PKK DAĞDAN ŞEHİRE İNECEK

Ocak 2, 2010 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

PKK DAĞDAN ŞEHİRE İNECEK

PKK’dan kaçıp askere sığındılar, sorgularında çok ilginç şeyler anlattılar…

Genelkurmay Başkanlığı, dün Şırnak’ın Silopi ilçesinde teslim olan 7 teröristin, “Bölücü terör örgütü içerisindeki adaletsiz uygulamalardan, kendilerine yapılan insanlık dışı muamelelerden ve bazı örgüt üyelerinin adil bir yargılama yapılmadan infaz edilmelerinden dolayı büyük hayal kırıklığına uğradıklarını” belirttiklerini bildirdi.

Teröristlerin verdiği bilgiye göre “etkin pişmanlığın” herkes tarafından bilinmesi halinde, dağdan çok sayıda teröristin teslim olacağı yönünde!

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde yer alan “Bölücü Terör Örgütüyle Mücadeleye” ilişkin açıklamada, bölücü terör örgütünün Irak’ın kuzeyinde bulunan barınma alanlarından kaçan yedi teröristin dün saat 19.30’da Özel Kuvvetler Komutanlığı unsurlarınca teslim alınarak ilgili makamlara teslim edildiği hatırlatıldı.

Açıklamada, teröristlerin, “Bölücü terör örgütü içerisindeki adaletsiz uygulamalardan, kendilerine yapılan insanlık dışı muamelelerden ve bazı örgüt üyelerinin adil bir yargılama yapılmadan infaz edilmelerinden dolayı büyük hayal kırıklığına uğradıkları ve kendilerini tutsak gibi hissettiklerini” belirttikleri ifade edilerek, teröristlerin yaşam koşullarının son derece kötü olduğunu ifade ettikleri kaydedildi.

Teröristlerin ayrıca, “Örgütün liderleri hariç kendilerinin telefon dahil hiçbir şekilde aileleriyle görüştürülmediğini, bu sebeple ailelerini ve özellikle de annelerini çok özlediklerini, TCK’nın etkin pişmanlığı düzenleyen 221’inci maddesinin pek fazla bilinmediğini, bu maddenin bilinmesi halinde daha fazla teröristin gelip teslim olacağını” vurguladıkları bildirildi.

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari