NALAS GENEL KURULU İSTANBUL DA

Aralık 2, 2009 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

NALAS GENEL KURULU İSTANBUL DA

Marmara Belediyeler Birliği’nin de üye olduğu Güney-Doğu Avrupa Yerel Yönetim Birlikleri Ağı NALAS’ın  5. Genel Kurul toplantısı, 10-11 Aralık 2009 tarihlerinde İstanbul’da yapılacak. 12 ülkenin belediye birliklerinin katılacağı, Marmara Belediyeler Birliği’nin ev sahipliğinde Taksim Elit World Otel’de gerçekleştirilecek toplantının ana teması “AB Entegrasyonu: Güney-Doğu Avrupa’da Yerel Yönetimlerin Rolü” olarak belirlendi. Genel Kurul toplantısına hükümeti temsilen Devlet Bakanı Faruk Çelik katılacak.

Arnavutluk, Bosna-Hersek Federasyonu, Sırp Cumhuriyeti, Bulgaristan, Hırvatistan, Kosova, Makedonya, Moldova, Karadağ, Romanya, Sırbistan ve Slovenya’dan yerel yönetim birliklerinin oluşturduğu Güney-Doğu Avrupa Yerel Yönetim Birlikleri Ağı NALAS’ın 5. Genel Kurul toplantısı 10-12 Aralık 2009 tarihlerinde İstanbul’da, Marmara Belediyeler Birliği’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.

Ana teması “AB Entegrasyonu: Güney-Doğu Avrupa’da Yerel Yönetimlerin Rolü” olarak belirlenen NALAS genel kurulunda, başkanlık seçimleri de yapılacak. Önümüzdeki dönemde, NALAS’ın başkanlığını yürütecek ‘belediye başkanının’ seçileceği  başkanlık seçiminin de yapılacağı 11 Aralık tarihli genel kurul öncesi, 10 Aralık’ta iki ayrı ‘yuvarlak masa’ toplantısı yapılacak. Bu toplantılarda, AB uyum sürecinde yerel yönetimlerin üstlendiği roller, AB Fonlarının kullanımındaki tecrübeler ve fırsatlar, sınır ötesi işbirliği alanında yürütülen ve planlanan çalışmalar gözden geçirilecek.

Avrupa Parlamentosu, Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi, AB Bölgeler Komitesi gibi kuruluşların üst düzeyde temsil edileceği toplantıda birbirinden önemli konular tartışılacak. Basına açık olarak gerçekleşecek tartışma konularından bazıları şunlar:

  • AB üyesi ülkelerin, tecrübelerinden çıkarılacak dersler
  • AB’ye üyeliğin yerel yönetimlere etkisi
  • Uyum sürecinde yerel yönetimler, birlikler ve merkezi idare arasında ilişkiler
  • Yerel yönetimlere yönelik bilgilendirme araçları
  • Güney-Doğu Avrupa’da sınır ötesi işbirliği, IPA Fonları
  • Güney-Doğu Avrupa Programı

Marmara Belediyeler Birliği

http://www.marmara.gov.tr

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari