MHP KONGREYE HAZIR – PARTİ PROGRAMI VE TÜZÜĞÜ DEĞİŞECEK

Kasım 6, 2009 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

MHP KONGREYE HAZIR - PARTİ PROGRAMI VE TÜZÜĞÜ DEĞİŞECEK

MHP’nin ”9. Olağan Büyük Kurultayı” pazar günü yapılacak.Genel Başkan Bahçeli kongrede parti programı ve tüzüğü değiştireceğiz dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin 8 Kasım Pazar günü gerçekleştirilecek kongresinde, yeni bir parti programı ve tüzüğünün ele alınarak karara bağlanacağını bildirdi.

Bahçeli, partisinin ”9. Olağan Büyük Kurultayı”na ilişkin yazılı bir açıklama yaptı.
Açıklamasında ”demokratik yarış ve sürecin bundan öncekiler gibi partinin çizgisine ve ahlakına, partililerin vakarına uygun olarak sonuçlanacağını” ifade eden Bahçeli, şunları kaydetti:
”Kurultayla kırk yıldır siyasetimizi bugünlere taşıyan milliyetçi-ülkücü irade yine tecelli edecek, partimizi yarınlara taşıyacak yönetim kadrolarının seçiminde belirleyici olacaktır.
Bilindiği gibi dünyamızdaki gelişmelerle birlikte, Türkiye’mizde de değişimler gerçekleşmekte, siyasetin sonsuz olan ilgi alanına her geçen gün yeni sorun ve çözüm sahaları dahil olmaktadır.

İnsanın bulunduğu her olgunun ve içinde insanın olduğu her ortamın yeniden yorumlanması, ortaya çıkan yeni ihtiyaç, yöntem ve teşkilatların karşılanması siyasetin gereği ve mecburiyetidir.
Dünyanın değişim hızına bağlı olarak, ülkemiz de olumlu veya olumsuz değişimler yaşanmış, milletimizin sorun veya çözüm sahalarına yenileri ilave olmuş, bu gelişmelerden insanımızın fikri, sosyal ve kültürel profili etkilenmiştir.
Türk milliyetçiliği fikrini bir siyaset projesi olarak toplumumuzun önüne koyan Milliyetçi Hareket Partisi’nin kırk yıllık çizgisi bellidir ve asla kırılmadan bugünlere kadar gelmiştir.

Tarihi bir siyasal birikim ile bu müstesna mevkii mutlaka korunacak, her yeni günün tecrübesi bu köklü hareketin daha ileriye doğru yol almasında ilave desteğin ve tecrübenin biriktirilmesine katkıda bulunacaktır.”

-”PARTİ PROGRAMI VE TÜZÜĞÜNÜN DEĞİŞTİRİLME ZAMANI GELMİŞTİR”

İnsanlığın gelişme ve ilerleyiş hızının arttığı ve Türkiye’nin de bu hızın tesirleri altında kaldığı süreç içinde yeni durumlara yeni duruşlar göstermenin, geliştirmenin ve intibak etmenin kaçınılmaz olduğunu belirten Bahçeli, geçmişte asırlara ancak sığan olumlu veya olumsuz bütün gelişme ve değişimlerin hızının bugün yıllarla ölçülecek sürate ulaştığını kaydetti. Bahçeli, şunları kaydetti:

”Halen yürürlükte olan Milliyetçi Hareket Partisi Programı ile Milliyetçi Hareket Partisi Tüzüğü 5 Kasım 2000 tarihli 6. Büyük Kongremizde alınan kararla hazırlanmış ve on yıldır fikri ve idari ilerleyişimize başarıyla rehberlik etmiştir.
Ancak dünyanın, ülkemizin, milletimizin şartlarından ve ihtiyaçlarından yola çıkarak Milliyetçi Hareket Partisinin Türkiye’miz için düşündüklerimizi, planladıklarımızı ve yaklaşımlarımızı esas alan temel resmi dokümanı olan parti programı ile partimizin kurumsal ve siyasi işleyişi ile idari, hukuki ilke ve esaslarını belirleyen parti tüzüğünün çağın, gelişmelerin ve şartların gereğine uygun olarak değiştirilme zamanı gelmiştir.
Toplanacak 9. Olağan Büyük Kongre kararları ile birlikte 2000 yılında oluşturulan parti programı ve yine aynı yıl kabul edilen parti tüzüğü ile bu tüzüğe atıfta bulunulan önceki tüzük değişiklikleri bütünüyle yürürlükten kaldırılacaktır. 9 Olağan Kongre ile Türkiye Cumhuriyeti’nin sonsuza kadar var olmasını hedefleyen, Türk milletinin refah, huzur, esenlik ve bekasını ülkü edinmiş, milli gelecek vizyonuyla dünyayı ve Türkiye’yi başkent Ankara’dan okuyan, artık Türkiye’yi tek başına yönetmeye talip ve hazır olan bir siyasal hareketin, kırk yıllık mazisindeki vizyon, ilke ve çizgisini koruyarak oluşturacağı parti programı ile, bu anlayışı siyasal yapı içinde taşıyacak yeni bir parti tüzüğü de ele alınacak ve karara varılacaktır.
Kurultayda alınacak kararların Türk milletinin kutlu geleceğinde bir dönüm noktası olacağına inanıyorum.”

  • Netinial Internet

Yorumlar

“MHP KONGREYE HAZIR – PARTİ PROGRAMI VE TÜZÜĞÜ DEĞİŞECEK” adlı makaleye bir yorum yapilmis
  1. Hüseyin KOÇAK dedi ki:

    Şu an Türkiye de en güvenilir kurumların başında MHP gelmektedir.Bu oluşumun en büyük mimarıda Devlet Bahçelidir. Yolun açık olsun .Allah yardımcınız olsun.Bu oyunu bozarsa MHP nin bu vakur duruşu bocacaktır.

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari