OLMAYACAK DUAYA ÂMİN DİYENLERE DUYURULUR VE SORULUR:

Nisan 27, 2010 tarihinde tarafından  
EĞİTİM VE KÜLTÜRÜN TARİHİ - M.ALİ SULUTAŞ kategorisinde yayımlanmıştır.

OLMAYACAK DUAYA ÂMİN DİYENLERE DUYURULUR VE SORULUR:

ABD Başkanı veya bir başkası neden bir konuşma yapmak gereğini duyuyor acaba, özellikle 24 Nisan’da?..

Konuşmasalar olmaz mı? Bir yasa mı var, o gün mutlaka bir konuşma yapılacak diye? Özellikle bu asılsız, sözde soykırım konusunda? Konuşmasalar daha iyi olacak. Baksanıza, Obama ne bize yaranabildi, ne onlara. Bugün Obama, yarın Bubama karşı karşıya gelecek bu gerçekle. Birileri söylese bu basit öneriyi de kurtulsalar Obamalar, Bubamalar bu sıkıntıdan, bu saçma uygulamadan.

Obama, Bubama veya bu konuda sıkıştırılanlara lütfen şu basit gerçeği de fısıldasın birileri de kurtulsunlar bu cendereden: Tehcirde (zorunlu göçte) hatası, ihmali görülen ve emirlere uymayan; aralarında vali, kaymakam, belediye başkanı, subay, polis müdürü, çete ve sade vatandaşların da yer aldığı 1,397 kişi ‘sıcağı sıcağına’ Divan-ı Harp tarafından cezalandırıldı. Bunlardan 67’si idam edildi.

Soykırım kararı veren bir hükümet böyle bir yargılama ve uygulama yapar mı? Enver, Talat ve Cemal paşaları, Hitler ile aynı kefeye koymaya çalışanlar lütfen söyler mi, ‘Hitler’in, Yahudi öldürdü diye mahkemeye sevk ettiği bir tek Alman var mı?’ Biz söyleyelim: YOK!..

Daha önemli işlerimiz var yapacak, dünya barışı ve insanlığın refahı için… 25.4.10

Mehmet Ali Sulutaş

Barış sevdalısı bir yurttaş

—————

HADDİNİ AŞANLARA ve ÖZELLİKLE BAY BERMAN’A SUNULUR:

Sözde Ermeni soykırım tasarısının (ABD Temsilciler Meclisi’nde) geçmesinde önemli rol oynayan ABD Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler KomitesiBaşkanı (Bay) Howard Berman, Meclis üyelerine gönderdiği bir mektupta, sözde soykırımı reddedenleri kınadı. Türkiye’nin ABD ile ilişkileri kesemeyeceğini vurgulayan (Bay) Berman, “soykırımın tartışılmaz tarihî ispatlarını” reddeden tezleri de ‘ahlakî açıdan kör’ diye nitelendirdi. (Kaynak: Washington AA, 17.4.10)

Fazla söze hacet yok, Bay Howard Berman’a ve şürekasına aşağıdaki bilgiyi gönderelim yeter!..

M. Ali Sulutaş / Çorlu, 18.4.10

Ermenilere Saldıranlar da Koruyamayanlar da İdam Edildi

Enver, Talat ve Cemal paşaları Adolf Hitler ile bütünleştirmeye (özdeşleştirmeye) çalışıyorlar. Ama yanılıyorlar. Tehcirde (zorunlu göçte) hatası, ihmali görülen ve emirlere uymayan; aralarında vali, kaymakam, belediye başkanı, subay, polis müdürü, çete ve sade vatandaşların da yer aldığı 1,397 kişi ‘sıcağı sıcağına’ Divan-ı Harp tarafından cezalandırıldı. Bunlardan 67’si idam edildi.

Soykırım kararı veren bir hükümet böyle bir yargılama ve uygulama yapar mı? Enver, Talat ve Cemal paşaları, Hitler ile aynı kefeye koymaya çalışanlar lütfen söyler mi, ‘Hitler’in, Yahudi öldürdü diye mahkemeye sevk ettiği bir tek Alman var mı?’ Biz söyleyelim: YOK!..

Savaş’a rağmen Osmanlı, tehcirdeki yanlışlıklara karşı hukuku işletmeye çalıştı. (Çünkü zorunlu göçe zorlananlar her şeyden önce Osmanlı yurttaşlarıydı.) Tehcir kararı yerinde miydi değil miydi, bu tartışılabilir. Ama tehcir kararının bir soykırım kararı olduğu (asla) söylenemez.

(Kaynak: Başkent Notları: Mahmut Bulut -Olayların Perde Arkası- Türkiye Gazetesi, 16.4.10)

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari