MUSTAFA SARIGÜL “HALKÇI SARIGÜL” OLABİLECEK Mİ?

Ekim 13, 2009 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

MUSTAFA SARIGÜL “HALKÇI SARIGÜL” OLABİLECEK Mİ?

27 Eylül Pazar günü saat İstanbul’da  “İktidar Yolunda İstanbul Buluşması” toplantısı ile yetmiş ilde örgütlenmesini tamamlayarak sahaya inen “Türkiye Değişim Hareketi”nin lideri Mustafa Sarıgül hemen her gün yeni teşkilat binaları açılışları ile göz dolduruyor ve halkın arasına karışıyor.

Bülent Ecevit’in “Halkçı Ecevit” sloganının, halk tarafından bu defa “Halkçı Sarıgül” olarak kendisi için söylenmesini, “Bu bana Halkımın teveccühüdür” açıklaması ile sahiplenen Mustafa Sarıgül “Bu şerefe layık olmaya çalışacağız” diyerek yeni hareketin aslında geçmişten gelen bir talebin sonucu olduğunu anlatmaya çalışmaktadır.

Yeni kurulan teşkilatlarının hemen hepsine katılmaya çalıştığını izlediğimiz solun yeni lideri olarak lanse edilen Mustafa Sarıgül’ün yaptığı her açılış küçük bir miting havası içinde geçmektedir.

Salona ve sahaya hâkimiyeti ile de göz dolduran Türkiye Değişim Hareketi lideri, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül;

“Türkiye’nin yeni bir değişime, yeni bir siyaset anlayışına ve yeni bir enerjiye ihtiyacı var. Türkiye Değişim Hareketi, toplumun tüm kesimlerini kucaklayacak yeni bir siyaset modelini oluşturmak için çalışıyor. Türkiye’nin büyük bölümünde örgütlenme çalışmalarımız tamamlandık.

Değişim isteyen tüm yurttaşlarımızla bir araya geleceğiz. Ülkemizin ihtiyaç duyduğu yeni siyaset anlayışını kamuoyu ile paylaşacağız, ayrım gözetmeden herkesi hareketimizin için çalışmaya bekliyoruz” diyerek, geçmişte sağ eksenli partilerin yakaladığı yüksek sandalye sayılı parlamentoların bu defa sol eksenli bir parti tarafından yakalanabileceğini ima etmiştir.

Özellikle şimdiye kadar oluşan sol hareketlerden umduğunu bulamayan çalışan ve işçi kesimi ile genç kesimin takip ettiği bu hareketin, teknolojinin nimetlerinden faydalandığını Facebook sayfalarında da örgütlendiği görülmektedir.

Geçtiğimiz yerel seçimleri ardından, yerel seçim sonuçlarını en iyi tahmin eden araştırma şirketlerinden Andy-ar’ın mayıs ayında yapmış olduğu araştırmada sorulan “Yerel seçim sonuçları hangi partiyi nasıl etkiledi? En beğendiniz lider kim ve bu pazar seçim olsa hangi parti en yüksek oy alırdı” gibi soruların yöneltildiği anketten çıkan sonuç bu hareketin artık sol için bir mecburiyet olduğunu göstermiştir.

Çalışmaları vesilesiyle geldiği memleketi Erzincan’da büyük bir coşku ile karşılanan Türkiye Değişim Hareketi’nin lideri Mustafa Sarıgül, havaalanında gazetecilere açıklama yaparak, şöyle demiştir.

 “Türkiye tıkanmıştır. Ülkemizin bağlı olan düğümlerini çözeceğiz. İki yıl sonra Türkiye Cumhuriyeti’nin 24. dönem seçimleri yapılacak. Ben de memleketim Erzincan’dan ilan ediyorum. Türkiye’nin 24. dönem başbakanı, 24 plakalı Erzincan’dan çıkacak. Biz tabela partisi kurmak için Ankara’ya gitmeyeceğiz, iktidarın anahtarını teslim almaya dideceğiz. Bizim ötekimiz olmayacak. Bizim iktidarımızda ülkemizin doğusuyla, batısıyla, Kürdüyle, Türküyle herkes eşit hizmet alacak. Sevgi ve hoşgörü hâkim olacak. Herkesi kucaklayacağız, varlık ve bereket için çalışacağız.”

Bu hareketi ben gençliğimden gelen tanıdık bir enerjiyle karşılıyorum. Ve sol düşüncenin gelenekçi mi yenilikçi mi olduğuna, Deniz Baykal’ın ve CHP’nin miadının dolup dolmadığına bu hareket ve önümüzdeki genel seçimler cevap verecek.

Önümüzdeki günler hem sağ hem de sol eksenli partiler için yeni moda tabirle “açılımlara” gebe. Bekleyelim görelim.

Bir de, genel veya yerel seçimlere giderken hemen tüm seçmenin günah çıkarır gibi söylediği “tamam iktidarın hataları var ama sen söyle kime verelim be abi” sorusu da sol cenahta böylelikle bir cevap bulacaktır belki de.

Sevgi ve saygılarımla…

Hüseyin SOYDABAŞ

  • Netinial Internet

Yorumlar

“MUSTAFA SARIGÜL “HALKÇI SARIGÜL” OLABİLECEK Mİ?” adlı makaleye bir yorum yapilmis
  1. Kırgın ama bu defa umutlu dedi ki:

    MUSTAFA SARIGÜL MUHALEFETİ BİLE BECEREMEYEN CHP NİN YERİNE KONMALI VE TÜM KÜSKÜNLER ÜLKESİNİ DÜŞÜNENLER BU ÇATI ALTINDA BULUŞMALI.

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari