ROSE HOTELS, YÜZLERCE COĞRAFYACIYA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

Mayıs 27, 2010 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

ROSE HOTELS, YÜZLERCE COĞRAFYACIYA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

2. Uluslararası Coğrafya Sempozyumu 2 – 5 Haziran 2010 tarihinde Kemer Rose Residence Beach Otel’de gerçekleştirilecek. GEOMED2010- İkinci Uluslararası Coğrafya Sempozyumu’nda fiziki ve beşeri coğrafya, ekoloji, çevre konuları ile ilgili bilim insanları, araştırmacılar bir araya gelecek, deneyim ve araştırma sonuçlarını paylaşarak, uluslararası işbirliği olanaklarını geliştirecekler.

Sempozyumda, kabul edilen özetler “Özetler Kitabı”nda, tam metin çalışmalar ise “Proceedings” te katılımcılara sunulacak. Sempozyuma onur konuğu olarak Dokuz Eylül Üniversitesi Rektörü Mehmet Füzün’ün yanı sıra Amerika, Almanya,Belçika,Mısır, Yunanistan, Fransa,Romanya,İrlanda,İsrail, ve İran gibi çok sayıda ülkeden bilim adamı sempozyuma katılacak.

GEOMED2010- İKİNCİ ULUSLARARASI COĞRAFYA SEMPOZYUMU KEMER’DE ROSE RESIDENCE BEACH OTEL’DE DÜZENLENECEK

Rose Hotels Genel Koordinatörü Yeliz Gül Ege yaptığı açıklamasında, “ Rose Hotels olarak 2- 5 Haziran 2010 tarihinde düzenlenecek olan 2. Uluslararası Coğrafya Sempozyumuna ev sahipliği yapacağız. Bu konuda dünyanın dört bir yanından bilim adamını otelimizde ve Kemer’de ağırlayacağız. Sempozyuma hazırız ve onlara en iyi şekilde ev sahipliği yapacak olmanın heyecanı içindeyiz.” dedi.
Sempozyumda hangi konular işlenecek?

Kemer Rose Residence Beach Otel’de gerçekleştirilecek olan GEOMED2010- İkinci Uluslararası Coğrafya Sempozyumu’nda afetler , Akdeniz Ekosistemleri, arazi bozulması, arazi kullanımı, arazi örtüsü değişimi, antroposen, beşeri ve kültürel coğrafya , biyocoğrafya, biyoçeşitlilik, coğrafi bilgi bilimi, coğrafyanın tarihi ve felsefesi, ekosistemler ,çevre eğitimi, çevre-insan etkileşimi,çölleşme, dağ ortamları,entegre havza yönetimi, iklim ve iklim değişikliği, jeomorfoloji, kıyı kullanım ve idaresi , kültürel ekoloji, paleoçevre, siyasi coğrafya, sulak alanlar, sürdürülebilir arazi kullanımı, şehir coğrafyası,sular coğrafyası vejetasyon, tarihi coğrafya,turizm, ekoturizm, geoturizm, toprak coğrafyası ve uzaktan algılama konuları işlenecek.

Sempozyum sonrası Akdeniz ekosistemlerini kapsayacak geziler organize edilecek.

Sempozyum sonrasında 3 gezi düzenlenecek ve bunlardan ikisi 5 Haziran 2010 tarihinde Antalya ve yakın çevresini, diğeri ise Akdeniz Ekosistemlerini (doğal ve kültürel) kapsayacak. 6-8 Haziran 2010 tarihlerinde yabancı ve Türk bilim insanlarından oluşan “Akdeniz Ekosistemleri Çalışma Grubu” arazi uygulama gezisi yaparlarken, çalışma güzergahı boyunca; Akdeniz ekosistemlerini oluşturan öğeler analiz edilerek, jeolojik, jeomorfolojik, iklim, toprak özellikleri, bitki formasyonları, karst jeomorfolojisi, toprak-anakaya-bitki örtüsü-yerşekilleri arasındaki ilişkiler, arazi kullanımı, arazi bozulması, erozyon, çölleşme, çevresel değişim, antropojenik etkiler, doğal ortam bozulması, doğal ortam-insan etkileşimi, turizm, tarım, yerleşim, göçebelik ve kültürel faktörler incelenecek.

Halil ÖNCÜ ( KEMER )

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari