ONE MINUTE “İSRAİL TOHUMLARI” – Mehmet Şevket EYGİ

Mayıs 22, 2010 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

Tarafıma e-mail ile gönderilmiş biraz aşağıdaki yazıyı dikkatle okumanızı ve lütfen gereğini yapmanızı çok rica ederim.

Türkiye ziraati (tarımı) çökertilmiştir.

Eskiden dünyanın altı tahıl deposundan biri olan ülkemiz şimdi halkının ekmeklik buğdayını dışarıdan getirtiyor.

Hayvancılığımız çökertilmiştir. Halkımızın ihtiyacına yetecek besi hayvanı yetiştiremediğimiz için dışarıdan, islâmî usullerle kesilmemiş murdar leş ithal ediyoruz.

Balıkçılığımızın durumu hiç parlak değil.

Meyve ve sebzelerde aşırı miktarda hormon ve kimyevî madde var. Yüz milyonlarca insanı doyurabilecek topraklarımız doğru dürüst ekilmiyor. Arazilerimiz bomboş, yeteri kadar ziraat yapılmıyor. Muazzam miktarda tarım toprağı yapılaşmaya açılmış, betonlaştırılmıştır.

Hayli bal üretiyoruz ama bunların büyük kısmı şekerli sahte ballar. Halkımıza BÜYÜK MİKTARDA ehlî domuz, yaban domuzu, eşek eti yediriliyor.

Beyaz francalalarda en az dört kimyevî madde var, bunlar halkın sağlığını dinamitliyor.

Halkın yarısı hasta.

Kanser korkunç bir hızla yayılıyor.

Gıda maddelerine ve meşrubata 300 kadar kimyevî aroma, koruyucu, renklendirici madde katılıyor.

Artık eski domatesler yok.

Eski meyveler sebzeler yok.

Maydanozlar bile bir acayipleşti.

Nerede eski tavukların tadı, nerede yeni besi tavukları.

Piyasayı genleriyle oynanmış Frankeştayn meyve ve sebzeler istilâ etti.

Yerli ve millî tohumu olmayan meyve ve sebzeler.

Bunlar bize İsrail’den geliyor. Büyük miktarda paramızı alıyor ve karşılığında bize ölüm ve hastalık satıyorlar.

Türkiye halkı sinsi bir soykırım karşısındadır.

Bunlara kim one minute diyecek?

30 Tarım fakültemiz niçin kendi sebzelerimizin ve meyvelerimizin tohumlarını araştırıp, geliştirip, üretip satmıyor?

Bu konuda niçin İsrail’e bağımlıyız?

Artık yeter demenin zamanı geldi ve geçti…

Evet çok rica ediyorum aşağıdaki yazıyı dikkatle okuyunuz.

Okuduktan sonra en az on kişiye durumu anlatınız.

Teşekkürler…

İşte o yazı:

SOS İsrail Tohumları!

Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı’mızda

115 bin kişi çalışıyor.

70 tane üniversitemiz,

30 tane ziraat fakültemiz,

50 tane tarım araştırma enstitümüz,

10 bin İŞSİZ ziraat mühendisimiz var.

Buna rağmen Türkiye tohumda tamamen dışa bağımlı. Ve tek kelimeyle tohumun patronu İsrail.

İsrailli araştırmacıların genleriyle oynayarak, gül veya limon kokulu domates yetiştirdiğini Şalom Gazetesi’nin internet sayfasından biraz araştırıp okuyabilirsiniz. İstediğiniz şekle sahip domatesleri bile bulabilirsiniz; çekirdeksiz, kalp şeklinde, salatalık şeklinde, dilimli…

Yani genlerle oynama meselesi yüzde yüz doğru.

Gelelim başka doğrulara:

Bu tohumların bir ekimlik olduğunu bilmeyen yok.

Yani İsrail’den bir defa tohum almakla kurtulamıyorsunuz.

Bir gram tohumun fiyatı her dönemde neredeyse bir gram altına denk oldu.

Üstelik İsrail tohumunu toprağa bir ektiniz mi artık isteseniz de yerli tohuma dönemiyorsunuz.

Genetik tohum o toprağa da zarar veriyor. Artık hep bu genetik tohumu kullanmak zorundasınız. 50-70 yıl sonra ise toprak kanserojen maddelerle dolduğu için artık tamamen kullanılmaz hale geliyor.

Buna en güzel örnek:

Türkiye’nin patates deposu olan Niğde ve Nevşehir bölgelerinde yetiştirilen patateslerde kanserojen maddeye rastlandığı için artık patates ekimine izin verilmemesidir.

Yani İsrail tohumu tek başına satmıyor. Tohum alana hastalığı bedava veriyor!..

Tohumların içine hastalık yerleştiren İsrail bu sayede ziraî ilaç satımını da garanti altına almış oluyor.

Bütün bu acı tabloya rağmen Türkiye’de yabancıların menfaatine çalışan bir patent sistemi işletiliyor.

Ne korkunç!

Köylü kendi bahçesinde tohum bırakamayacak.

Yoksa uluslararası mahkemede yargılanacak!

Şu anda dünyada İsrail tohumu kullanma yasası çıkartan ilk ülke işgal altındaki Irak’tır.

İkincisi de biz olacağız.

EY VATANDAŞ AKLINI BAŞINA DEVŞİR!..

SOR SORUŞTUR, GAFİL OLMA!..

Bu yazıyı okursan, ister paylaş ister paylaşma umurumda değil ama bilip de susmak ortak olmaktır bunu bari hatırla…

(Yazıyı gönderen Sezgin bey dostuma ve kaleme alan Güliz hanıma teşekkürlerimi sunarım.)

MİLLİ GAZETE

 • Netinial Internet

Yorumlar

“ONE MINUTE “İSRAİL TOHUMLARI” – Mehmet Şevket EYGİ” adlı makaleye 4 yorum yapilmis
 1. KEMERİST dedi ki:

  Teşekkürler Mehmet Şevket Eygi.

  İsrail’in yediği haltlar peşpeşe ortalığa çıkmaya başladı. Güney Afrika Cumhuriyetine nükleer bomba satmak istediğine dair hazırlanmış teklif mektubuyla yalnızca ortadoğunun değil, tüm dünyanın başına büyük bir bela olduklarını Venezuela’lılar da anlamış oldular. Netanyahu hükümeti ve kafadan garip bakanlarının varlığı onların deşifre olma ve rezil olma sürecini hızlandırmışa benziyor. “One minute” sözü bizim adımıza söylenmiş, hislerimize tercüman olmuş, yüz yıllarca konuşulacak milli bir söz olmuştur. Şimdi Türkiye’mizin iç siyasi çekişmelerinden bir an önce kurtulup yalnızca bölgede değil tüm dünyada sesi duyulan bir ülke haline gelmesinin zamanıdır. Dünyadaki atmosfer buna uygundur ve dış politik hamlelere devam edilmelidir. Ben bu andan itibaren İsrail’in nükleer bombalarının ortadoğudan çıkarılması için Türkiye’nin uluslararası alanda çok katılımlı bir kampanya düzenlemesini bekliyor ve umut ediyorum. ABD, onyıllardır finanse ederek yaptığı ve İsraile verdiği O bombaları alıp uygun bir yerinde muhafaza edebilir.
  Tohumlara gelince. İsrail tohumları bildiğiniz gibi sadece sebze, meyve ve hayvancılıkta kullanılmıyor. Aramızda gezen, milli anayasamızı sabote etmek için her yolu deneyen iki ayaklı İsrail tohumlarının bünyemizden tasfiye edilmesiyle Türkiye büyük ölçüde kendine gelebilecektir. Bir an gelmeli ki, Abdulhamit’e ricacı olarak gelen Dr. Herzog gibiler tekrar kapımızı aşındırsın.
  Son söz; İsrail artık haddini bilmelidir. 500 yıldan bu yana himayesini gördüğü Türklere saygılı olmalı, esaret günlerini, Almanya’da ağaç ve taşların onları ihbar ettiği günleri hatırlayıp arada gelip ayak öpmesini öğrenmelidir.
  Saygılarımla.
  Kemerist

 2. Anonim dedi ki:

  israil markaları her neyse onları boykot edelim

 3. A.Cenan AKPINAR dedi ki:

  Sn. Mehmet bey; israilin ne dolaplar çevirdiğini tüm dünya devletleri ve halklar biliyor. Mavi Marmara gemisine saldırı da dikkatinizi çeken birşey oldu mu? Bakınız;

  One Minute = 9 harftir.
  Gemide huharca katledilen vatadaş sayımız = 9 kişidir.

  Bu acaba bir tesadüf mü, yoksa kader mi…?

  Sevgi ve saygılarımla.

 4. DADALOGLU dedi ki:

  Israilin yedigi haltlarla ilgilenmyorum,,,birilerinin bu dunyada kotu adam rolunu oynamasi lazim ki IYI ADAMI oynayanlara rol ciksin ve film devam etsin,,,
  YING YANG,,arti eksi,,siyah beyaz,,zitliklar uzerine kurulu bu dunya duzeninde her varlik kendine dusen gorevi yapiyor.. ama Bizim IYI ADAM horul horul horlamaya devam ediyor,,IYI ADAMIN bu derin uykusu israilin tohumlarindan yada diger seytani silahlarindan daha zehirleyici ve oldurucudur…en öldürücü olani ise bizim IYI ADAMIN hala mecliste su an bulunan 3 5 partiden birtanesini kendisine kurtarici olarak secmesidir.
  Problem KOTU ADAMDA DEGIL,,o kotu olmanin verdigi sorumlulugu sonuna kadar yerine getiriyor…IYI ADAM 5 senede bir secim sandigina gidiyor,,40 yillik partisine guzelce oyunu veriyor,,parmagindan murekkeble damgalaniyor,,evine geliyor aciyor TV sini,,her aksam : bugun 22 sehit verdik,,,BDP milletvekili polise tokat atti…Ergenokon saniklari,,,PKK yandaslari havai fisek atti,,,trafik kazasi 37 olu,,,Fransa bize hakaret etti,, Behlul amcasinin karisini becerdi,,,yetenek sizsinizde genclerimiz cok guzel tepelerinin ustunde donup hip hop dansi yaptilar,,falanca artist frikik verdi,,,vs vs vs bunlari izleyerek bizim IYI ADAM bir 5 sene daha yaslanir,,izledigi tum Fosil olmaya yuz tutmus sanatcilar estetikle gerilmis,genclesmis,,Behlul baska bir rolde bu sefer baska bir ahlaki kurali yikmakla mesguldur,,tepesinin ustunde donmeye calisan avrupa ozentili genclerimizin sayisi artmistir,,oy verdigi partilerin milletvekilleri daha da zengislesmistir. bu arada bizim IYI ADAM cogu israil ve yahudi sermayeli olan turk isimli bankalarin kredi karti borclarini odemekle cebellesip durmaktadir,,GDO lu urunleri yemekten bazi hastaliklarin belirtilerini simdiden tasimaktadir,,tarim cenneti olan yurdunda eski domatesin salataligin kokusuna bile hasrettir,,et yiyemez,, Turkiyede binlerce okul, binlerce ogretmen varken cocugu ozel bir dersaneye gitmeden universite sinavi kazanamaz,,,cocugu kaybolan, yakinini bir cinayete kurban verenlerin bir TV ekranina cikmadan sesini duyuramadigi bir ulkede yasamak zorundadir,,ama bunu kinamak icin soylemiyorum,,nede olsa bizleri Medya evlendiriyor,,Medya bosandiriyor,,,hangi partiye oy verecegimizi yaptigi secim istatistikleri ile bizi yonlendiren de medya,,bu sene hangi rengi giyecegimize,,,hangi markayi yiyecegimize karar verende o,cinayet haberlerini ballandir ballandira anlatarak insanlara testere turu yeni bir cinayet tarzini kesfetmelerinde de yardimci olan medya,,hakkini yemeyelim simdi,,,,medya bizim herseyimiz,,polisimiz,,hakimimiz,,devletimiz medya,, tabiki sucluyu da o bulacak,,polisin isimi bu? neyse devam edelim,,, bizim IYI ADAM daha saymakla bitiremecegimiz zorluklarla darliklarla bir 5 sene daha yaslanir,,,ve yine o onemli gun gelir catar,,,Yillardir benim gibi 3 bes tarafsiz insanin medyadaki haberi onemseyerek ve merakla bekledigi sayili ender gunlerden birisidir de,,acaba bizim IYI ADAM bu sefer ne yapacak? cunki onun verecegi karar benimde hayatimi ilgilendirmektedir,,,derken bizim IYI ADAM yine herzamanki aliskanligi ile 3 5 partiden birinin tuzagina duser ve oyunu yine ayni partilerden birine verir…
  Israil IYI ADAMA karsi benden daha merhametli,,israilin imkani bende olsaydi zehirlerdim ben bu IYI ADAMI,,hem kendini yakti hemde beni yakti,,,yine iskence gibi 5 sene hepimizi beklemektedir,,, yine bir 5 sene daha ayni tanidik bildik yuzleri gormeye tahammul etmek zorunda birakmistir,hem kendini hemde beni,,,sayin basbakan sunu dedi,,,sayin muhalefet bunu dedi,,,daha onceki siyasilerin zamaninda cocuktuk,,onlarla buyuduk,,onlarla genc olduk,,onlarla yaslandik,,cok sukur onlarin ölduklerini gorduk,,,ama simdi bizde yaslandik,,ve eminim ki simdiki cogu siyasetcinin olmesini gormeden bizler olup gidecegiz,,,kimsenin cenazesine merakli degilim,,ama olmeden hic birinden kurtulamiyoruz onu soylemeye calisiyorum,,,amerikada adam geliyor 4 5 sene baskanlik yapiyor ondan sonra kimse ne ismini duyuyor nede cismini goruyor,,,bizimkiler kiris kiris burus burus hala siyaset meydanlarinda dolanmaya devam ediyorlar. neyse gelelim bizim iyi adama,,Oysa IYI ADAM hepimizin kaderini degistirebilirdi ! elindeki sansi yine degerlendirmedi ! nasilmi ? Oy verirken yillardir edindigi aliskanliklari sandik basinda bir kenara biraksaydi,,,medyanin hipnozundan kurtulabilseydi veeeee akla hayale gelmedik bir partiye oy verseydi simdi yaptigi halttan daha iyi halt islemis olacakti. simdi icinizden belkide soyle diyebilirsiniz: olurmu yaa oyle birsey,,o partiyi hic taninmiyor,,o parti zaten kazanamaz,,baraji bile asamaz,,verdigi oy bosa gider ,,IYI ADAMA sen haksizlik ediyorsun..
  bunun tek cevabi sudur: BE eey guzel kardesim,,yillardir bildik partilere oy verdiniz de,,oyunuz bosa gitmedi de,,basimiz goge mi erdi ???? keske oyun bosa gitseydi en azindan simdi boynunda benim vebalimi hakkimi tasimiyor olacaktin…benim cennet guvencem sen ve senin gibi secmenlerdir,,,mahserde gunahim vebalim IYI ADAMIN boynundadir.

  ayrica IYI ADAMIN tek sansi bu degildi,,,yapmasi gereken kucuk ama degeri buyuk bir kac kucuk detayi atladi,,eger bunlari yapsaydi en azindan simdiki bulundugu yerden cok daha farkli bir yerde olurdu,,,bu kucuk detaylar sokaga cikip sehitler olmez vatan bolunmez diye bagirmaktan cok daha kolay seyler,, ama etkisi bir bombadan daha kuvvetli…
  nedir bunlar?
  1-
  Medyanin hipnozundan kurtulmak,,,IYI ADAMA siringa edilmeye calisilan fikirlerden ,yonlendirmelerden kacinmak,,,Behlul amcasinin karisini ayartmaya calisirken,Fatmagulun sucsuzluguyla ilgilenmemek,Tarihin arka odasinda tarihine leke surulmesini zevkle ve hayranlikla izlememek,,Haberlerinde PKK ya ve onun yaptigi eylemlere ballandira ballandira yer veren TV kanallarinin haberlerine evinde BOYKOT getirip izlememek,,cunki bir teror orgutu 23 askeri sehit etmekle o memleketi ele geciremeyecegini bilir,,tek amaci ismini duyurmaktir,,bunuda haber maskesi adi altinda Tum medya kanallari guzel yapiyor,,ROJ TV den daha guzel is cikartiyorlar. falanca parti secimlerde 1 ci gelir falanca baraji gecemez,,falanca komutan hain,,,filanca siyasetci kahraman gibi hipnoz dolu yayinlari izlememek.bunlar gibi ve benzeri yayinlar yapildiginda kumandanin dugmesine basip TRT de belgesel programalarinda kuslari bocekleri izlemek..cok mu zor ? bunu yaptigin zaman seni bu tuzaklara dusurmek icin ugrasan kurumlarin yaptiklari Milyarlarca dolar degerindeki yatirimlarini 5 kurusluk bir degere dusurecek,,,uzayda bulunan satalitleriyle tum teknolojileriyle alay etmis olacak ,,harcadiklari elektrikleri bile bosuna gitmis olacak,,,ama IYI ADAM behlulun final sahnesini bekliyor,,,sonunu merak ediyor,,amcasinin karisiyla olan macin sonucunu bekliyor,,mac 9-0 IYI ADAM MAGLUP.
  2-
  Oy verirken partiye degil,,partinin adayina oy verecek,,,tamam anladik bu adam falanca partiden aday,,ama kim bu adam,,,nedir,,? kimdir? arlimidir? arsizmidir,,hirlimidir,,hirsizmidir,,? yok bunlarin bir onemi kendi partisi bunu aday koyduysa illa alim ve kiymetli bir adamdir,,gerisini dusunmez IYI ADAM…daha sonradan cok duyduk DINCI partilerden milletvekili olanlarin bir zamanlar eroin uyusturucu transportunu kendi firmasi ile yaptigini..yada falanca partinin seks alemlerinin kasetleri,,
  3-
  Ilk once kendi partisinin muhalefeti olacak ! ilk once kendisi elestirecek,,parti liderine yada sahislara tapmayacak !,,tapinmayacak,! bir ALLAH elestirilmez,,,ama IYI ADAM ALLAH i elestirir kendi parti liderine toz kondurmaz,, sokaklara cikip bagirip cagirma devri degil bu devir,,,herkesin elinin altinda bilgisayar var,,, bir sey hosuna gitmedimi? yazarsin medenice bir mail,,,Sayin…. partiliniz olarak su fikrinize katilmiyorum,,bu gorusunuzu ilerki secimlerde goz onunde bulunduracagim,,Saygilarimla,,,iste bu kadar…elinde tencere tava sokaklarda bagirip davul calmaktan daha etkili bir yol degilmi ? bir partiye bu sekilde 100.000 tane mail gelse sen gor bak bakalim o parti lideri o gece uykuyu kaciriyormu kacirmormu? bizim IYI ADAM bu teknolojik nimeti sadece facebookta kullanir,,gider onu bunu durtukler,,falanciyi begendi,,filanca filanciya durttu,,bunlarla harcar bu canim nimeti.
  4-
  Demokrasilerde kral IYI ADAMDIR ( halktir),,,yapilan her turlu hainlik,,hirsizlik,,yanlis giden herseyin faturasida krala aittir. IYI ADAMIN yonetilen degil Yoneten oldugunu anlamasinin vakti coktan gelmistir. her seyin iyisini siyasiler bilir,,,! hayir efendim,,onlar bilmez,,onlar sadece IYI ADAMIN calisanidir,,elemanidir,,iscisidir ! sen ise aldigin kisiye dikkat etmezsen iflas ettim diye sizlanman da sacmaliktir..

  yaa ben bunlari su cahil yarim yamalak aklimla biliyor ve dusunuyorsam bu IYI ADAM nicin bunlari yapmiyor,,,o halde bizim IYI ADAM sucludur, kimse artik israille amerikayla ugrasmasin,,,adamlar ne yapiyor,,,? ALLAH iyi adamada akil vermis fikir vermis,,kullansin,,,israil kotumu arkadas? o zaman sen iyi adam IYI ADAM olmasini bilecek. 3 kurusa 5 kofteyi kimse vermiyor,,,daha iyi bir Turkiyemi hayal ediyor? daha iyi bir hayatmi istiyor? o zaman iyi adam tasin altina elini koyacak…oturdugu yerden israile kizmakla bu is olmaz.

  ben iyi adami sevmesem bu kadar kizmam ona,,ne halin varsa gor geber derim,,ama seviyorum onu,,ve diyorum ki,,gel gozunu sevim artik ne kendini yak nede beni yak,,,biraz sorguya suale muhasebeye cek kendini…olan sana ve bana oluyor,, yarin bir sey olsa o oy verdiklerinin hepsi fare gibi kacar senle ben yine basbasa kaliriz,,,
  surci lisan ettik ise affola.
  Dadaloglu

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari