RAMAZAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN!

Eylül 19, 2009 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

RAMAZAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN!

Kemer Müftümüz Mehmet Muslu Bey tüm Kemer’lilere iletilmek üzere Norveç Stavanger’den Ramazan Bayramı Mesajı göndermiş.

“Ekemer” olarak bizde tüm Kemer’in ve Kemer adına kendisi ile birlikte  Norveç Stavanger’de bulunan Müslüman Kardeşlerimizin Ramazan Bayramlarını kutluyor, sevgi, saygı ve selamlarımızı sunuyoruz.

 RAMAZAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN!

 Rahmet, bereket ve mağfiret ayı olan Ramazan-ı şerifi tamamlayarak bayrama kavuşmanın mutluluk ve sevincini yaşıyoruz. Yüce Rabbimiz bizlere mübarek bayram günlerini huzur içinde geçirmemizi nasip eylesin.

Ramazan boyunca Allah’ın emrini yerine getirerek imsak vaktinden akşama kadar kimsenin zorlaması olmadan yemeyi, içmeyi terk ederek oruç tuttuk. Adetâ melekleşerek tüm günah ve kötülüklerden uzak durarak, günahlarımızı yaktık. Bu ayda, nefislerimizle savaştık ve kulluk imtihanında başarılı olmanın sevincini yaşıyoruz.

Camide kıldığımız bayram namazımız ve esnasında getirdiğimiz tekbir seslerimizle, birlik ve beraberliğimizi bir kez daha pekiştirmiş olduk. Daha çok bir araya geldik, hal ve hatır sorduk, karşılıklı dualar aldık. Yüce Allah’ın “Şüphesiz mü’minler birbiri ile kardeştirler; öyle ise dargın olan kardeşlerinizin arasını düzeltin…” (Hucurat,10) buyruğunu dikkate alarak, İslam kardeşliğine zarar veren küs ve dargınların birbiri ile barıştırılması görevini yerine getiriyoruz. Sevgili Peygamberimiz (sav)’in “Bir müslümanın din kardeşi ile üç günden fazla dargın durması helâl olmaz”,”Bir kimse müslüman kardeşi ile bir sene küs durursa, onun kanını dökmüş gibi günaha girmiş olur.” buyruğu doğrultusunda, toplumun birlik ve beraberliğinin yıkılmasına sebep olan kin, haset, nefret, vb. kötü duyguları kalplerimizden söküp atarak, insan sevgisini hoşgörü ve kardeşlik duygularımızı pekiştirmeye çalışıyoruz.

Bayram boyunca karşılaştığımız kimselere güler yüz göstermek, din kardeşlerimizin bayramını tebrik etmek, fitrelerimizi bayramdan önce veremediysek bayramda vererek, fakirlerin bayram sevincine katkıda bulunmak, ana-babamızı, büyüklerimizi ve dostlarımızı ziyaret etmek, ölmüşlerimiz için sadaka vermek, kabirlerini ziyaret ederek Kur’an okumak ve dua etmek, küskünlükleri bırakmak, dargınları barıştırmak, hediyeleşmek, yapmamız gereken başlıca görevlerimizdendir.

Ortaklaşa sevineceğimiz bu mübarek günlerde; çevremizle yakından ilgilenmeliyiz. Kendi çocuklarımızı sevindirirken; boynu bükük yetimleri, çocuklarına bayram hediyesi alamayan yoksulları, ekmek parası bulamayan fakirleri unutmamalıyız. Allah’ın emri, fakirlerin hakkı olan zekâtlarımızı vermeyi unutmamalıyız.

Büyüklerimizi ziyaret ederek, küçüklerimizi sevindirerek, hal ve hatırı sorulmayan hasta ve kimsesiz bırakmamalıyız. Ailemizin mutluluğu, milletimizin huzuru, millî birlik ve beraberliğimizin devamı, devletimizin bekâsı için dua ve niyazda bulunmalı, milletçe birlik ve beraberlik içinde bulunduğumuzu göstermeli ve bayramı gerçek manasıyla yaşamaya çalışmalıyız. Ramazan ayında kazandığımız güzel hasletlerimizi Ramazandan sonra da devam ettirmeliyiz. Ramazandan sonra gelen şevval ayında da altı gün daha oruç tutarak bir yıl oruç tutmuş gibi sevaba ulaşmalıyız.     

Bu duygularla bütün mü’min kardeşlerimin Ramazan Bayramını tebrik ediyor, ülkemiz, milletimiz ve İslâm âlemi ile bütün insanlığa huzur ve barış getirmesini, hayır ve bereketlere vesile olmasını Yüce Allah’tan diliyorum.

 Mehmet MUSLU

  Kemer Müftüsü

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari