MHP KEMER İLÇE BAŞKANI KADİR BATU’NUN ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI

Mart 25, 2010 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

MHP KEMER İLÇE BAŞKANI KADİR BATU’NUN ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ İLE İLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI

Türkiye’nin önümüzdeki ayları bir Anayasa değişikliği dayatmasıyla geçireceği anlaşılıyor. Mevcut Anayasa ile ilgili istisnasız her kesimin ortak değerlendirmesi, bunun bir darbe Anayasası olduğudur. Artık değiştirilmesinin zamanının geldiği ve yeni bir Anayasaya ihtiyaç duyulduğu da yine kabul gören bir kanaattir.

Toplumun bütün kesimlerinin katkı yapacağı, geniş bir uzlaşma ile çağdaş bir Anayasanın yapabileceğine hiç kimsenin itirazı yoktur.

Yeni Anayasa yapılamıyorsa, yapılacak değişikliklerde de yine aynı şekilde geniş uzlaşma ve geniş bir katılım sağlanması hukukun, siyasetin ve vicdanın tabiatı icabıdır.

Değişim ihtiyacı bu kadar açık ve net olmasına rağmen, iktidarın meseleyi bu dayatmaya dönüştürmesi ve yeni bir gerginliğin odağı haline getirmesi gerçek anlamda bir garabettir. İşin içinde iyi niyet yoktur.

Aklı eren herkes çok iyi biliyor ki yapılmak istenen, toplumun ihtiyacı olan bir düzenleme değil, iktidarın ve AKP yöneticilerinin özel hesaplarına, şahsi ikballerine yönelik bir oldu-bitti uyanıklığıdır.

Kendi aranızda toplanacaksınız, kendi menfaatlerinize göre düzenleme yapacaksınız, bunu bir metin haline getirip taslağa dönüştüreceksiniz, sonrada siyasi partileri ziyaret ederek, bunlara katılmasını isteyeceksiniz. Bunun adı da uzlaşma olacak, istişare olacak.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Dr. Devlet BAHÇELİ bu duruma dikkat çekti ve iktidarın samimiyetsizliğini şu sözlerle ortaya koydu.

“Anayasa değişiklik taslaklarının istişare adı ile dosya içine koyup partileri turlamak “toplumsal uzlaşma” olmayacağı gibi, yıllarca bekleyip şimdi acele cevap için vade vermekte “müzakere” anlamına gelmeyecektir. Bizim bir toplum sözleşmesi olan Anayasa’nın üzerinde tartışılmadan, bütün tarafların görüşü alınmadan, eleştirilere kulak verilmeden yapılacak oldu-bittileri kabul etmemiz mümkün değildir.

AKP’nin bu dayatmada ısrar etmesi ve referandumu gündeme getirmesi halinde ne olacağı bellidir.MHP’nin gördüğü bütün sakıncaları meydan meydan gezerek milletimize anlatmaya hazır ve kararlı olduğunu bizzat Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet BAHÇELİ ilan etmiştir.

Türkiye’nin çok derin ve çok acil meseleleri var. Öncelik yoksullukta, işsizlikte, ekonomik çöküntüde, terör ve bölücülükte, talan ve yolsuzlukta olmalıdır.

Bütün bunlara rağmen ille de bir Anayasa değişikliği yapılacaksa, işe nerden başlaması gerektiği bellidir. Bu konuda da çok net bir tavır ortaya koyan MHP Genel Başkanı Sayın Dr. Devlet BAHÇELİ’ nin şu veciz ifadesini, Aziz Kemerli Vatandaşlarımızın dikkatlerine sunmak isteriz.

“Siyasi ve ahlaki çürüme devlet ve toplum hayatımızı bir kanser gibi sarmıştır. Yozlaşma kültürü her alanda kök salmış, Türkiye yolsuzluk, vurgun, talan ve kanunsuzluklar ülkesi olmuştur.

Bunun sonucunda devlete, demokrasiye ve adalete olan güven duygusu zedelenmiştir. Siyaset kurumu kirlenmiş ve toplum nazarında çok ağır bir itibar kaybına uğramıştır.

Anayasalar; kirli ellerin, kirli zihniyetlerin ve lekeli alınların kendilerini aklayacakları, arkasına saklanacakları istismar malzemeleri ve paravanları değildir ve olmamalıdır.

Ve eğer bir yerden değişikliğe başlanacaksa, “TEMİZ TOPLUM, TEMİZ SİYASET, TEMİZ YÖNETİM” in sağlanması ve “DOKUNULMAZLIKLARIN KALDIRILMASI” ile işe başlanmalıdır.

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari