MELLİ: “ANTALYA’YI MAHVEDENLER NE YÜZLE KONUŞUYORLAR”

Temmuz 28, 2009 tarihinde tarafından  
AKDENİZİN DELİSİ-ALİ KEMAL SENAN kategorisinde yayımlanmıştır.

MELLİ: “ANTALYA’YI MAHVEDENLER NE YÜZLE KONUŞUYORLAR”

CHP İl Başkanı Melli, “Halkın yapılanları çok çabuk unutacağını sanarak, kendi dönemlerinin kirli, halkı hiçe sayan ve ben yaptım oldu mantığı ile yaptıkları siyasetlerini Samani ne çabuk unuttu” dedi.

Melli, her zaman temiz ve açık siyasetten yana tavır aldıklarını belirterek, Samani her halde başbakanından yeni teknikler öğrenmiş ki, gerginlik üzerinden nemalanmayı kendine rehber edinmiş diyerek eleştirilerini şöyle sürdürdü;

“Büyükşehir Belediye Meclisi’nde alınan ulaşım ve 100. Yıl ile ilgili kararları eleştirdiğini sanan Samani, kendi partili belediye başkanı Türel zamanında ulaşımda yarattığı kaosun ve zulmün sonuçlarından kendini muaf tutmaya çalışmasın. Bir yandan battı çıktılar ile, diğer yandan anlamsız ve saçma sapan bir tramvay sevdası ile kenti dörde bölerek ve ulaşımı içinden çıkmaz bir hale soktuktan sonra yaman hırsız misali, sanki bu kaosun yaratıcıları kendileri olmamış gibi demeç verme sevdasına tutuldu.

Minibüs esnafının şu anda bulundukları durumun tek sorumlusu AKP’dir. Zorunlu tutulan ve esnafı borç batağına batırarak aldırdıkları minibüsler ile, rant temeline dayanan ANTKART uygulamasının ne denli rahatsızlık yarattığını halkımız unutmadı. Hatta bu tür tutarsız ve kişilere rant kazandırma politikasını 29 Mart’ta mahkum etti. Haksız uygulamaların cezasını verdi ve yerel iktidardan AKP’yi indirdi, hem de önemli bir tokatla.
Her halde bu tokat AKP’nin canını o kadar acıttı ki, gerek Samani gerekse de başbakan bir travma yaşadı. Ulaşım esnafının ve halkın ulaşımdan çektikleri tüm eziyetlerin tek sorumlusu AKP’li Türel dönemidir.

Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Akaydın, ulaşım master planı yapılana kadar bir takım rehabilitasyon adımları atmakta. Bu sayede de ulaşım bir nebze soluk aldı. Ancak ulaşımdaki sorunların kalıcı çözümünün bilimsel bir planlama ile yapılması için zamana ihtiyaç var. Bu planlama yapılana kadar da bu tür rehabilitasyonlar devam edecektir.

Her şeyden önce katılımcı belediyecilik anlayışı Antalya’mızın birçok sorununa çözüm getirecektir. İşte Samani’nin anlayamadığı da budur. Ulaşım sorununu çözümünde de bu politika izlenmekte. Gerek otobüs gerekse minibüs esnafı CHP’nin katılımcı anlayışını nasıl uyguladığını iyi bildiği için alınan kararlara muhalefet etmemekteler. Öte yandan halkın ulaşımdan var olan şikayetleri için de şu anda gereken tüm önlemler hayata geçirilecektir.

Samani ve AKP iktidarı 100. Yıl’da kimlere söz verdi ki, bu sözlerini yerine getirememek ezikliği ile hala kentin varlıklarını satma sevdasını tekrarlayıp durmakta. Antalya’daki tüm sivil toplum örgütlerinin karşı tavır aldığı, mahkeme kararı ile de durdurulan bir peşkeşi yapamamanın ezikliğidir AKP’deki travmanın nedeni.
Ulaşımdaki AKP politikası, 100.Yıl’daki AKP politikası doğru olaydı Türel tahtından indirilmezdi. Halk AKP’nin halka karşı politikalarını yerel seçimde mahkum etti. Bunu Samani içine sindiremediyse o onun sorunu.”

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari