MALÜM YERDEYİZ, BELDİBİNDEYİZ!

Haziran 17, 2009 tarihinde tarafından  
AKDENİZİN DELİSİ-ALİ KEMAL SENAN kategorisinde yayımlanmıştır.

MALÜM YERDEYİZ, BELDİBİNDEYİZ!

Kemer’in eski beldesi olan ve 2009 yılbaşından itibaren Konyaaltı İlçesi’nin yeni mahallesi olan Beldibi’ne Polis merkezi açıldı. Resmi açılışı önümüzdeki günlerde yapılacak olan Polis merkezini, Polis Haftası kapsamında ziyaret eden İl Emniyet Müdürü Feyzullah Arslan, çok sayıda turistik tesisin bulunduğu mahallede turizmcilerden, Polis merkezine destek istedi. Büyük ölçüde turizmci desteği ile yapılan merkezde Arslan, Konyaaltı Kaymakamı Bayram Yılmaz ve turizmcilerle nezarete girip, “Önce siz rahat edin. Çünkü herkes buraya uğrayabilir. Hem karakolumuza hem de nezaretine iyi bakın” dedi.
Kemer’e bağlı eski turizm beldesi olan Beldibi, 2009 yılı başından itibaren mahalle haline gelip Konyaaltı ilçesine bağlandı. Daha önce Jandarma bölgesi olan Beldibi, mahalle olduktan sonra Polis noktası haline geldi.
Konyaaltı İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Polis Merkezi Amirliği’nin kurulduğu Beldibi’nde bundan böyle Polis görev yapacak. Resmi açılışı bir süre sonra yapılacak olan Polis Merkezi’ni, Polis Haftası etkinlikleri çerçevesinde İl Emniyet Müdürü Feyzullah Arslan, Konyaaltı İlçe Kaymakamı Bayram Yılmaz ve Beldibi beldesinde bulunan turistik tesislerin sahipleri ile yöneticileri ziyaret etti. Düzenlenen kokteylin ev sahipliğini ise İlçe Emniyet Müdürü Özer Biçer yaptı.

 
Polis merkezinin bahçesinde turizmcilerle bir araya gelen Kaymakam Yılmaz, turizmcilere yapılan karakol binasına verdikleri destekten dolayı teşekkür ederken, geçici binanın daha sonra kalıcı ve Beldibi’ne yakışır bir hale getirileceğini söyledi.
Kaymakam Yılmaz, “Antedon Otel’de bir toplantı yaptık. Turizmcilerimiz de Polis merkezimize destek verecekleri sözünü verdiler. Katkıda bulunan arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Biz gidiciyiz. Sizler kalıcısınız. Burası kendi eviniz. Kendi mekânınız. Şu anda burada olamayan ve düzenleme çalışmalarında katkısı olan Belediye Başkanımız Muhittin Böcek’e de teşekkür ederiz. Emniyet Müdürümüz de tahminimizin üzerinde personel verdi. Bu da Emniyetimizin Beldibi’ne verdiği önemi de gösteriyor. İç tefrişatı da kısa sürede tamamlandı. İl Emniyet Müdürümüze de çok teşekkür ederiz” dedi.
İl Emniyet Müdürü Feyzullah Arslan ise Beldibi’nde ki turizmcilere Polis merkezini, Beldibi’ne kazandırdıkları için teşekkür ederek şunları söyledi; “Beldibi’nde uzun zamandır Polis hizmeti isteniyordu. Ancak, Beldibi Konyaaltı’na bağlandıktan sonra Polisimiz geldi. Hazırlıklarımızı yaptık. Ancak, arsa bulmak ve inşası uzun zaman istiyordu. Sağ olsun Kaymakamımız ve turizmcilerimizin iş birliği ile arsamız tedarik edildi. Prefabrik bir bina yapıldı. Emeği geçenleri kutluyorum. Ancak, Beldibi’nde çok daha farklı bir karakol olması gerekiyor. Turistik tesislerden çıkan turistlerin uğradığı bu karakolu da en az turistik tesisler kadar konforlu görmeleri gerekiyor. Devletin de özel sektörün gerisinde olmaması lazım. Bu nedenle de yapılacak yeni binamız için de turizmcilerden destek bekliyoruz.
Beldibi, Polis teşkilatının kuruluşunun 164’üncü yılında Polis’e kavuştu. Hayırlı uğurlu olsun.

 

Güvenlik ve huzuru en iyi şekilde sağlayacağız. Size ve misafirlerinize en iyi şekilde hizmet vermek istiyoruz. Ayrıca, biz olay olmadan olaya müdahale etmeyi istiyoruz. Yakalayan değil önleyen polis olmak istiyoruz. Yalnızca Beldibi’nde görevli polisler değil, Antalya’daki 3 bin 500 polis de buraya hizmet verecek. ‘Malum yerdeyiz. Gönlünüzdeyiz. Beldibi’ndeyiz'” dedi. Katılımcılarla birlikte Polis merkezini gezen İl Emniyet Müdürü Arslan, davetlileri nezarete davet edip, “Buraya iyi bakın. Güzel bir nezarethane olsun. Bir gün herkesin uğrayabileceğini unutmayın” dedi.
25 personel, 1 Komiser yardımcısı ve 1 Emniyet amirinden oluşan karakola bağlı atlı polis hizmeti de verilmeye başlanacak.

Saffet YENİGÜN

KEMER GÖZCÜ

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari