PATRİK YİNE KİN KUSTU

Aralık 19, 2009 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

PATRİK YİNE KİN KUSTU

Türkiye’de ikinci sınıf vatandaş muamelesi gördüklerini öne süren Fener Rum Patriği Bartholomeos, “Kendimi Türkiye’de, yaklaşık 2 bin yıllık Patrikhane’nin yok olmasını beklerken çarmıha gerilmiş gibi hissediyorum” dedi.

Amerikan CBS televizyonunun ünlü ” 60 Dakika ” programına katılan Fener Rum Patriği Bartholomeos, kendisinin ve Türkiye’de yaşayan yaklaşık 4 bin Rum’un baskı altında olduğunu öne sürdü.

CBS’in internet sitesinde yayınlanan habere göre, Bartholomeos, Türkiye’de ikinci sınıf vatandaş muamelesi gördüklerini söyledi ve ” Türkiye’de azınlık olarak yaşamak suç değil. Fakat bize ikinci sınıf muamelesi yapılıyor. Haklarımızı Türk vatandaşları gibi kullanabildiğimizi düşünmüyoruz ” diye konuştu.

Yaşadıkları zorluklara rağmen Türkiye’den ayrılmalarının söz konusu olmadığını belirten Bartholomeos, ” Çünkü bu kilise 17 asır önce bu topraklarda kuruldu ” diye konuştu.

ÇARMIH ÖRNEĞİ

Bartholomeos, dünyanın en eski Hıristiyan manastırının Mısır’daki Sina Çölü’nde bulunduğunu hatırlatarak, bu manastırda Hazreti Muhammed’in Hıristiyanlara dokunulmamasını ve inançlarına saygı gösterilmesini istediğini gösteren bir mektup bulunduğunu kaydetti.

Bunu ironik bulduğunu söyleyen Fener Patriği, ” Başbakan’ı ve birçok bakanı ziyaret ettim, sorunlarımızı anlattım, yardım istedim. Ancak yardım gelmedi. Buna rağmen ayakta kalmakta kararlıyız. Burası Kudüs’ün devamıdır ve bizim için en az orası kadar kutsaldır. Zaman zaman çarmıha gerilsek de biz burada kalmayı tercih ediyoruz ” dedi.

Bartholomeos, CBS muhabirinin, ” Peki siz kendinizi çarmıha gerilmiş gibi hissediyor musunuz? “ şeklindeki sorusuna, ” Evet ” cevabını verdi.

ORTADOĞU

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari