MUSTAFA GÜL, “ KEMER SUALTI GÜZELLİĞİNİN DAHA İYİ TANITIMI İÇİN HAREKETE GEÇİYORUZ.”

Temmuz 12, 2009 tarihinde tarafından  
AKDENİZİN DELİSİ-ALİ KEMAL SENAN kategorisinde yayımlanmıştır.

MUSTAFA GÜL, “ KEMER SUALTI GÜZELLİĞİNİN DAHA İYİ TANITIMI İÇİN HAREKETE GEÇİYORUZ.”

YERLİ YABANCI TURİSTLER KEMER SULARINA DALIP, MELENUR BALIKLARINA EKMEK VERİYORLAR.

Kemer su altı güzelliği ve dalış merkezleri ile meraklıları kendisine çekmeyi başarıyor. Antalya nın turistik ilçesi Kemer, su altı turizmi çerçevesinde her yıl yaklaşık 25 bin turisti ağırlıyor. Bu oldukça ciddi bir rakam. Bölgede yaklaşık 100 dalış okulu bulunuyor. Birinci Dünya Savaşı sırasında 1917 de Türk subayı Mustafa Ertuğrul tarafından topla batırılan “Paris 2” adlı Fransız gemisinin bulunduğu batık dalış turlarının en ilginci olarak göze batıyor. Bu batık yerli ve yabancı çok sayıda dalış meraklısının gözdeleri arasında yer alıyor. Son yıllara kadar özellikle Avrupa lı turistlerin çoğunlukla daldıkları Kemer de artık Ruslar bu güzelliği keşfetmek için dalmaya başladı. Daha önce Almanlar da olan dalış liderliğini son yıllarda artık Ruslar aldı. Ülkemizin en çok dalış okullarının bulunduğu bu dünyaca ünlü Kemer bünyesinde çeşitli dalış alternatiflerini de bulunduruyor.100 e yakın dalış okulu ile çok sayıda yerli yabancı dalış meraklısını kendisine çeken Kemer de, dalış yapmak isteyenler önce teknelerde eğitimler alıyor.

 

KEMER BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA GÜL, “ KEMER SUALTI GÜZELLİĞİNİN DAHA İYİ BİR TANITIMI İÇİN HAREKETE GEÇİYORUZ.”

Dün sabah saatlerinden Kemer den marinadan hareket eden tekneler Kiriş ve Paris 2 batığına gelerek programlı dalışlarını gerçekleştiriyorlar.
 Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül, Kemer sualtı güzelliklerinin daha iyi tanıtılması için  harekete geçtiklerini belirtirken, ” Kemer in sualtı güzellikleri olmazsa olmazlarımızdan. Özellikle Paris 2 batığı çok sayıda dalış meraklısını kendisine çekiyor. Sualtı güzelliklerimizin daha iyi tanıtılması ve dünyada duyurulması için Kemer Belediyesi olarak üzerimize düşen görevi yapıyoruz. Herkesi bu güzellikleri görmeye bekliyoruz. Bundan sonraki tanıtımlarda sualtı güzelliklerimizin kataloglarda daha iyi yer bulmasını sağlayacağız. Kataloglarda sadece otellerin tanıtımı değil sualtı gibi diğer doğal güzelliklerimiz de artık kataloglarda daha geniş yer alması için çalışmalar yapacağız.” dedi.
Öte yandan Rusların ilgisi en başta görülürken, Türklerin ise dalışa ilgisi az. Dalış eğitmenleri yaptıkları açıklamalarda, “ Kemer dalış için oldukça iyi bir bölge.  Üçadalar, yine dünyanın 100 batığı arasında gösterilen Paris 2 batığı, Kiriş koylarında mağaralar görülmeye değer. Kiriş bölgesinin mağaralar bölgesinde Melenur balıklarına ekmek veren ve ilk kez bu güzellikleri gören turistler ise unutulmaz bir gün yaşıyorlar. “dediler
Dalmaya gelen yerli ve yabancı turistler, Cam gibi Akvaryumu andıran Kiriş Koylarında Melenur balıklarına ekmek verirken değişik bir gün yaşıyorlar. Öte yandan, Turistler ise Kemer’in havasına, denizine ve  özellikle su altı güzelliklerine hayranlıklarını ifade ediyorlar.

 AYIŞIĞI

www.kemerhaber.com

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari