MHP KEMER İLÇE BAŞKANI KADİR BATU; YAŞLILARIMIZ BAŞ TACIMIZ

Mart 18, 2010 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

MHP KEMER İLÇE BAŞKANI KADİR BATU; YAŞLILARIMIZ BAŞ TACIMIZ

18-24 Mart  Yaşlılar Haftası dolayısıyla yazılı bir basın açıklaması yapan MHP Kemer İlçe Başkanı Kadir BATU;  “Bizleri bugünlere getiren ve geleceğe hazırlayan yaşlılarımız için hayatı kolaylaştırmak ve kimseye muhtaç olmadan yaşamalarını sağlamak herkesin öncelikli görevleri arasında olmalıdır” dedi.

Ülkemizde her yıl 18-24 Mart tarihleri arasının “YAŞLILAR HAFTASI” olarak kutlandığını söyleyen BATU; Yaşlılarımız; geçmişin tecrübelerini bugünlere aktaran milli kültürümüzü ve ahlakımızı yarınlara taşımamızı sağlayan kutsal insanlardır. Yaşlılarımız geleceğimizin aynasıdır. Milletimizin hafızası konumundaki, bu değerli insanlara teşekkürü bir borç biliyor, önlerinde minnetle eğiliyoruz.

Yaşlılık döneminde insanlar; ruhen ve fizikken zayıf düşmekte, ilgiye ve desteğe daha muhtaç hale gelmektedirler. Bu nedenle; İslam ahlakınca, saygıda kusur edilmemesi gereken yaşlılarımıza hürmet etmek, Türk kültürünce de en büyük erdemler arasındadır.

Yüce Türk Milleti, tarih boyu yaşlı ve muhtaç insanlara hürmet göstermeyi karakteristik özelliği haline getirmiştir. Ulu Önder M. Kemal ATATÜRK’ ün; “ Bir Milletin yaşlı vatandaşlarına ve emeklilerine karşı tutumu, o milletin yaşama kudretinin en önemli kıstasıdır. Geçmişte çok güçlüyken, tüm gücüyle çalışmış olanlara karşı minnet hissi duyma-yan bir milletin, geleceğe güvenle bakmaya hakkı yoktur” sözü bir devletin, yaşlılarına karşı göstermesi gereken tutum ve davranışların özeti mahiyetindedir.

Ancak bugün, devletin en önde gelen sosyal sorumluluklarından biri olan yaşlı ve emekliye hak ettiği hayat standartlarını sağlayabilme görevi, mevcut AKP hükümetinin uygulamaları ile yaşlılarımız için bir cefaya dönüşmüştür.

Unutulmamalıdır ki; bizleri bugünlere getiren ve nasihatleri ile yolumuza ışık tutan yaşlılarımıza hak ettikleri huzurlu hayatı sağlamak hükümetin ve toplumun tüm fertlerinin görevidir.

Bu duygu ve düşüncelerle; Bugünümüzün mimarları, tüm büyüklerimizin Yaşlılar Haftasını kutluyor, minnet ve şükran duygularımla yaşama sevinçlerinin hiç kaybolmadığı, sağlıklı ve mutlu günler temenni ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

 • Netinial Internet

Yorumlar

“MHP KEMER İLÇE BAŞKANI KADİR BATU; YAŞLILARIMIZ BAŞ TACIMIZ” adlı makaleye bir yorum yapilmis
 1. EMEK dedi ki:

  DEĞERLİ BAŞKANIM MENSUBU OLDUĞUNUZ PARTİYE ÖZVERİYLE ÇALIŞIYORSUNUZ…
  SİZDEN RİCAM ESNAFIN FERYADINA KULAK VERİNİZ…
  BELEDİYEMİZ ESNAFIN YANINDA OLMALIDIR…
  BAZI UYGULAMALAR ESNAFTA SIKINTI YARATMAKTADIR…
  ŞAHSINIZ, BOLAT BEY VE BELEDİYE BAŞKANIMIZ ESNAFLA ELELE OLMALI…

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari