OTOBÜSLER HİZMETE ALINDI

Şubat 16, 2010 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

OTOBÜSLER HİZMETE ALINDI

Kemer Belediyesi’nin kendi kaynakları ile aldığı 6 şehir içi otobüs kurban kesilerek teslim alındı. Kemer Belediye Hizmet Binası önünde yapılan törene belediye personeli, meclis üyeleri, müdürler ve vatandaşlar katıldı.

Hayır duaları ile yapılan törende Başkan Mustafa Gül araçların kurdelelerini keserek hizmete soktu. 6 araç törendeki konuklarla birlikte bir deneme turuna çıktılar. Başkan Mustafa Gül’ün de araçlardan birini kullandığı konvoy hayır duaları ile birlikte Kemer turu yaptı.

Törende konuşma yapan Başkan Mustafa Gül “ göreve geldiğimizde borçlu ve iş yapamayan bir belediye vardı. Şimdi ise kendi kaynaklarıyla 6 otobüs alabilen bir Kemer Belediyesi var. Bu otobüsler için 700 bin liranın üzerinde bir maliyet hesaplanmıştı. Ama alım işiyle uğraşan arkadaşların kıran kırana pazarlıkları sonucu bu 6 otobüs belediyemize 575 bin liraya mal oldu. Herhalde bu otobüsü en ucuz alan belediyelerden biriyiz biz. Bu başarılı çalışmadan dolayı arkadaşlarımın hepsine teşekkür ediyorum.

Bu otobüslerin sefere başlamasıyla birlikte Kuzdere ve Aslanbucak ulaşım konusunda çok rahatlayacak. Öğrenciler için biliyorsunuz bir meclis kararı aldık ve 1 yıllık pasoyu öğrencilerimize 5 liradan verdik. Önümüzdeki yıllarda bu uygulamamız aynen devam edecek. Yakın bir tarihte Kuzdere ve Aslanbucak otobüs hatlarını ihale edeceğiz. Bu sayede belediyemiz ciddi bir kar elde edecek. Bu kaynakları Kemer için kullanmaya devam edeceğiz. Yine ihale şartnamesine bir madde koyacağız ve diyeceğiz ki öğrenci yıllık ulaşım bedelini Kemer Belediyesi Meclisi belirler.

Öğrencilerimiz ucuz toplu taşımadan her zaman yararlanacak. Bu otobüsler alınana kadar bize araç vererek hem öğrenci servislerini yapmamızı hem de Aslanbucak ve Kuzdere servislerini sıkıntısız yürütmemizi sağlayan Kemer Tur, Akay Tur ve Sena firmalarına çok teşekkür ederim.

Sadece yakıt karşılığı bize araçlarını verdiler. Artık vatandaşlarımızın hizmetinde daha fazla aracımız var ve bu araçlar Belediyemizin araçları. Geçen dönemlerde yapıldığı gibi kiralık araç değiller. Çalışmalarımız ve hizmetlerimiz durmadan devam edecek. Hayırlı olsu.” Dedi.

Kurban kesimi ve ardından araçların kurdeleleri kesilerek otobüsler hizmete girdi.

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari