MHP’Lİ VURAL’DAN AKP’NİN KÜRT AÇILIMINA TEPKİ

Ağustos 8, 2009 tarihinde tarafından  
AKDENİZİN DELİSİ-ALİ KEMAL SENAN kategorisinde yayımlanmıştır.

MHP’Lİ VURAL’DAN AKP’NİN KÜRT AÇILIMINA TEPKİ

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, AKP Genel Başkanı Erdoğan ile DTP Genel Başkanı Ahmet Türk’ün buluşmasına ilişkin, “Bu görüşmeyle Başbakan, terörle müzakere döneminin başladığını resmen ilan etmiştir” dedi.

AKP’nin Kürt açılımı konusunda “kılıf” aradığını belirten Vural, Başbakan Erdoğan’ın DTP ile yaptığı görüşmeyi “Ferhat ile Şirin”in buluşması olarak nitelendirdi. 

ARINÇ, MHP’DEN ÖZÜR DİLESİN

Vural, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın, MHP’nin idam cezasının kaldırılmasına “evet” dediğine ilişkin sözlerinin “yalan-yanlış” bir ifade olduğunu belirterek “MHP idam cezasının kaldırılmasına hayır oyu vermiştir, Arınç’ı MHP’den özür dilemeye çağırıyorum” diye konuştu.

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın MHP’ye yönelik ifadelerine tepki gösterdi. Arınç’ın yalan yanlış ifadelerde bulunduğunu, MHP’nin idam cezasının kaldırılmasına evet dediğini söylediğini hatırlatan Vural, “Minareyi çalmışlar kılıf arıyorlar. MHP’nin idam cezasının kaldırılmasına oy verdiği tümüyle yalandır.

MHP idam cezasının kaldırılmasını istememiş, hayır demiştir. Sayın Arınç’ı MHP’den özür dilemeye çağırıyorum” dedi. Arınç’ın o dönemde ‘idam cezasını kaldırmak zarurettir’ dediğini ve 41 AKP’linin teklifte imzası olduğunu belirten Vural, “Sayın Arınç bu millete gerçekleri söyleyin. Teröristbaşıyla müzakere yolunu açanların MHP’yi bu işe dahil etme çabaları yavuz hırsızlıktır” dedi. İdam cezasının kaldırılması konusunda MHP’nin müsterih olduğunu söyleyen Vural, “MHP’nin bu tavrını kimse başka yere çekmesin” dedi.

“FERHAT İLİ ŞİRİN BULUŞMASINA DÖNÜŞTÜ”

Başbakan Erdoğan’ın AKP Genel Başkanı sıfatıyla DTP’yle yaptığı görüşmeyi de değerlendiren Oktay Vural, yapılan görüşmeye ilişkin “Ferhat ile Şirin buluşmasına dönüştü” dedi. Başbakan’ın ‘Başbakan sıfatıyla görüşmedim’ dediğini ancak toplantıda İçişleri Bakanı ve Başbakanlık başdanışmanının olduğunu söyleyen Vural, Erdoğan’ı ikiyüzlü bir siyaset izlemekle suçladı.

Vural “Keşke Başbakan ilçe kongrelerine giderken Başbakanlık uçağını, otobüsünü kullanmayarak başbakanlık sıfatını kullanmadığını gösterse daha hayırlı olurdu” dedi. Erdoğan’ın Davos’ta ve Rasmussen’in NATO Genel Sekreterliği’nde gösterdiği tavrı DTP’yle görüşmesinde de ortaya koyduğunu, “Terör örgütü demedikçe görüşmem” demesine rağmen DTP’yle görüştüğünü hatırlatan Vural, bu tavrın ‘tipik bir Erdoğan klasiği” olduğunu savundu. Vural, Başbakanın, DTP’yle yaptığı görüşmeyle terörle müzakere sürecini başlattığını resmen ilan ettiğini de vurguladı.

”DIŞ MİHRAKLAR TARAFINDAN HAZIRLANMIŞ BİR SENARYO”

Erdoğan’a “kan üzerinden siyaset yapma, kan dökenlerin taleplerine boyun eğme” çağrısında bulunan Vural, “Sayın Başbakan analarımızın gözyaşının anlamını hâlâ kavrayabilmiş değilsiniz. Bu gözyaşları bugün var olmamızı sağlamıştır. Milletimizin içine fitne ve fesat sokmayınız. Sayın Başbakan bu devletin ve milletin pusulası vardır”dedi. DTP’nin ABD’de büro açacağına yönelik haberlerin hatırlatılması üzerine “Görünen o ki bu açılım denen husus yurtdışında hazırlanmış bir senaryo.

AKP’nin de figüran olarak rol aldığı bir senaryo. Minare çalınmıştır, şu anda kılıf uydurma çabasındalar. Özellikle böyle bir süreç içerisinde bu sürecin dış mihraklar tarafından yönetildiği anlaşılıyor. Senaryo Türk milletini ayrıştırma, etnik kimliklere göre bölme senaryosudur. Ayrımcılıktır. Bu senaryo hükümet elinde aktörlerle oynanmaya çalışılmaktadır. Ama asıl senaryoyu millet çizer. Bu senaryo da Sevr’deki gibi yırtılmaya mahkumdur.”diye konuştu.

Vural, Erdoğan ile DTP Genel Başkanı Ahmet Türk’ün görüşmesine ilişkin, “Bu görüşmeyle Başbakan, terörle müzakere döneminin başladığını resmen ilan etmiştir” diye konuştu

TRT’DEKİ CANLI YAYIN

TRT ekranlarında, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan için “Sayın” ifadelerinin kullanıldığını bildiren Vural, milletin vergileriyle oluşturulmuş TRT’de, terörist başına ‘sayın’ diyenlerin büyük bir yanlışlık yaptığını söyledi.

TRT’yi bu girişimi karşısında milletten özür dilemeye davet eden Vural, şunları kaydetti: “Bir terörist başına bir kamu kurumunda ‘sayın’ denilmesine izin vermek ve bu konuda bir düzeltme yapılmaması, işte bu açılımlarının amacının ne olduğunu ortaya koyuyor. Bu açılımlar, terörist başını açıkça muhatap kabul eden bir yaklaşımın tezahürüdür.

”ŞEHİTLERİMİZİN RUHU İNCİNMİŞTİR”

Dolayısıyla TRT, bu konuda Türk Milleti adına yaptığı bu yayıncılıktan dolayı özür dilemelidir. TRT Genel Müdürü dahil olmak üzere bir terörist başına TRT kurumlarında ‘sayın’ demek, bu millete hakarettir.

Şehitlerimizin ruhu incinmiştir, milletimizin ruhu incinmiştir. Herkesi dikkatli olmaya çağırıyorum. Artık ‘açılım saçılım’ diyerek neredeyse kendileriyle gidip İmralı’yla röportaj yapacaklar. TRT kurumunu kınıyorum ve bu konuda bir açıklama beklemek de hakkımızdır.

TRT, bu konuyla ilgili yaptığı yayınlara dikkat etmelidir. Türk Milletinin kuruluş felsefesini yok sayan bu yayın anlayışı, kamusal menfaatlerimizi haleldar etmektedir. Milletin vergileriyle milletin istek ve taleplerine aykırı yayın yapmak, bu milletin verdiği vergileri helal ettirmemeyi gerektirir.”

ORTADOĞU

  • Netinial Internet

Yorumlar

“MHP’Lİ VURAL’DAN AKP’NİN KÜRT AÇILIMINA TEPKİ” adlı makaleye bir yorum yapilmis
  1. Dadaloglu dedi ki:

    sehitlerin ruhunu ilk once o sehidi doguran analari sonrada buyuten babalari sizlatiyor. Her verilen yanlis OY bir sehid, bir ihanet, issizlik olarak sandiklardan geri cikip geliyor. O kadar sehit cenazesinde gormek istedigim duymak istedigim bir manzarayi goremedim,,sehit yakinlarindan bir kisi cikipta o cenazeye gelen siyasi ve askerilere BENIM SEHIDIM BURDA YATIYOR SIZIN OGLUNUZ NERDE,,SULALENDEN KAC SEHIDIN VAR DA BURAYA GELMEYE YUZUN TUTUYOR diyemedi. demokrasi maskesiyle dagdaki teroristi meclise sokan onlarla yanyana oturan vekillere partilere saksakcilik yapan bir halk Turkiye gibi cennet bir vatani hak etmiyor. NE HAINLER NE HORTUMCULAR NEDE TERORISTLER EKSIK OLMAYACAK,,ONEMLI OLAN BUNUN KARSISINDA BIZIM NE YAPTIGIMIZ,,,,INCE BELLI BARDAKLARIMIZDAN CAYLARIMIZI PLAZMA EKRANLARIMIZDAN TURKIYEDE KI KEPAZELIKLERI IZLEMEK,,ISTE BUNDAN BASKA BIRSEY YAPTIGIMIZ YOK. YAPMAKTA OLDUGUMUZ BU.

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari