KÜRT MİLLETİNİN TAKIMIYIZ

Ekim 10, 2009 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

KÜRT MİLLETİNİN TAKIMIYIZ

Diyarbakırspor Başkanı Çetin Sümer, devletin değil, Kürt milletinin takımı olduklarını söyledi. Çetin Sümer, AA’ya yaptığı açıklamada da bir süre önce Bursaspor maçında çıkan olaylarla ilgili Amerika’nın Sesi Radyosu’na Kürtçe demeç verdiğini, ancak demecinin yanlış anlaşıldığını söyledi…

Bursa’da oynanan Bursaspor-Diyarbakırspor maçında ortaya çıkan ve uzun süre Türkiye gündemini meşgul eden olaylar ile ilgili Amerika’nın Sesi Radyosu’na Kürtçe konuşan Diyarbakırspor Başkanı Çetin Sümer, ilginç açıklamalarda bulundu.

Çetin Sümer, Bursa’da oynanan maçta kendilerine büyük hakaretler yapıldığını belirterek, “Bizim Kürt olduğumuzu biliyorlar. Siyasi ve kötü sloganlar attılar. Diyarbakır’dan gelen seyircilerimizi taşladılar. Kimse bize bu zulmü yapamaz. Bizde çıkıp takımı ligden çekeceğimizi federasyona söyledik. Bundan dolayı Türk basını da olaya çok fazla yer verdi. Çünkü, gördüğümüz zulüm ve mağduriyet ortadaydı” diye konuştu.

“TÜRK BAYRAĞI AÇTILAR, SANKİ BİZ BAŞKA BİR ÜLKEDEN GELMİŞİZ”

Diyarbakırspor Kulübü Başkanı Sümer, Bursa’ya gittiklerinde maç öncesi sporun kardeşlik olduğunu, sporda siyasetin yerinin olmadığı yönünde beyanlar ve açıklamalar yaptıklarını ifade ederek, “Fakat, onlar organizeli bir şekilde üzerimize geldiler. Türk bayrağını açtılar. Sanki biz başka bir milletten ve başka bir ülkeden gelmişiz. Bize büyük bir zulüm yaptılar” şeklinde konuştu.

Maçtan sonra AKP’nin üst düzey yöneticilerinin kendilerini aradığını da söyleyen Sümer, “AKP’li yetkililer, meydana gelen olayı tasvip etmediklerini, yanımızda ve Diyarbakırsporlu olduklarını söylediler” dedi.

“DEVLET TAKIMI DEĞİL, DİYARBAKIR’IN TAKIMIYIZ”

Başkan Sümer ayrıca, Kürtlerden, Süper Lig’de bulunan Diyarbakırspor’a destek vermelerini isteyerek, “Altyapı ve parasal anlamda büyük sıkıntılarımız var. Kimse bize sahip çıkmıyor. Bugün Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir’i ziyaret ettik.

Bazılarının Diyarbakırspor üzerinden oyunlar oynadığını, kısıtlı imkanlarla bugünlere geldiğimizi söyledim. Baydemir bize destek olacağını söyledi. Ama bugüne kadar bir desteğini görmedik. Biz devletten yardım isteyemiyoruz, istesek ‘Devletin takımıdır’ diyorlar.

Biz Diyarbakır’ın takımıyız. Biz Kürt milletinin takımıyız” dedi. Başkan Sümer sözlerini şöyle tamamladı: “20 milyon insanımız var. İnsanlarımızın kulüplerine destek çıkmasını istiyoruz. Bu destek ile kulubümüzün dünyada tanınmasını istiyoruz.”

“YANLIŞ ANLAŞILDIM…”

Diyarbakırspor Kulüp Başkanı Çetin Sümer, Diyarbakırspor’un Türkiye’nin takımı olduğunu belirterek, ”Türk futboluna hizmet için varız” dedi. Çetin, yaptığı açıklamada, bir süre önce Bursaspor maçında çıkan olaylarla ilgili Amerika’nın Sesi Radyosu’na Kürtçe demeç verdiğini, ancak demecinin yanlış anlaşıldığını söyledi.

Bursaspor maçıyla ilgili değerlendirmelerde, ırkçılığın kötü olduğunu vurguladığını anlatan Sümer, Diyarbakırspor için herkesin desteğini beklediklerini kaydetti. Diyarbakırspor Kulübü olarak Diyarbakır ve Güneydoğu halkının takımı olduklarını ifade eden Sümer, şöyle dedi: ”Bizler Türkiye’nin takımıyız ve Türk futboluna hizmet için varız.

Amerikan Sesi Radyosu’na verdiğim demeç yanlış anlaşılmış. Çeviri hatası yapılmış. Sadece Diyarbakırspor’a sahip çıkılmasını istedim. Bursaspor maçında çıkan olayların siyasete alet edilmemesi gerektiğini belirttim.”

AKŞAM

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari