MEVLİD KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN.

Şubat 24, 2010 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

MEVLİD KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN.

25 Şubat 2010 Perşembe gününü Cuma gününe bağlayan gece; Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v) efendimizin doğum yıldönümüdür.

İlçe Müftülüğümüzün hazırladığı  gündüz programı Aslanbucak Kız Kuran Kursu öğrencileri tarafından bayanlara özel olarak sunulacak ve Kemer Belediyesi Düğün Salonunda saat 13:00’de başlayacaktır.

Gece programı ise Din görevlilerimiz tarafından sunulacak ve Göynük Merkez Camiinde yatsı namazından sonra başlayacaktır. Bu programa katılmak isteyenler için Tekirova, Çamyuva ve Kuzdere Merkez Camileri önünden yatsı namazından sonra Belediye servis otobüsleri kalkacaktır. Mevlid Kandili Gecesi Özel Kutlama Programı’na tüm kardeşlerimizi davet eder, Kandilin hepimize ve İslam Âlemine hayırlar getirmesini dilerim.

PEYGAMBERİMİZİ NİÇİN SEVMELİYİZ?

Bizim sevgimize muhtaç olmadığı halde Peygamberimizi sevmeliyiz. Çünkü Yüce Rabbimiz şöyle buyuruyor: De ki: “Eğer Allah’ı seviyorsanız bana uyun ki, Allah da sizi sevsin ve günahlarınızı bağışlasın. Çünkü Allah çok bağışlayandır, çok merhamet edendir.” (Âl-i İmran,31)

Sevgili Peygamberimizin sözlerine baktığımızda O’nu sevmemizin gerekliliğini daha iyi anlarız. Buyuruyor ki: “Kişi sevdiğiyle beraberdir.” “Allah Teâlâ kıyamet gününde “Benim için birbirlerini sevenler nerede? Onları gölgemden başka gölge bulunmayan bir günde Arşın gölgesinde gölgelendireceğim” buyurur. “Bir kimse din kardeşini severse, sevdiğini o kişiye söylesin.” O halde Peygamberimizle birlikte olmak için O’nu sevmeliyiz. Peygamberini seven, Allah’ın rızası için insanları da sevmelidir. Birbirini seven insanlar mutlu ve huzurlu olurlar. Bizler Peygamberimizin ahlakına sahip olabildiğimiz sürece, çocuklarımıza da O’nun sevgisini ve ahlakını kazandırabiliriz.

Yüce Rabbimiz: “Şüphesiz Allah ve melekleri, Peygamber Muhammed’e salât-u selam getirirler, O’nu öveler. Ey İnananlar, siz de O’nu övün. O’na salat-ü selam getirin”(Ahzap,56) buyurmaktadır. Bu nedenle, Sevgili Peygamberimizi Mevlid Kandili vesilesiyle daha çok anmalıyız ve şu müjdesine kulak vermeliyiz. “Kim bana günde yüz defa salat-ü selam getirirse Allah onun, yetmişi ahirete, otuzu dünyaya ait yüz hacetini (sıkıntısını) giderir. Allah Teala’nın yeryüzünde dolaşan öyle melekleri vardır ki, onlar ümmetimden bana olan salat-ü selamı ulaştırırlar.” Bu nedenle O’na bolca “Allâhümme salli alâ seyidinê ve nebiyyinê Muhammed” diyerek salavat getirmeliyiz, O’nu tanımaya çalışmalı ve her şeyden çok severek, Peygamberimizin bizlere emanet olarak bıraktığı Kur’an ve sünnete sahip çıkmalıyız, O’nun hayatını okudukça ahlakımızın da güzelleştiğini göreceğiz.

Birlik ve beraberliğimizi, huzur, sevgi ve kardeşliğimizi zedeleyecek olan her türlü davranışlardan sakınmalıyız. Allah bizlere sevdiği ve razı olduğu kulları arasına girebilmeyi, Peygamberimizi sevebilmeyi, sevdirebilmeyi ve şefaatine erebilmeyi nasip etsin. Sevdiklerimizle birlikte en güzel şekilde değerlendirmek ümidiyle Mevlid Kandilinizi tebrik ederim.

Mehmet MUSLU

Kemer Müftüsü

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari