ORG. BAŞBUĞ DAN AÇIKLAMA

Aralık 26, 2009 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

ORG. BAŞBUĞ DAN AÇIKLAMA

Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a suikast yapılacağı iddiasıyla ilgili olarak açıklama yaptı. Başbuğ, ”Karşılıklı anlayış olmalı. TSK’nın daha önceki açıklaması bence zamanında yapıldı” dedi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral İlker Başbuğ, Ankara’da 19 Aralık’ta iki askeri personelin şüphe üzerine yakalanıp daha sonra serbest bırakılmasına ilgili olarak, daha önce yaptıkları açıklamada kendilerine gelen resmi bilgilerden kamuoyunu bilgilendirmeye çalıştıklarını belirterek, “Belki bazı suallere cevap verememiş olabiliriz. Netice olarak bugün itibarıyla buna ilave edeceğimiz başka herhangi bir şey yok. Yeri geldiği zaman belki tamamlayıcı bilgiler verme durumumuz olabilir” dedi.

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Başbuğ, Genelkurmay Karargahı’nda düzenlenen İkinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’yü Anma Töreni’nin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Orgeneral Başbuğ, bir gazetecinin, terörle mücadelede gelinen son noktanın tatmin edici olup olmadığını sorması ve atılan bir dizi adım olduğunu hatırlatması üzerine, “Şu anda içinde bulunulan durumları hep beraber izliyoruz. Biz belki biraz daha detaylı olarak izliyoruz” diye konuştu.

Bu konuya ilişkin görüşleri daha önce de ifade ettiklerini, Trabzon’daki konuşmasında da bu konulara değindiğini dile getiren Orgeneral Başbuğ, Türk halkının sağduyulu olduğunu belirtti. Orgeneral Başbuğ, şöyle devam etti:

“Bizim en büyük gücümüz bu. Her zaman ifade ediyoruz… Halkımızı, milletimizi provoke etmek isteyenler, çatışma ortamına çekmek isteyenler olabilir. Bu konuda her şeyden evvel sağduyulu hareket etmemiz lazım. İnsanlarımız provokatif olaylara girmemeli ama toplumumuzun bütün kesimlerinin de karşılıklı provokasyona neden olacak hareketlerden de kaçınması lazım.”

Bir gazetecinin, “Bu konuma Türk Silahlı Kuvvetleri de sokuluyor son tartışmalarda… Bazı olaylar suikast girişimi midir? Değil midir? Ordu mu yapmıştır? gibi tartışmalar yaşadık, biliyorsunuz. Bu konuda bir değerlendirmeniz olabilir mi? Örneğin, Sayın Arınç bile ‘Bu tevil yollu ikrardır’ dedi” şeklindeki sözleri üzerine Orgeneral Başbuğ, “Yine medya olarak illa bizi tartışma içine çekeceksiniz. O konuda hiçbir yorum yapmam” dedi.

Bu konuya ilişkin yaptıkları basın açıklamasının çok net olduğunu dile getiren Orgeneral Başbuğ, şöyle konuştu:

“Bazılarına göre kapalı olabilir. Olmayabilir. O açıklamamızda zaten hiçbir yorumumuz yoktu. Bana deyin ki, ‘Şurada bir yorumunuz var’. Hepsi gerçek şeylerden alınarak, daha doğrusu bize gelen resmi bilgilerden biz sadece kamuoyunu bilgilendirmeye çalıştık.

Belki bazı suallere cevap verememiş olabiliriz. Netice olarak bugün itibarıyla buna ilave edeceğimiz başka herhangi bir şey yok. Yeri geldiği zaman belki tamamlayıcı bilgiler verme durumumuz olabilir.”

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari