldukça şanslıyız. Çünkü üretime ve tüketime açık genç bir nüfusumuz var. Türk tüketicisi için dünya kalitesinde ürettiğimiz ürünlerimiz sayesinde ekonomimiz enerjisinin büyük kısmını içeriden alıyor. İçinde bulunduğumuz süreçte pek çok sektörde fiyatların aşağıya doğru gittiğini görüyoruz. Kriz, alım için bir dizi yeni fırsat ortaya çıkarıyor. Tüketiciler olarak bu fırsatları dikkatle analiz etmeliyiz. Şimdi, tüketimi kesme değil, bilinçli tüketim zamanındayız. Tüketiciler olarak krizi fırsata çevirmenin yolu fiyatların en düşük olduğu noktada ihtiyaçlarımızı karşılamaya başlamaktır.

Ekonomi istihdam, üretim ve tüketimden oluşur. Biri olmazsa kriz kazanır. Krize yenilmeyeceğiz. Çıkacağız pazara, ülkemize destek olacağız. Tüketiciler, üreticiler, bankalar ve Hükümet üstüne düşeni yapmalıdır Böylece üretim sürecek, istihdam artacak, tüketim gücümüz yükselecek. Bu iletişim kampanyası, sadece bir zihinsel hazırlık sürecini oluşturuyor. Krizin üstesinden hep beraber nasıl geleceğimiz konusunda halkımızla bir bilgi paylaşımında bulunuyoruz. Çünkü bu konuyu bir bütün olarak ele almalıyız, herkese görevler düşüyor. Şu an yapılan şey bir fitili ateşlemek. Ne kadar tek vücut olursak, ekonomik gücümüz ve hedeflerimize ulaşma başarımız o kadar artacaktır.“

Antalya Organize Sanayi Bölgesi Yönetim kurulu üyeleriyle birlikte kampanya afişleriyle poz veren Budak, hazırlanan ilanlarla hem halka, hem de sanayicilere güven vermenin amaçlandığını söyledi.

 

AJANS1

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari