MHP KEMER İLÇE KONGRESİNE ERTELEME

Temmuz 3, 2009 tarihinde tarafından  
AKDENİZİN DELİSİ-ALİ KEMAL SENAN kategorisinde yayımlanmıştır.

MHP KEMER İLÇE KONGRESİNE ERTELEME

Partiye katıldığı günden beri yaptığı ferdi ve ekip çalışmalarıyla göz dolduran, Yerel seçimlerden sonra Milliyetçi Hareket Partisi Kemer İlçe Başkanlığına atanan Kadir Batu’nun İlçe Başkanlığı seçimine katılmasına engel olunmaya çalışıldı.

Seçime katılabilmek için,  İlgili tüzük gereği en az üç ay önceden partiye üye olunması gerektiği ve bu şartı taşımadığı gerekçesiyle seçime katılamayacağı yönünde yapılan itirazı değerlendiren İlçe Seçim Kurulu Kadir Batu’nun seçime katılamayacağına karar vermiştir.

Teşkilatçı yapısı ve parti tüzüğü ile ilgili talimatlara vakıf kişiliği ile tanınan Hasan Aktaş’ın bu açıklığı kollaması ve bunu ileri sürerek hâlihazır İlçe Başkanının seçimlere katılmasını engellemeye çalışması bir önceden hazırlanışın gereği olduğu fikrini doğurmaktadır.

Usta pehlivanların çıraklarına her oyunu öğreterek sadece bir oyunu kendisine saklamasını örnek gösteren bir partilinin dediğine göre bu gelenekçi kanadın yenilikçi kanada rıza gösterememesinin bir sonucudur.

Bu defa yine ilgili tüzükteki bir hakkı kullanan İlçe Yönetimi, İl Yönetiminin de desteğini alarak 3 Temmuz Cuma günü yapılacak kongreyi ileri bir tarihe erteletmek için İlçe Seçim Kurulu’na başvurmuş ve gerekli erteleme kararını almıştır.

Karşı tez olarak bu erteleme kararının Genel Merkez onayından sonra gerçekleşebileceğini savunan Hasan Aktaş’ın durumu ile ilgili olarak yaptığımız çalışma sonucu edindiğimiz bilgi bu erteleme için Genel Merkezin onayına gerek olmadığı şeklindedir.

Yeni İlçe Kongresinin tarihi parti üyelerinin güncellenmesinden sonraki bir tarihte yapılacağı, ancak gelenekçi kanadın yenilikçi kanada karşı çalışmalarının süreceği gözlemlenmektedir.

ekemerblog

  • Netinial Internet

Yorumlar

“MHP KEMER İLÇE KONGRESİNE ERTELEME” adlı makaleye bir yorum yapilmis
  1. Aman hep kavga dedi ki:

    Oy alamadıkları zaman daha mutlu oluyor bunlar. Bıkmadılar kavgadan.
    Hasan aktaş seçimde neredeymiş, başkan aday adayı olmuştu, niye o zaman mücadele etmedi.
    B,r partinin üzerinde bu kadar oyun olurmu.

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari