ÖNCE ANNELER BARIŞTI

Ağustos 8, 2009 tarihinde tarafından  
AKDENİZİN DELİSİ-ALİ KEMAL SENAN kategorisinde yayımlanmıştır.

ÖNCE ANNELER BARIŞTI

Diyarbakır’da şehit aileleri ve çocukları terör örgütüne katılan ve dağda öldürülenlerin aileleri ile bir araya gelerek barış mesajları verdi. Çocukları dağda öldürülen aileler, şehit ailelerine barışı simgeleyen beyaz tülbent hediye etti.

DİYARBAKIR – Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın DTP Genel Başkanı Ahmet Türk ile görüşmesinin ardından diyalog girişimleri devam ediyor. 30 yıldır süren çatışmalı ortamın sona ermesi için ve barışa katkı sunulması için Diyarbakır’da bir ilk yaşandı. Çatışmada şehit olan askerlerin aileleri ile çocukları terör örgütüne katılan ve dağda öldürülen ailelerle bir araya geldi. Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti’nde bir araya gelen ailelerin birbirlerine samimiyetle ve şefkatle yaklaşmaları duygu dolu anlar yaşattı. İstanbul’dan gelen OHAL Gazileri ve Şehit Aileleri Dayanışma Derneği Başkanı Müslüm Öztürk, “Otuz yıldır devam eden çatışmalar sürecinde toplumumuzun her kesimi ağır bedeller ödedi. Kimimiz canımızla, kimimiz malımızla. Ama özellikle bizim gibi binlerce anne çocuklarının hayatı ile en ağır bedelleri ödedi. Acıyı hiç kimse bizim kadar hissetmedi. Hakikat şudur ki; bu, kanla temizlenmez. Analarımızın çektiği acıları başka analar çeksin istemiyoruz. Birlikte yaşadığımız bu acı dolu karanlık sayfayı tarihe havale etmekten başka çaremiz yoktur” dedi.

KAN KANLA TEMİZLENMEZ
Mezopotamya Yakınlarını Kaybeden Ailelerle Yardımlaşma Dayanışma ve Kültür Derneği (MEYADER) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Pençe ise, kanın kanla temizlenmeyeceğini ifade ederek, “Herkesi barışa katkı sunmaya çağırıyoruz. Gelin hep birlikte geçmişi unutalım. Silahı, nefreti, düşmanlığı aramızdan kaldıralım. Barış içinde yaşayabileceğimizi herkese gösterelim” şeklinde konuştu.

ŞEHİT ANNELERİ GÖZYAŞLARINA HAKIM OLAMADI
Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren şehit aileleri ile çocukları terör örgütüne katılan aileler bu büyük buluşmada basın açıklaması sırasında gözyaşlarına hakim olamazken, üç çocuğu PKK terör örgütüne katılan anne Sakine Arat, “Bu savaş kimseye yarar getirmeyecek. Bu savaş yıllardan beri sürüyor. Artık bitsin” görüşünü dile getirdi. 

AKŞAM

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari