PUSULASINI ŞAŞIRANLAR

Ekim 5, 2009 tarihinde tarafından  
KATEGORİLENMEMİŞ kategorisinde yayımlanmıştır.

PUSULASINI ŞAŞIRANLAR

Bu yazı Kemer Pusula Gazetesi’nin ilk sayısından alınmıştır. Hayırlı olması dileklerimizle…

Her şeyden önce yeniden merhaba demenin mutluluğuyla geçtim klavyenin başına.

Basın sektöründen çeşitli sebeplerden dolayı uzak kaldığım dönemlerde her haberin bakış açısında bir menfaat görmek yaraladı hep içimi. Ve bir dünyada eleştiri aldım bu süre içerisinde. “Muammer bak ortalığı kimlere bıraktın” diye. Aslında kısa vadede bu mesleğe dönmeyi düşünmüyordum, gelen bu tür eleştiriler tetikledi beni.

Daha dün Kemer de yayınlanan bir gazete de bir haber okudum, gözlerim fal taşı gibi açıldı. Bol ödüllü gazeteci arkadaşımız Saffet Yenigün’lerin gazetesi. Sanki uzaydan yeni inmişler gibi çatı katlarının nasıl ruhsatlandırıldığını anlatan bir haber yapmışlar. Adama sormazlar mı 6 yıldır nerede yaşıyordun diye?

Kemerdeki tüm kaçak yapılaşma son altı yedi yılda olmuş. Çatı katı adı altında katlar yapılmış. Denize giden direk yollar kapatılıp üzerlerine oteller yapılmış. Alınması imkansız olduğu halde güverte su kaynağından su alacağız diye borular döşenmiş. Belediye başkanları tutuklanmış, kefaletle serbest kalmış.

Hangisini haber yaptın diye sormazlar mı adama?

 Benim yazdığım bir haberden dolayı bir belediye başkanı görevden alınırken,  para karşılığı sayfalarca açıklama alıp kamuoyunu yanıltmaya çalışanlar siz değimliydiniz. Benim ve ekibimin çatı katları yapılırken yazdığımız yazılardan dolayı yargılanırken siz neredeydiniz?

Ben anlıyorum ki size de bir “pusula” lazım. yedi yıl yağmaya talana göz yum, ve biranda yasaların savunucusu ol. Çıkarttığınız gazetenin finansı dahi sahtecilik üzerine kurulmuşken?. Açmamız gerekirse vali dalkavukluğu sonucu aldığınız sahte raporlu resmi ilanlar.

Bunlar hiç inandırıcı olmuyor beyler. Gazetenizi okuyan herkes aynı şeyi söylüyor ‘’bunlar uzaydan mı geldi?’’ Ben en iyisi size de yol göstereyim. Eskisi gibi magazin haberlerinize devam edin. 10 kişilik ailenizle yemeklere katılın. Gatab Tekirova haberlerini görmezden gelin avantanıza bakın. Benim yaptığım haberlere karşılık haber yapın yolunuzu bulursunuz. Yoksa benim bildiğim Mustafa Gül sus payı olarak para falan vermez size.

Takke düştü kel görüntü, ağzınızla kuş bile tutsanız kimse inanmaz artık. Sakın bu konularda yalnız kaldığınızı da sanmayın meslektaşlarımdan bir tanesi hariç hepsi sizin yolunuzda. Bende yolumu bu yolda çizdim. Rüşvetçi bürokrat ve siyasetçiden önce, bu mesleği para olarak görenlerle uğraşacağım. Halkın haber alma özgürlüğünü, ama doğru haber alma özgürlüğü için savaşacağım.

 • Netinial Internet

Yorumlar

“PUSULASINI ŞAŞIRANLAR” adlı makaleye 4 yorum yapilmis
 1. S. Demirtaş dedi ki:

  Keşke yazıların etkili, insanların tepkili olduğu o günlere dönebilsek. Haklı olduğumuzda hiç kimse yoksa bile bir Süleyman ortaya çıksa da bizi ateşlese. Çok özledim o tepki gösterebildiğimiz günleri. Yazılarını devamlı görmek istiyoruz.

 2. mutlu dedi ki:

  hoşgeldin muammer bey. akşamları bira başına takılıp kalma da bişeyler yap artık kemerde. geçmişe bir sünger çek. silkin ve kendine gel. yoksa bu son şansın bilesin. değerlendiremezsen silinir gidersin. güzel yazılarını bekliyoruz. başarılar.

 3. muammer bakirci dedi ki:

  Teşekkür ederim mutlu kardeşim. Kemer de beni tek mutlu eden şey bira başına takılmak. Geçmişi unutanlar da unutulur kulağına küpe olsun. Son şansın derken bana kim şans verdi onu merak ettim. Ben yıllardır kendi çizgisini izleyen biriyim. Ve kendi imkânlarımla. Hangi imkanı tanıdın da, son şansı veriyorsun?… lütfen bunu açıkla. Gazeteme abonemi oldun. Antalya valiliği sahte belgelerle beni batırırken arkamda mı durdun? Savcının keyfi tutuklamasını mı protesto ettin? Söyle de neden son şansım ben de bileyim.

 4. mutlu dedi ki:

  özür dilerim muammer kardeşim. sanırım demek istediklerimi anlamamışsın. o yüzden ne desen haklısın anladığın pencereden baktığın zaman. ne demek istediğimi anlatmam da uzun sürecek galiba. o yüzden ne seni ne kendimi ne de bu sitenin diğer okuyucularını ve yorumcularını meşgul etmemeyeyim. bir daha yorum yapmam yazılarına. tekrar özür dilerim. yine de başarılar dilerim sana. allah gönlüne göre verir inşallah.

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari