MUSTAFA GÜL GATABI NEDEN VE NİÇİN KAYBETTİ

Haziran 10, 2009 tarihinde tarafından  
AKDENİZİN DELİSİ-ALİ KEMAL SENAN kategorisinde yayımlanmıştır.

MUSTAFA GÜL GATABI NEDEN VE NİÇİN KAYBETTİ

Hafta başında yapılan GATAB Birlik Başkanlığı oylamasında beklediğini bulamayan Kemer Belediye Başkanı Mustafa Gül’ün neden kaybettiği konusunda birçok şey söylenebilir.

Mustafa Gül, GATAB Meclisi’ni oluşturan üyelerin siyasi baskı altında tutulduğunu veya “Kıymetinin bilinmediğini” ileri sürebilir.

Kemer Belediye Başkanlığı’nı kazandıktan sonra izlediği tutumla “Biz geldik her şeyi yaparız” havasındaki Gül ve yakın danışmanları, rüzgar bilgisine sahip olmayıp “Bizim desteklediğimiz kazanır” pozları atan yandaş basın, önceki gün gerçekleşen sonucu pek beklemiyordu.

Oysa bu sonuç “Geliyorum” diye bas bas bağırıyordu.

Seçimlerden sonra belediye başkanlığıyla organizasyon işlerini birbirine karıştıran Mustafa Gül, meclis toplantısında “Magazin Gazetecilerinin ödül törenine gideceğim, ödül verip ödül alacağım, bu arada İzmir’de güzellik yarışmasında jüri üyeliği yapacağım” derken ve sonrasında bu ve benzeri organizasyonlarla haşır neşir olurken, Yusuf Üras harıl harıl GATAB seçimlerine hazırlanıyordu.

Mustafa Gül, medyayla ilişkilerini “Ya sev ya terk et” benzeri bir anlayışla sürdürürken “Yaparız iki manşet, GATAB’ı alırız” diye mi düşünmüştü acaba?

Gül’ün meşhur danışman kadrosu meclis toplantısından kısa süre önce “Alacağımız oy fazlasıyla yeter. GATAB işi tamam” havasına girmişlerdi bile. Öyle ya, yandaş medya gibi, onlar da gerçekten Mustafa Gül’e seçim kazandırdıklarına inanıyorlardı. Onlara göre Yusuf Üras’ın, Gül karşısında hiç şansı bulunmuyordu!

Bunlar, kalenin içinde oldukları için dışarıda olan bitenden pek haberleri de yoktu. Seçimlerden sonraki ilk ay içinde bile Mustafa Gül’ün imajının ne kadar bozulduğunu, buna nelerin sebep olduğunu, yandaş medya dışındaki gazetelerde yayınlanan haberleri öfkelenmeden okuyup anlayabilirlerdi oysa.

GATAB Meclisi’nin turizmci temsilcilerinin seçiminde Gül ve bazı danışmanlarının agresif davranışları, Gül için hiç iyi olmadı. Bu seçimlerden sonra insanların aklında kalan tortu, “Sen kimsin ulan köpek” şeklindeki çirkin sözleri oldu.

Birlik Meclis Toplantısının yapıldığı Maliye Binası önünde toplanan kalabalık grup da, kaybettiği seçimden sonra siyasi baskı vurgusu yapan Mustafa Gül’ün çevresinin ne baskısı yapmaya çalıştığı sorusunu akla getirdi. Oysa Mustafa Gül Yusuf Üras’ı takip etseydi, başkanlar ve diğer meclis üyeleriyle görüşmelerini tek başına yaptığını görebilirdi. Kendisi ise kalabalık gruplarla görüşmelere gitmiş, görüştüğü kişiler Gül’ün çevresindeki bazı kişilere güvenmedikleri için bu ziyaretler yarar sağlayacağına zarar getirmişti..

Seçimli Mecliste Gül hazırlıksızdı

Mustafa Gül’ün GATAB Meclis toplantısındaki konuşmasında dile getirdiği “Biz sıkı bir takip sonucu herkesin paralarını vermelerini sağladık ve GATAB’ın bütçesi arttı, suya zam yapmak zorunda kalmadık. Bankalardan alınan faizle yatırım yapar hale geldik”  iddiasına Yusuf Üras’ın verdiği yanıtta, Gül’ün sözünü ettiği dönemde suya yüzde 3900 zam yapıldığını dile getirmesi Gül’ün kızarıp bozarmasına sebep oldu.

Aslında, ardı ardına yapılan konuşmalardan önce Yusuf Üras’ın, Mustafa Gül’ün ne konuşacağını bildiği konusunda şüphelerimiz var. Mustafa Gül’ün dile getirdiği su zamları, personel, başkanlık konularında Üras’ın bu kadar hızlı refleks göstermesi “Üras’a Gül’ün ekibinden ‘haber‘ mi sızıyor” diye düşündürüyor.

Haberleri “İşine geldiği” gibi yazan bazı arkadaşların da,  önümüzdeki dönemde yine ve yeniden Üras’ın saflarına geçmeleri durumunda internet alanlarındaki Üras eleştirisi içeren yazılarını kaldırıp kaldırmayacakları da merak konusu.

GAZETE KEMER

  • Netinial Internet

Yorumlar

“MUSTAFA GÜL GATABI NEDEN VE NİÇİN KAYBETTİ” adlı makaleye bir yorum yapilmis
  1. Yazmayalim dedi ki:

    Seçimlerden önce Ali nail kılıç’a oy vermek yerine hiçbir şansı olmadığını düşünüp Hasan Şeker’e karşı Mustafa Gül’e oy veren bir vatandaş olarak.

    Şimdi seçim olsa, asla oy vermeyeceğimi rahatlıkla söyleyebilirim.

    Danışmanlara saygılar..

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari