PAZARCILAR ZABITAYI İTE KAKA ATTI

Ocak 9, 2010 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

 PAZARCILAR ZABITAYI İTE KAKA ATTI

Salı günü başkanını seçecek olan Semt Pazarcılar Odası’nda sular durulmuyor. Oda tarafından Soğuksu mahallesindeki pazar yerine beton dökülmesi, zabıtayı hareket geçirdi. Çalışmayı durduran zabıta ekipleri, İsmail Öz ve yaklaşık 150 adamı tarafından yaka paça pazar yerinin dışına atıldı

‘2 otobüs adam çağırdı’

Semt Pazarcılar Odası seçimlerine 3 gün kala ortaklık karıştı. Soğuksu mahallesindeki Pazar yeri ile ilgili mahkeme ve davalar devam ederken, mevcut başkan İsmail Öz, ‘Pazar yerinin yüzde 25’i odanındır’ diyerek alana beton döktürdü. Yapılan ihbar sonucu bölgeye gelen zabıta ekipleri, inşaat çalışmalarını durdurdu. Telefonla 2 otobüs dolusu pazarcıyı olay yerine çağıran İsmail Öz ve adamları ite kaka zabıta ekiplerini pazar yerinden dışarı çıkardı.

Zabıta müdürüne ulaşılamadı
Bu sabah (cumartesi) gelen bir ihbarı değerlendiren Muratpaşa Belediyesi zabıta ekipleri, adı sık sık davalarla anılan Soğuksu mahallesindeki semt pazarına geldi. Pazar yerine atılan betonun izinsiz olduğunu belirten zabıta ekipleri çalışmayı durdurdu. Olay yerine gelen Semt Pazarcılar Odası Başkanı İsmail Öz, zabıtanın hukuksuz iş yaptığını öne sürdü. Muratpaşa Belediyesi Zabıta Müdürü Mehmet Baki’ye telefonla ulaşmaya çalışan Öz, aramaları sonuçsuz kalınca, olay yerine çağırdığı yaklaşık 150 kişilik grupla birlikte zabıta ekiplerini Pazar yerinin dışına attı.

‘Alanın yüzde 25’i bizim’

Gerginliğin arttığı dakikalarda az sayıdaki zabıta memuru, bir anda 150 kişilik grubun arasında kaldı. Olay yerine gelen emniyet güçlerinin ortamı sakinleştirmesinden sonra açıklama yapan Semt Pazarcılar Odası Başkanı İsmail Öz, pazar yerinin yüzde 25’nin kendilerine ait olduğunu bu nedenle beton dökmeye haklarının bulunduğunu söyledi. Öz şöyle konuştu, “Burada her Perşembe Pazar kurulur. Eğer belediye bu alana Pazar kurulmasını istemiyorsa bunu bize iletsin bizde başımızın çaresine bakalım. Biz yüzde 25’lik alana sahibiz ve tapulu arazimize beton döküyoruz. Diğer hissedarlardan şikayet eden yok. Amacımız vatandaşa hizmet” dedi.

Ali Bucak ve Hasan Öder’e suçlama

Seçimlere kısa bir süre kaldığı için başkan adayı Ali Bucak ve onu destekleyen Yorum Organizasyon’un sahibi Hasan Öder’in ortalığı karıştırmak için beton dökme işini ihbar ettiğini iddia eden İsmail Öz, sözlerini şöyle sürdürdü, “Ali Bucak ve Hasan Öder, seçimlere nifak sokmak için ihbarda bulundu. Hasan Öder, Ali Bucak’ın seçimleri kazanması halinde bu inşaat işlerini almayı planlıyor. Ama biz her şeyin hesabını vermeye hazırız. Tapumuzda burada.”

Hasan Öder: Hak sahipleri suç duyurusunda bulunmalı
pazarcilar (1)
İsmail Öz’ün farklı iddialarla suçladığı Yorum Organizasyon’un sahibi Hasan Öder ise şunları söyledi; “Ben sadece Ali Bucak’a gönülden destek veriyorum. Sonuçta odaya ait inşaat işleri ihale ile yapılmaktır. Ali Bucak seçimi kazanması halinde, şirket olarak teklifimizi veririz. Eğer verilen teklifler içinde en uygunu bizimki olursa inşaat işlerini alırız. Bizden daha iyi teklif veren olursa işi o alır. Kaldı ki Hasan Öder’in sadece müteahhit kimliği yoktur. İnşaat işi alanlarımızdan bir tanesi. Bahsi geçen Soğuksu mahallesindeki pazar yerinin 2 bin metrekaresi defterdarlığa aittir. Oda, projesi olmayan, tapusu olmayan, inşaat izni olmayan, ruhsatı olmayan alana beton dökmüştür. Bu kanunsuzluktur. Antalya Valiliği, Antalya 2. İdare Mahkemesi’ne bu alanla ilgili dava açılmışken, İsmail Öz, Pazarcı esnafının gözünü boyamak, bir şeyler yapıyor gözükmek için kanunları çiğneyerek Pazar yerine beton döktürmüştür. Yapılan iş kaçak olduğu için de gerekli kurumlar müdahalede bulunmuştur. Bu işlemin gerçekleşmesinden dolayı Cumhuriyet Savcılığı, Antalya Valiliği, Muratpaşa Kaymakamlığı, Muratpaşa Belediyesi, Antalya Defterdarlığı ve arazi üzerinde hak sahibi olan vatandaşlar bu olayı suç duyurusu olarak kabul edip, gerekli girişimlerde bulunmalıdır. Ben sade bir vatandaş olarak pazar yıkıcı değiliz. Sadece adam gibi, kanunlara uygun sağlıklı pazar yerlerinin yapılmasını istiyoruz.”

SEKİZ SAYFA

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari