MHP BAŞARISIZ BİR PARTİ, OYLARINI TERÖRLE ARTIRIYOR

Ocak 25, 2010 tarihinde tarafından  
KONU_ŞU_YORUM-HÜSEYİN SOYDABAŞ kategorisinde yayımlanmıştır.

MHP BAŞARISIZ BİR PARTİ, OYLARINI TERÖRLE ARTIRIYOR

Akp nin hazırladığı ‘demokratik açılım’ kitabında, ‘Başarısız bir parti olan MHP en yüksek oyunu terörün iyice tırmandığı 1999 yılında almıştır’ denildi.

Akp, demokratik açılıma yönelik tereddütleri gidermek amacıyla ve öncelikle bu konuda başta partilerinin taşra yöneticileri ve üyelerini ikna edebilmek için, 30 soru ve yanıtın yer aldığı demokratik açılım kitabı hazırladı.İl başkanlarına dağıtılan bu kitapta MHP’ye yönelik ağır ithamlarda bulunuldu.

Kitaptaki 19. soruda “MHP’nin demokratik açılım sürecinde aşırı tepki vermesinin sebebi nedir?” sorusu soruldu ve şöyle cevaplandırıldı.

“Terörün artış gösterdiği dönemlerde MHP’nin oylarında bir artışın meydana geldiği görülmüştür… Kasım 2002 seçimlerinde 57. hükümetin 2. büyük ortağı olan MHP, başarısız performansı ve Abdullah Öcalan’ın tutuklanmasıyla birlikte iyice azalan terör eylemlerinden dolayı yeniden barajın altında kalmıştır… 22 Temmuz 2007 seçimlerinin öncesinde terör olaylarındaki tırmanış halkta reaksiyona yol açmış… Bu seçimlerde yüzde 15 oy alarak tekrar Meclis’e girmiştir”

Yukarıda ki cevap kısaltılarak sayfaya aktarılmıştır. Meramımız Akp nin kendi sorduğu sorulara kendi verdiği cevapları yayımlamak değil nasıl bir yanlıştan beslendiklerini ve bizleri götürmek istedikleri yanlış yeri göstermektir.

Yarın, bir gün bu kitaplar dağıtılacak ve değişik bir strateji ile kafalar bulandırılmak istenecektir. Oysa kendi sordukları sorulara verdikleri cevap zaten halkımızın kalbindeki cevaptır.

Evet, MHP tabanı olan bir kitle partisidir. Milliyetçi çizginin verdiği vakur bir duruş ile girdiği seçimlerde baraj altında kaldığı da, iktidarın ortağı olduğu da günler olmuş ama her defasında halkının ona verdiği görevi saygı ile kabullenmiştir.

Evet, MHP nin iktidarda ve ülke yönetiminde söz sahibi olmadığı dönemlerde terör artırılmış, azdırılmış ve bundan beslenen dış güçler ile o dış güçlerin ülkemizdeki kuklalarının oyuncağı ve ülkeyi parçalama kozları olmuştur.

Terörün arttığı dönemler diye adlandırılan zamanlar, aynı zamanda birilerinin de terörü azdırdığı zamanlardır. Şu anda olduğu gibi. Halkın hassasiyetleriyle oynayarak bir bölge halkını açılım adı altında ayrıştırmaktan, bu bölge halkını o teröristlerle bir görmekten daha aşağılayıcı bir durum olabilir mi?

Şu anda haber ve yazılara gelen yorumlardan anlaşıldığı kadarı ile bölge halkının bir kısmı ve düzenin ağaları ile yöneticileri bu açılımdan medet umarak ülkemizden toprak isteme cüretini göstermektedirler.

Öte yandan kanlı teröristlerle bir kefeye konduğunu anlayan ve 1000 Yıllık Kardeşlikten tecrit edilmek istemeyen bölge halkının bir kısmı ise “Hayır, PKK bizim temsilcimiz olamaz, onları temsilcimiz olarak görmeyi de görenleri de reddediyoruz” demektedirler.

Kısacası terörden medet uman MHP değil, şu anda özellikle AKP dir. Çünkü terör ve kanın getirdiği yas MHP nin değil, AKP nin işine yaramakta, açılım adı altında başka hesaplar yapılarak ülke bölünmeye doğru götürülmektedir.

Dış güçlerin aklı ve fikriyle hareket eden AKP birçok koldan hareket ederek ülkeyi kaosa ve vatandaşını çıkmaza sürüklemektedir.

Terör gibi Darbe sözü de Akp nin işine yaramaktadır. Artık günlük vaka olan ve güvenilirliğini kaybeden darbe planlarının amacı eğer olası bir darbenin izini sürerek hazırlayanlarını cezalandırmak olsaydı, bu operasyon gizlilikle yönetilir, bulgular değerlendirilir ve gereği yapılırdı.

Bunda amaç varsayılan kişileri bulmak değil bu kurumu yani ordumuzu zayıflatmaktır. Eğer bu olaylarda Genelkurmay Başkanı’da  dahil herhangi bir ordu mensubunun ihmali veya haberi varsa onları görevden almak yine Başbakan’ın görevidir. Ama yapılmak istenen bu değil,  darbe söylentisinden de nemalanmaktır.

Kaldı ki, iktidarda; “Laik, demokratik Cumhuriyet aleyhine eylemlerin odağı olduğu Anayasa Mahkemesi tarafından kabul edilmiş bir iktidar” varsa, ve bu iktidar “açılım, reform, anayasa değişikliği” gibi kelimeleri kurduğu cümlelerin içinde kullanıyorsa bazı güçlerin de “Ülkenin bölünmez bütünlüğü” anlamında bazı plan ve projeleri olması gerekmez mi?

Kısacası; “TERÖR ve DARBE” kelimeleri MHP nin değil, AKP nin işine yarıyor o da bunu kullanıyor da kullanıyor.

 • Netinial Internet

Yorumlar

“MHP BAŞARISIZ BİR PARTİ, OYLARINI TERÖRLE ARTIRIYOR” adlı makaleye 4 yorum yapilmis
 1. Haldun Ö. dedi ki:

  Mhp nin oyunu artırmak için teröre ihtiyacı yok. akp nin başarısızlığı zaten yetiyor. mhp iktidara akp yüce divana

 2. Zeki Tüfekçioğlu dedi ki:

  Akp sıkıştıkça ..k atacak yer arıyor. Azan kul bulur derdi büyüklerimiz. oda ektiklerini biçecek. vah ki vah. nasıl kandırılmış ve oy vermişiz onlara. yuh bizlere.

 3. UYGUR TÜRKÜ dedi ki:

  Uzaklarda da olsan doğruları yazarak bizleri desteklediğin için teşekkür ederiz Hüseyin Abi. Halkımız bu gerçekleri görecek ve bu defa Milliyetçi Hareket milletini idare etmek ve milletinin hakkını korumak için iktidara gelecektir.
  Hoşçakalın.

 4. Cihangir Duman dedi ki:

  AKP nin bu kitapçığı ile ilgili bir karşı atak haberi buldum. Paylaşmak istiyorum.
  CİHANGİR DUMAN

  CHP, AKP’nin ’30 soruda açılım’ kitapçığına kendi kitapçığıyla karşılık verecek. CHP yönetimi, ‘açılımın ve sürecin yanlışlarını’ yine soru-yanıt formatındaki bir kitapçıkla eleştirecek

  AKP ile CHP arasında aylardır devam eden ‘açılım’ tartışması, şimdi de kitapçık düellosuna dönüştü. CHP, AKP’nin vatandaşların kafasındaki soru işaretlerini gidermek için hazırladığı ve il başkanlarına dağıttığı ‘Sorularıyla ve Cevaplarıyla Demokratik Açılım Süreci, Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi’ adlı bir kitapçığa, kitapçıkla karşılık verecek.

  TALİMAT BAYKAL’DAN
  ‘Açılım süreci ve Habur görüntüleri bu iktidara çok büyük zarar verdi, adeta mahvetti, bunu gidermeleri mümkün değil’ diyen CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, iktidar partisinin hazırladığı kitapçığın basına yansımasından sonra hemen kurmaylarına talimat verdi. Baykal, kurmaylarına ‘Öncelikle bu kitapçığı didik didik edin. AKP’ye en büyük zararı veren bu konuda halkı yanıltmalarına izin vermeyelim. Bizim yanıtlarımızı da hazırlayın ve iktidarın yanlışlarını anlatalım’ dedi.AKP’nin kitapçığını inceleyen Baykal, Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen’i görevlendirdi. Öymen başkanlığında bir komisyon kurulması ve derhal çalışmalara başlanması kararlaştırıldı.

  30 SORUDA YANLIŞLAR
  CHP’nİn hazırlayacağı ve ‘Hangi yanlışlar yapıldı?’ ana başlığının irdeleneceği kitapçıkta ’30 soruda açılım ve sürecin yanlışları’ ortaya konulacak. CHP’nin kitapçığında yer alacak bazı soruların şunlar olacağı belirtiliyor:
  l Devlet ve hükümet teröristleri muhatap aldı mı?
  l Öcalan ve temsilcileriyle gizli pazarlıklar yapıldı mı?
  l Sİlah bırakma şartı konuldu mu?
  l Gelen teröristlerin şov yapmasına izin verildi mi?
  l KIyafetlerİ, ayakkabıları ve ellerindeki mektupla gelmelerine göz yumuldu mu?
  l Devletİn üst düzey bürokratları karşıladı mı?
  l SInIrda çadır mahkemeleri kurulup, ‘farklı hukuk’ uygulandı mı?
  l Devletİn savcı ve hakimleri teröristlerin ayaklarına gitti mi?
  l Terörİstlere ayrı ve yoruma dayalı hukuk işletildi mi?
  l OluŞan bu görüntü ile terör örgütü ile ilişkisi olmayan, devlete bağlı Kürtler örgütün kucağına itildi mi?
  l Uygulamayla birlik sağlandı mı?
  l Yoksa birliğin aksine etnik temelde ayrışmanın önü mü açıldı?
  l Açılımı kimler istedi?
  l Açılım kimin ya da kimlerin işine yaradı?
  l Türkiye bu açılımdan ne kazandı, ne kaybetti?

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari