MHP KEMER İLÇE BAŞKANI GÜNDEM İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Ocak 8, 2010 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

MHP KEMER İLÇE BAŞKANI GÜNDEM İLE İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Milliyetçi Hareket Partisi Kemer İlçe Başkanı Kadir BATU’nun son yapılan zamlarla ilgili Basın Açıklaması

Muhterem Kemerliler;

Aylardır yüksek zam vereceği ümidiyle emekliyi oyalayan AKP, hayal kırıklığı, ümitsizlik ve kandırılmaktan başka bir icraat yapamacağını bir defa daha göstermiştir. Yine dağ fare doğurdu, yine ümitler söndü, yine milyonlarca vatandaşımız kendi makus talihleriyle baş başa kaldılar.

Başbakan’ın  milattan önceki olayları emsal göstererek, içi boş övünmelerle kafa karıştırarak açıkladığı zam oranı, deve de kulak olmaktan ileri gitmemiştir. Daha bir hafta önce zam ve vergi yağdırmakta son derece cömert olan AKP hükümeti, emekliye yine sefaleti, yokluğu ve ölümü göstermiştir.

Anlaşıldığı kadarıyla, IMF gelmeden önce kozmik haberleşme ile klasik talimatlarını Başbakan’a iletmiş, bu kapsamda hükümette buna uygun hareket etmeye karar vermiştir. Orta ve dar gelirli kesime önce zam ve vergilerle ölüm gösterilmiş, sonra da birkaç damla ücret artışı ile sıtmaya razı edilmişlerdir.

Neresinden bakılırsa bakılsın son zam ve vergiler bütün dar gelirlilerin olduğu gibi emeklinin de hayat şartlarını son derece ağırlaştırmıştır.

Alınacak muhtemel IMF kredisiyle, ekonominin rakamsal ve oransal olarak düzeleceğini hesaplayan AKP zihniyeti, şartlar elverdiği ölçüde ve uygun bir zeminde seçime gitmeyi kararlaştıracaktır. Gelişmeler bize başkaca bir yorum yapma imkanı bırakmamıştır.

Bütün yollar tıkandığı için yalnızca bulabildiği ve teslim olmaya amade olduğu uluslar arası desteklerle mesafe almayaçalışan AKP hükümeti’nin gündeminde bunlardan başka bir hesap olmadığı görülmektedir.

Muhterem Hemşehrilerimiz;

İktidarın ne denli samimiyetten ve ahlaktan yoksun olduğunu bariz olarak bir örnekle görmeniz mümkündür. Lütfen dikkat buyurunuz;

Memurlarımız için ocak maaş zammı yüzde 2,5 düzeyindedir.
Temmuzda da yine aynı oranda ilave zam yapılması söz konusudur. Buna karşılık, kamuya ait lojmanların aylık kira bedelleri 15 ocak’tan geçerli olmak üzere yüzde 19,5 ile yüzde 20 arasında zamlanmıştır. Bunun neresinde çalışanı gözeten bir bakış ve anlayış vardır ? Başbakan böylesi bir aldatmacayı ne hakla ve ne cüretle memurlarımıza reva görmektedir ? Kuldan utanmayan bu siyaset algısının Allah’tan da mı korkusu kalmamıştır.?

AKP hükümetinin yokluğa ve açlığa mahkum ettiği milyonlarca vatandaşımız bunlarla da sınırlı değildir. Asgari ücretle hayatını sürdürmeye çalışan yüzbinlerce vatandaşımız da ne yazık ki, bu zalim politikadan payını almıştır. Bu yılın ilk yarısı için 16 yaşından büyük vatandaşlarımızın alacağı asgari ücret geçen yıla kıyasla yüzde 5,1 artmış ve net olarak 577.TL’sına ulaşmıştır.

Söz konusu komik artışla hükümet asgari üçretli olarak hayatlarını kazanmaya çalışan insanlarımızı kelimenin tam anlamıyla açlığa terk etmiştir. Simit hesabıyla ekonomi tahlili yapan Başbakan, artık simidi bile asgari ücret alan insanlarımızdan çok görür bir hale gelmiştir.

Bu hükümetle gelinen nokta yokluk, yoksulluk ve sefalettir. Genel Başkanımız Sayın Devlet BAHÇELİ, böyle bir iktidarın 7 yıllık icraatının sonucunda varılan noktayı, “ İşçilerimiz sokakta, eczacılarımız ayakta, itfaiyecilerimiz bunalımda, memurlarımız darda, emeklilerimiz aldatılmakta, esnafımız çıkmazda, çiftçilerimiz boş tarlalarında seslerini duyurabilmenin yollarını aramaktadır.” Sözleriyle özetledikten sonra Başbakana şu çağrıda bulunmuştur.
“ Başbakan Erdoğan, hiçbir sorun yokmuş gibi sanal başarı ve mutluluk hikayelerine devam etmekte, hayaller kurmayı var gücüyle sürdürmektedir. Gerçeklerden bu denli kopan Başbakan’ın kendi akıbetiyle de ilgili hayal kurmaya şimdiden başlamasını tavsiye ediyorum.”

BU MİLLETE AYRILIK, AÇLIK VE YOKSULLUK GETİRENLER,  GELDİKLERİ GİBİ GİDECEKLERDİR.

Saygılarımızla…

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari