MECLİS OLAĞANÜSTÜ GÜNDEM İLE TOPLANDI

Şubat 22, 2010 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

MECLİS OLAĞANÜSTÜ GÜNDEM İLE TOPLANDI

Kemer Belediye Meclisi Şubat ayında olağanüstü toplantı yaptı.  10 maddeden oluşan meclis toplantısında Kemer Sulama Birliğinin Meclis üyeliği seçimleri için Birlik Tüzüğünün  14.maddesine istinaden Sandık  Kurulunun oluşturulması konusu DSİ ye Sulama Birliği Hizmetlerinin belediye eliyle verilip verilemeyeceğinin sorulması ve eğer yapılabiliyorsa sulama suyu işinin Belediye tarafından yapılması yönünde karar verildi.

Konuyla ilgili söz alan Başkan Mustafa Gül “Kemer’de kiralar ve masraflar diğer illere göre çok yüksek. Burdur da 400 -500 liraya çalışacak işçi bulabiliyorsunuz ama Kemer’de zaten ev kirası o kadar. Bu yüzden Antalya’da mesela tekstil fabrikası kurulmuyor. Çiftçi bir tarladan yılda ancak 30 – 35 bin lira kazanabiliyor. Masrafları kazandığından çok oluyor. Buna birde sulama parası veriyor. Bence bu konuyu iyice araştırıp eğer mümkün ise sulama hizmetini biz, belediye olarak verelim. Yıllık öğrenci biletine yaptığımız gibi 10 -15 lira bir bedel koyalım. Herkes bahçesini rahat rahat sulasın.” Dedi.

Oylamada Dsi’den görüş alınması fikri oy çokluğu ile kabul edildi. Belediyenin hisseli arsalarının satışı hakkında belediye Encümenine yetki verilmesi konusu görüşüldü.

Yeni Mahalle de bulunan 188 metre karelik bir hissenin satışı ve gelebilecek tekliflerin değerlendirilmesi için yetki istenen madde ile ilgili Başkan Mustafa Gül “ben belediye arsalarının satışına karşıyım. Bence bu gibi talepleri meclis gündemlerinde tartışalım. Encümene yetki vermeyelim. Bu hissemiz için ise para yerine bir şey alabilir miyiz? Yapılacak binadan pay, ofis gibi bir şeyler alabilir miyiz? Bunları bir araştıralım. Ona göre davranalım. Bu işi araştırmayı encümen yapsın.” Dedi. Karar oybirliği ile kabul edildi.

Toptan Fuar İzni Alındı

Fuar mevsimi gelmesinden dolayı ve Mart ayı içerisinde olacak olan fuarlara Başkan ve Meclis üyelerinin gidebilmesi için toptan yetki ve yurt dışı izni verilmesi konusu konuşuldu. Oybirliği ile kabul edildi.

İmam Ve Engelliler Derneğine Yer Tahsisi Yapıldı

Kuzdere Mahallesi cami imamı için lojman talebinde ise meclis Kuzdere’de muhtarlıktan belediyeye geçen lojmanlardan birinin 4 yıllığına 100 lira kira ile kiralanmasına karar verdi. Meclis bir ilke daha imza atarak Kemer Engelliler Derneği içinde otogar içerisinde bir dükkanı ofis olarak kullanabilmeleri için 2 yıllığına 100 lira bedelle tahsis etmeyi oybirliği ile kabul etti.

Belediyenin ihtiyaç duyduğu Ziraat Mühendisi ihtiyacının da görüşüldüğü mecliste 1 adet ziraat mühendisi çalıştırılması karara bağlandı.

1/25000 lik Öneri Çevre düzeni Planı Görüşüldü

Son olarak Kemer’in Yeni Mahalle, Merkez Mahallesi, Aslanbucak Mahallesi ve Kuzdere Mahallesinin 25000 lik imar planı çalışmasının yapılması konuşuldu. Başkan Mustafa Gül “1978 yılında ilk olarak bu bölgenin 25000 lik planı yapılmış. O zamanlar turizm bakanlığı yapmış bu planı. Zamanla turizm alanları değişmiş, bakanlığın yetkili olduğu bölgeler değişmiş. En son yapılan düzenlemede 1996 yılında yürürlükten kalkmış. O zamandan beri Kemer 1000 lik ve  5000 lik plan tadilatlarıyla günümüze kadar gelmiş. Şimdi Beldibi’nden Tekirova’ya kadar olan kısımda 25000 lik planı olmayan tek yer Kemer’in 4 Mahallesi. Bakanlıkla hep konuşuyoruz ve bu eksikliği çözeceğimizi söyledik. Büyük planı yapmalı ve ona göre imar planı uygulamalarını hazırlamalıyız. Bu sayede daha yerleşik bir Kemer yaratabiliriz. Artık bu eksikliği gidermemiz lazım.” Dedi. İmar Planı konusu oybirliği ile kabul edildi.

Kemer’de Ulaşım Sorun Olmaktan Çıkıyor

Dilek ve temenniler bölümünde ise öbür meclis toplantısında gündeme gelecek olan Kemer Ulaşım Planı hakkında meclise bilgi verildi. Konuyla alakalı İşletme Ve İştirakler Müdürü Adnan Karataş “Aslanbucak’a 2 hat, Kuzdere Kemer arasına 2 Hat , Kiriş Kemer arasına 2 Hat ve Kuzdere Kiriş arasına bir hat verilecek. Bu şekilde ihaleye çıkacağız. Güzergahları biz belirleyeceğiz. Bu hatlar ile Kemer’de her yer bağlantılı olacak. Görüş ve önerilerinizi bize iletirseniz gerekli değişiklikleri yaparak o şekilde ihaleye çıkalım” dedi. Meclis, olağan mecliste toplanmak üzere dağıldı.

Basın Servisi

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari