OĞLUNUN KANINI YERDE BIRAKMADI

Ağustos 28, 2009 tarihinde tarafından  
AKDENİZİN DELİSİ-ALİ KEMAL SENAN kategorisinde yayımlanmıştır.

OĞLUNUN KANINI YERDE BIRAKMADI

Vali Yardımcısı, kırmızı ışıkta geçip 36 yaşındaki oğlu Gökçe Doğan’ı altına alan kamyonun izini dedektif gibi sürdü

Hız sınırını aştığını gösteren takograf kaydını bulan baba Işılgan, sürücüyü tutuklattıkan sonra gözyaşlarını tutamadı.

Antalya’da uzun süre görev yapan ve iki yıl önce emekli olan Vali Yardımcısı Erkan Işılgan, bir dedektif gibi çalışarak 36 yaşındaki oğlu Gökçe Doğan Işılgan’ın altında kaldığı beton mikseri şoförü İlhan Aydın’ın MOBESE kameraları arızalı olmasına rağmen 80 kilometre hızla kırmızı ışıkta geçtiğini tespit ettirdi ve mahkemede tutuklanmasını sağladı.

Üstümüzden geçti

Geçen 29 Haziran’da İlhan Aydın’ın kullandığı mikser kamyon Gazi Bulvarı üzerindeki Demokrasi Kavşağı’na girerken Zeki Tepe’nin kullandığı plakalı motosiklete arkadan çarpmış, çarpmanın etkisiyle motosiklette bulunan Zeki Tepe ve arkasında oturan eski Vali Yardımcısı Erkan Işılgan’ın oğlu Gökçe Doğan Işılgan yola savrulmuştu.

Kazada Işılgan hayatını kaybederken, mikser sürücüsü İlhan Aydın polis tarafından gözaltına alınmış, daha sonra ise mahkemece serbest bırakılmıştı. Bir firmada muhasebeci olarak kazadan bir ay önce çalışmaya başlayan Işılgan, ilk ücretini harcamaya fırsat bulamamıştı.

Antalya 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün görülen ilk duruşmada ifade veren motosiklet sürücüsü Murat Zeki Tepe, “Gökçe Doğan Işılgan, kullandığım motosikletin arkasında oturuyordu. Yeşil ışık bize yandığında hareket ettik ama beton kamyonu hızla geldi ve bizi altına aldı” dedi.

Beton mikseri sürücüsü İlhan Aydın ise kavşakta kırmızı ışıkta durduğunu belirterek, “Yeşil bize yandığında yavaş yavaş kalktım. Ancak ben motosikleti görmedim. Hızım 20- 25 kilometreydi” dedi.

Işılgan’ın avukatı Fevzi Dursuneli mahkemeye kamyonda bulunan takograf çıktısını delil olarak sundu. Bu takograf çıktısına göre kaza sırasında sürücü İlhan Aydın’ın “Kırmızı ışık yanınca kavşakta durdum” dediği sırada 80 kilometre hızlı seyir halinde olduğu görüldü.

Mikser sürücüsünün tutuklandığını duyunca sevinen emekli Vali Yardımcısı Erkan Işılgan, “Oğlumun kanını yerde koymayacağım. Bu ilk aşama. Polislerin tuttuğu yanlış kaza tespit tutanağı yüzünden oğlumu öldüren o mikser sürücüsü kazadan sonra sırıtarak adliyeden çıkıp gitmiştir. Aylardır elini kolunu sallayarak geziyordu. Şimdi bu gece biraz rahat uyuyacağım” diye konuştu.

VATAN

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari