MHP DE BAYRAMLAŞMA VE İLÇE BAŞKANININ ÖNEMİ

Aralık 1, 2009 tarihinde tarafından  
SOYDA_BAŞYAZI - HÜSEYİN SOYDABAŞ kategorisinde yayımlanmıştır.

MHP DE BAYRAMLAŞMA VE İLÇE BAŞKANININ ÖNEMİ

Milliyetçi Hareket Partisi Kemer İlçe Başkanlığı’nın Kurban Bayramı’nın üçüncü gününe denk gelen Pazar gününe planladığı ve bizzat İlçe Başkanı Kadir Batu Bey’in telefonla herkesi davet ettiği bayramlaşma törenine Kemer’de yetişemedim ama Göynük’te devam eden kısmına dahil oldum.

İl Başkanı Ali Adnan Kaya Bey’in ve İl Yönetim Kurulu Üyeleri’nin de hazır bulunduğu bu bayramlaşma töreninde dikkatleri çeken birkaç şey üzerine yazı yazma ihtiyacı hissettim.

Birincisi İlçe Başkanı Kadir Batu Bey’in o kendinden emin ve dimdik halini arz edeceğim. Bir yazımda ilçe başkan adaylarından bahsederken adayları iki guruba ayırmış ve adaylar için gelenekçi ve yenilikçi sıfatlarını kullanmıştım.

Ama o gün gördüğüm manzara, ilgili yazımda yenilikçi sıfatını kullandığım genç ve dinamik Kadir Batu’nun kendini aşmış ve en az bir gelenekçi MHP’li kadar konusuna vakıf ve partisine sahip çıktığı görüntüsüdür.

İl Başkanı Ali Adnan Kaya Bey’in gerek kahvehane sohbetleri gerekse esnaf ziyaretlerinde vatandaşlara MHP’yi anlatırken, ülkenin içinde bulunduğu durum hakkında kısaca bilgiler vererek bu durumda MHP’nin üzerine düşen görevleri, bayramın kutsiyetine yakışır bir biçimde anlatması ve kimseyi sıkmadan bunu izah etme çabaları çok takdir edilen bir davranış biçimi olarak hafızalarımıza kazınmıştır.

İl Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri’nin ayrılmasından sonra Kadir Batu Bey bir orkestra şefi zarafetinde ve bir baba şefkatinde tüm esnafları yanında Belde Başkanı ve Kadın Kolları Üyeleri ile birlikte ziyaret ederek esnafın ve halkın takdirini kazanmış, Sn. Göynük Belediye Başkanı Necati Topaloğlu’nun kalesi ve bir CHP Beldesi olarak anılan Göynük Beldesi ona ve temsil ettiği partiye yani milliyetçi Hareket Partisi’ne kucak açmıştır.

Bunda hemen her kişi ve esnafa verdiği ve üzerinde “MHP Türkiye’nin onurlu geleceği” yazılı kartvizitinin de etkisi olduğunu ve böyle birebir çalışmaların başarıya ulaşacağını düşünüyorum.

Yani Kadir Batu hemen tüm ilçe başkanlarının yapmadığı bir şeyi yaparak, ailesi ile geçireceği bir bayram gününü beldesinin halkının bayramını kutlayarak ve gönlünü alarak geçirmiş ve hem kendisinin hem de partisinin yüzünü ağartmıştır.

Yaşlı annelerimizin ve dedelerimizin elini öperken o koskoca adamın bir çocuk haliyle davranışı var ki bu bile sadece onun insan halini ve lider tarafını anlatmaya yeter. Bu arada her gittiği noktada ve her kişiye “Hayırlı Bayramlar dilerim. Size İlçe Başkanımız Kadir Batu Bey’i takdim ederim” diyen Belde Başkanı’nı da tebrik ediyor ve başarılar diliyorum.

Dikkatimi çeken ikinci nokta ise  halkın yukarıda da arz ettiğim şekilde MHP ye olan ilgisi ve genel siyasi durum hakkında bilgiye olan açlıklarıdır. Bu konuları kendi çevrelerinin dışında birileri ile paylaşmak isteyen Göynük’lüler bu konudaki taleplerini MHP İlçe Başkanı’nı karşılarında görünce dillendirmişler ve onun da konulara olan hakimiyeti ile bilgi alış verişinde bulunmuşlardır.

Bilhassa beldelerin yaşam alanları sayılan kahvehane ve toplantı yerlerinde İl Başkanlığı seviyesinde katılımlar ile toplantılar düzenlenmesi, soru cevap şeklinde halka ulaşmanın sağlanması çok yerinde ve amacına ulaşmış bir çalışma olur kanaatindeyim.

Beldede planlanan bayramlaşmanın yapılan ziyaretler ile son bulmasının ardından birkaç dakikasını aldığım Kadir Batu’ya İlçe Kongre tarihini ve adayları sordum.

Yüzüme baktı ve “Kongre tarihi daha belli değil. Adayların da bazı çalışmalar yaptığını biliyorum ama tarih belli olmadığı için adaylarda belli değil zannediyorum. Ben görev saham içerisinde ve görevim süresince elimden geleni yapma telaşı ve MHP’yi halka anlatma çabası içerisindeyim. Eksiğim varsa arkadaşlarımın gelerek bana söylemesini ve hepimizin partisini daha iyi yerlere taşımayı beraber planlamamızı rica ediyorum. Eğer aday çıkarsa ve delegelerin tercihi o yönde olursa yine de partim için çalışırım. Bazıları gibi küsmem, darılmam ve partimden kopmam” dedi.

Gribi bahane etti, kendini öptürmedi ama ayrılırken bir cümle daha ekledi, gülerek. “Bu dağıttığım kartvizitlerden daha 5.000 tane yeni bastırdım. Boşa gitmeyeceğini düşünüyorum”

Arabaya bindiğimde hava kararmıştı. Eski bir sohbet canlandı gözlerimde.

Yer; Marina Surf Restoran.

Masanın etrafında; Nazım Körçeşme, Hakkı Aydın ve ben.

Ortada; Kemer Pastanesinden cevizli baklava.

Konu; Ne olacak Kemer MHP’nin hali ve parti içerisinde kim İlçe Başkanlığına yakışır, kim toparlayıcı olur ve kim bu makamı taşır.

Adaylar; Partinin kapısından giren her kişi.

Değerlendirme; Tüm özelliklerin, artı ve eksilerin masaya yatırılması.

Sonuç; Oy birliğinle Kadir Batu.

“Hey gidi günler hey” demenin tam zamanıydı ve ben de öyle dedim.

“Hey gidi günler hey”

Not; Türkiye’nin içinde bulunduğu durumun ve etrafımızı sarmalayan tehlikelerin farkındaysanız ve bunun için halkı bilinçlendirmek istiyorsanız bu uzun kış geceleri evinizden çıkın ve bir plan çerçevesinde bunu kahvehane sohbetleriyle halkla bütünleşerek anlatın.

Şimdi tam sırası ve “Farkındaysanız”

Bu Türkiye sevdasını bir slogan olarak değil de içinde duyarak yaşayan tüm partiler için geçerlidir.

Tabii “Farkındaysanız”

Sevgi ve saygılarımla…

Hüseyin SOYDABAŞ

 • Netinial Internet

Yorumlar

“MHP DE BAYRAMLAŞMA VE İLÇE BAŞKANININ ÖNEMİ” adlı makaleye 4 yorum yapilmis
 1. Ali Taşdeniz dedi ki:

  Şu anda hem Türkiyede hemde Kemerde Mhp en gözde parti. Bu ahengi değerlendirmeli ve Kemer de Kadir başkanla devam etmeliyiz.

 2. S.Güneri dedi ki:

  Eskiden Mhp ye darılanlar şimdi kulis yapıyormuş. Meramları Mhpnin iyi şeyler yapmasımı, yoksa yükseldiği yerdeki meyveleri toplamak mı.

 3. Ü. Çelik dedi ki:

  Partimize gelenlere kapımız açık, partimizden gidip başkalarını destekleyenlere ise kapalı. Onu çok seviyoruz ama, ilkelerimize göre bu yazının yazarı da dahil buna.

 4. Hüseyin SOYDABAŞ dedi ki:

  Sevgili Ü. Çelik isimli arkadaşım;

  İçinden gelerek yazdığın samimi cümlelerin için teşekkür ederim.
  Belki de bunu yazıya dahil etmeyeceğimi düşünüyordun.
  “Onu çok seviyoruz” demen bile yeter benim için.

  Bir kişi veya bir topluluğu desteklemem için iki kriterim var.
  Birincisi; O kişi veya topluluğun mazlum, hakkı yenen, istismar edilen taraf olması,
  İkincisi; O kişi veya topluluğun, çok sevdiğim ülkemin ve geleceğimiz çocuklarımız için en iyiyi istiyor olması.

  Bunun ifası ve temini için gerekli zeminde bulunmak yeterli benim için.

  Dün Ak Parti’nin İlçe Başkanı olmamın bir sebebi vardı. O görevi alan Sn. Mustafa Bilici Bey’in Ak Parti için, “Bu parti elinde torbası, sırtında kamburu olmayan kişiler arıyor, bize katılır mısın?” demesiydi beni oraya bağlayan. Sonrasında da dönen dolaplar oldu oradan çözülmemi sağlayan, hem de birçok kişinin orada kalmak veya orada olmak için her şeyinden vazgeçmeye bile hazır olduğu anda.

  Şu anda da Ülke’min içinde bulunduğu durum, beni “Bu ülkenin sınırlarını en iyi kollayabilecek” partinin yanında durmaya zorluyor.
  Bu parti de “MHP”

  Ama yarın, yine yukarıda saydığım kriterlerim gereği başka yerde de olabilirim.
  “Çember gittikçe daralıyor. Lütfen okuyun, okutun ve birlik beraberliği tesis edin.

  Yukarıdaki iki kriter hepimizin ilkesi olmalı aynı zamanda”
  Bana o yorumunla bu cevabı sunma fırsatı verdiğin için, teşekkür ederim.

  Bu toprakları çok sevin.
  Sevgi ve saygılarımla…

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari