MARTİN BRETTSCHNİDER İN RUHUNA EL FATİHA…

Mart 2, 2010 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

MARTİN BRETTSCHNİDER  İN RUHUNA EL FATİHA…

Her yıl milyonlarca yabancı turiste ev sahipliği yapan Kemer, bunun yanı sıra son dönemde de çok sayıda yabancının yerleşik olarak yaşadığı bir ilçe haline geldi. Alman, Norveç, İsveç ve Rus gibi çeşitli ülkelerden çok sayıda yabancı Kemer’de ev sahibi olurken, yılın çeşitli bölümlerini de Kemer’de kendi evlerinde geçiriyor.

Türkiye’yi kendi ülkeleri ve yaşadıkları Kemer’i yaşadıkları memleket olarak gören bizim yabancılar, son isteklerine göre öldüklerinde de Kemer İlçe Mezarlığına defnediliyor.

Kemer İlçe Mezarlığının bakımlı olması gözden kaçmazken, yabancıların mezarları da oldukça dikkat çekiyor. Kemer İlçe mezarlığında Alman ve Türk Bayraklarının yer aldığı ve birde resminin yer aldığı Martin Brettschnider ismindeki almanın 31.07.2008 yılında öldüğünde Kemer İlçe Mezarlığına defnedilmesinden sonra oluşturulan mezarı da hayli dikkat çekici..

Mezar taşında Almanca “ Wir Werden dich İmmer lieben” Türkçe olarak da “Seni her zaman seveceğiz. Ruhuna el Fatiha” yazan Martin Brettschnider’in mezarı gelen konuklar tarafından dikkatle incelenirken, dualar okunuyor.

Halil ÖNCÜ-KEMER

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari