MHP KEMER İLÇE BAŞKANI KADİR BATU NUN DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

Mart 6, 2010 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

MHP KEMER İLÇE BAŞKANI KADİR BATU NUN DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLAMA MESAJI

1857 yılında New York’ta dokuma işçisi kadınların ucuz iş gücüne, kuralsız çalıştırılmaya ve çocuk istismarına karşı başlattıkları eşitlik ve özgürlük temeline dayalı mücadele, o günden beri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü olarak kutlanmaya başlanmıştır.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü, bütün kadınların toplumda layık oldukları saygın yeri hatırlattıkları, daha huzurlu yaşam özlemlerini ve isteklerini dile getirdikleri, birlik ve beraberlik günü olarak kutlanmaktadır.

Kadınların, toplumsal, sosyal ve siyasal yaşama etkin katılımının önemini sadece 8 Mart’a sıkıştırmamalıyız. Cumhuriyet’in kurulmasıyla birlikte Türk Ulusu, Kurtuluş Savaşı sırasında ve milletimizin en buhranlı dönemi olan Cumhuriyetimizin ilk yıllarında fedakarlıklarıyla yeniden devlet kurmanın yükünü paylaşan Türk Kadını’na olan minnetini hiç unutmamıştır.

Fakat bugün; yaşanan küresel ekonomik kriz AKP hükümetinin basiretsiz politikaları neticesinde en ağır biçimiyle etkisini ülkemizde göstermiş, yüz binlerce işçi işten çıkartılmıştır. Derinleşen yoksulluğun faturasını, en acı biçimiyle Türk Kadını tecrübe etmiştir.

Mustafa Kemal Atatürk, kadını ikinci sınıf sayan çağdışı zihniyete karşı çıkmış, toplumun her alanında kadın ve erkeğin omuz omuza yürüdüğü bir Türkiye hedeflemiştir. Ancak gelinen noktada iktidarda bulunanlar, her fırsatta kadına, çalışanlara, esnafa ve çiftçilere bakış açılarını ortaya koymuştur.

Türk Kadını Ulusal Kurtuluş Savaş’ında rüştünü ispat etmiştir. Şimdi kadınlarımızın kendilerini ikinci sınıf vatandaş olarak nitelendiren AKP iktidarına dersini vermek için en geç 1 yıl içinde genel seçimler gibi tarihi bir fırsat bulunmaktadır. Türk Kadını; ucuz emek, yedek işgücü, çocuk doğurup evde oturması gereken bir varlık gibi algılayan AKP’ye, sandıkta gereken dersi vermelidir.

Bu duygularla tüm Kemer’li hemşerilerimin 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlar, sevgi ve saygılarımı sunarım.

Kadir BATU

MHP Kemer İlçe Başkanı

  • Netinial Internet

Yorumlar

“MHP KEMER İLÇE BAŞKANI KADİR BATU NUN DÜNYA KADINLAR GÜNÜ KUTLAMA MESAJI” adlı makaleye bir yorum yapilmis
  1. ismet al dedi ki:

    sn batu sen kadınlar gününümü kutluyon yoksa oymu topluyon akp 8 yıldır var mhp 60 yıldır var sizlerin yaptıklarını biliyoruz türkiyede ilk cuntacı türkeştir bir sahte milliyetcilikle halkın duygularınla oynadınız artık takkeniz düştü

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari