MHP KEMER İLÇE BAŞKANI KADİR BATU NUN TIP BAYRAMI İLE İLGİLİ AÇIKLAMASI

Mart 14, 2010 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

MHP KEMER İLÇE BAŞKANI KADİR BATU NUN TIP BAYRAMI İLE İLGİLİ AÇIKLAMASI

Tıphane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire adlı tıp okulunun açılış tarihi olan 14 Mart 1827, ülkemizde modern tıp eğitiminin başlangıcı olarak kabul edilmiştir. Tıp Bayramı, ilk kez, 1. Dünya savaşı sonunda, İstanbul’un işgal edildiği günlerde, yabancı kuvvetlerine karşı tıp öğrencilerinin bir tepkisi olarak 1919 yılında kutlandı. Günümüze kadar gelen 14 Mart kutlamaları, artık içinde bulunduğu haftayı da kapsayacak şekilde, “Sağlık Haftası” olarak kutlanmaktadır.

Sıhhatimizin bekçisi olan doktorlarımız, tüm sağlık personelimiz bu yükün sorumluluğunu, ve ağırlığını her zaman üzerlerinde hissetmişler, zor şartlarda kısıtlı imkanlarla insana insanca değer vererek çalışmışlar ve çalışmaya devam etmektedirler. Çanakkale savaşında birçok vatan evladı gibi 100 İstanbul Tıp Fakültesi öğrencisi savaşa katılmış ve üç saat içinde şehit olmuşlardır. Fakülte o sene mezun verememiştir. Yaralara merhem sürecek, dertlere derman olacak doktor ve doktor adayları, vatanın bu onulmaz yarasına canlarıyla merhem, vatanın büyük derdine yine canlarıyla derman olmuşlardır.

Sağlığımızı emanet ettiğimiz hekimlerimizin, günümüz zor şartlarına rağmen mesleklerini yılmadan icra etmesi hepimiz tarafından bilinen bir gerçektir.

“ Beni Türk hekimlerine emanet ediniz” diyen Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün hekimlerimize olan inancının isabetliliğini bu özel günde bir kez daha görüyor ve anlıyoruz.

Bu duygu ve düşüncelerle; geçmişten günümüze kadar insan sağlığını, her şeyden önemli ve öncelikli işleri arasında gören tüm hekimlerimizi, özverili çalışmalarından dolayı yürekten tebrik ediyorum. İnsan sevgisi temel alınarak yapılan bu yoğun çalışmalardan dolayı, tüm sağlık personelimizin 14 Mart Tıp Bayramını şahsım ve MHP Kemer İlçe Teşkilatımız adına tekrar kutlar, her kademedeki sağlık çalışanlarımıza bir kez daha teşekkür eder, görevlerinde üstün başarılar dilerim.

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari