MHP KEMER İLÇE BAŞKANLIĞININ BASIN AÇIKLAMASI

Ocak 6, 2010 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

MHP KEMER İLÇE BAŞKANLIĞININ BASIN AÇIKLAMASI

Dünyada bir çok ülkede olduğu gibi ülkemizde de kadınların başta siyasal olmak üzere, tüm toplumsal süreçlerde ve karar alma mekanizmalarında yeterli temsil edilememesi ve yine bu süreçlere katılmaması yada katılamaması sorunu vardır.

Yaşadığımız toplumun yarısından fazlasını oluşturan kadınların, parlenemtoda toplum ve kendi yaşamları hakkında verilen kararlara katılmadığı bir demokrasi mümkün değildir.

Çünkü; Demokrasinin temel ilkesi, insanın kendi yaşama hakkında karar verme hakkıdır.

Siyaset; toplumun farklı yada ortak sorunlarına çözüm üretmek için bir araya gelinerek oluşan bir kurum ise, kadınların da bu karar verme sürecine katılmaları gereklidir.

Erkekler kadınların kendilerinden farklı olarak yaşadıkları sorunları onlar adına temsil edip çözüm üretemezler. Kadınların erkeklerden farklı yaşam tecrübeleri farklı duyarlılıkları vardır. Kadınların sorumluluk duyguları çok gelişmiştir.

Kadınların yeterli düzeyde temsiliyle, kadın bakış açısının karar organlarına yansıması, toplumsal, kültürel ve ekonomik şartların hızla iyileştirilmesine önemli katkı sağlayacaktır. Bu nedenle siyasetin gündemi de değişecek, eğitim, sağlık, sosyal güvenlik, çevre, yoksulluk gibi konular daha fazla tartışılacak ve çözüm arayışları yaratılacaktır.

Tabi ki kadınlar politikaya sırf kendi gurubunun sorunlarını çözmek için değil, toplumun bir bireyi olarak bütün sorunlarla ilgilenmek amacıyla girmelidir.

Millet, kadını erkeği ile bir bütün olduğu gibi, Milli Dava’mız da bu bütünlük içerisinde savunulmalı ve topyekün mücadele edilmelidir.

Bunun için ve diğer sosyal konuların çözümü için, kadınlar kendilerini her yönden geliştirip eğitmeli. siyasi hareket içinde ve ülke yönetiminde etkin olmalarının gerektiğine inanmalıdırlar.

Türk Milliyetçileri’nin tek adresi olan Milliyetçi Hareket Partisi; kadınlarımızı faaliyetlerine çekecek mekanizmaları güçlendirip bu potansiyeli arttırıp siyasete karşı onlarda oluşmuş olan korku ve isteksiz psikolojiyi aşma durumundadır.

Milliyetçi kadınlar, milli sivil toplum kuruluşlarına sahip çıkmalı, bugün olduğundan daha fazla yer almalı,  ve çalışmalara görev bilinci ile katılmalıdırlar.

Konuşmamı Atatürk’ün sözleri ile bağlamak istiyorum.

“ Daha esenlikle, daha dürüst olarak yürüteceğimiz yol vardır. Bu yol Türk kadınını çalışmalarımıza ortak yapmak, ilmi, ahlaki, sosyal, ekonomik yaşamda erkeğin ortağı arkadaşı ve destekleyicisi yapmak yoludur.”

Bu anlamda; MHP Kemer İlçe Teşkilatı olarak, yönetim Kurulu Kararıyla göreve yeni atanan İlçe Başkan Yardımcımız Sn. Sibel KUNDUPOĞLU ve Kadın Kolları Başkanımız Sn. Rahime NİZAM’a  görevlerinde başarılar diliyorum.

MHP Kemer İlçe Teşkilatı olarak bizler, onların  yapacakları çalışmalarda sonuna kadar yanlarında olup destek vereceğimizi ifade ediyoruz..

Hepimize hayırlı uğurlu olsun….

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari