PATRİK, RUSYA’DAN ANTALYA’YA GELEN TURİSTLER İÇİN İBADETHANE İSTEDİ

Temmuz 8, 2009 tarihinde tarafından  
AKDENİZİN DELİSİ-ALİ KEMAL SENAN kategorisinde yayımlanmıştır.

PATRİK, RUSYA'DAN ANTALYA'YA GELEN TURİSTLER İÇİN İBADETHANE İSTEDİ

Türkiye’ye gelerek İstanbul’da Fener Rum Patriği Bartelemeos ile görüştükten sonra Ankara’ya geçerek Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen Rusya Ortodoks Patriği Kril, Antalya’ya tatile gelen Ruslar için ibadethane açılmasını istedi.

Dün Ankara’da Başbakanlık resmi konutunda Rusya Federasyonu Patriği Kril’i kabul eden Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, görüşmede, Patrik Krill’in Antalya’da Rus turistler için ibadethane açılması talebi ile ilgili olarak, buna kolaylık göstereceklerini söyledi.

Görüşmede Erdoğan’ın Davos’taki ‘one minute’ çıkışı da gündeme geldi. Krill, “Davos’taki tavrınızı çok takdir ettik. Tv’deki konuşmanızı izleyen Ruslar, sizi alkışlayarak duygularını dile getirdi” diye konuştu.

Görüşmede, Patrik Krill, Antalya’ya gelen Rus turistlerin ibadethane ihtiyaçlarını da gündeme getirdi. Başbakan Erdoğan da, Antalya’ya gelen Rus turistlere her türlü kolaylığı göstermeye hazır olduklarını belirtti.
Erdoğan, Türkiye’de 21 ilde 315 kilisenin 73 bin kişilik cemaate hizmet ettiğini ifade etti. Kiliselerden 161’inin İstanbul’da, 69’unun Mardin’de 14’ünün İzmir’de,14’ünün Hatay’da, 11’inin ise Çanakkale’de olduğunu hatırlatan Erdoğan, tarihi özellik taşıyan anıt müze niteliğindeki yapıların da restore edildiğini vurguladı. 

TURİZM GAZETESİ

www.turizmgazetesi.com

  • Netinial Internet

Yorumlar

“PATRİK, RUSYA’DAN ANTALYA’YA GELEN TURİSTLER İÇİN İBADETHANE İSTEDİ” adlı makaleye 2 yorum yapilmis
  1. HÜSEYİN SEVİMLİ dedi ki:

    “Davos’taki tavrınızı çok takdir ettik. Tv’deki konuşmanızı izleyen Ruslar, sizi alkışlayarak duygularını dile getirdi” DİYEREK GAZI VERMİŞ PAPAZ. ARTIK KİM TUTAR BAŞBAKANI. HER MAHALLEYE BİR KİLİSE

  2. Anonim dedi ki:

    kiliseyi o acmasinda ben mi acim huseyim kardesim :)))
    bosuna potomyali tayyip demiyorlar ( guneysu halkini katmiyorum ama maalesef sayin basbakan tayyip gibi genlerinin etkisinden kurtulamayanlarda cikiyor iste ). Musanin cocuklari isimli kitabin bir fantazi urunu olmadigi gunden gune cikiyor meydana. BOB cu basbakan.

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari