ÖYMEN “NE İSTEDİĞİNİZİ SÖYLEYİN”

Ağustos 2, 2009 tarihinde tarafından  
AKDENİZİN DELİSİ-ALİ KEMAL SENAN kategorisinde yayımlanmıştır.

ÖYMEN “NE İSTEDİĞİNİZİ SÖYLEYİN”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Onur Öymen, hükümetin yaptığı açılımın aslında kapalı bir açılım olduğunu savunarak, “Açılım konusu açıklığa kavuşmadan bu konuda muhalefetten destek istemek, havada kalan bir beklenti olur” dedi. 

Öymen, partisinin Bursa İl Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, İçişleri Bakanı Beşir Atalay’ın, hükümetin “Kürt açılımı” diye takdim ettiği girişim konusunda açıklama yaptığını anımsatarak, muhalefetten destek istediğini, ancak neye destek istendiğini söylemediğini ifade etti.  

Bundan, “Siz bizi destekleyin gerisini biz biliriz. Merak etmeyin, gereğini yaparız” gibi bir anlam çıktığını dile getiren Onur Öymen, şunları söyledi:

“Muhalefetten destek istiyorsanız, ne için istediğinizi söyleyeceksiniz.  

Yani ağzınızı kapatarak konuşamazsınız. Hükümetin yaptığı açılım, aslında kapalı bir açılımdır. ‘Açılım’ diyecekseniz ne istediğinizi, ne düşündüğünüzü açıkça söyleyeceksiniz. Efendim, ‘Biz üslubu, çerçeveyi söylüyoruz, herkesle konuşacağımızı söylüyoruz’. Bu bir açılım sayılmaz.

Nasıl çözeceksiniz, bu meseleyi nasıl çözeceksiniz ve bizden hangi katkıyı bekliyorsunuz? Bu yok ortada.  Bir tek şey söylüyor; Daha çok demokratikleşme yoluyla bu işi çözecekmişiz.” 

ORTADOĞU

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari