SAHTEKÂRLARIN MI VALİSİ?

Kasım 4, 2009 tarihinde tarafından  
KATEGORİLENMEMİŞ kategorisinde yayımlanmıştır.

SAHTEKÂRLARIN MI VALİSİ?

Antalya Valiliği 6 yıldır hukuki mücadelelere rağmen sahtecilikle rant sağlanan Kemer Gözcü Gazetesi’ni kayırmaya devam ediyor.

Kemer Gözcü Gazetesi’nin vergi borcu olmasına rağmen halen reklam yayınlatılarak yasalar yine hiçe sayılıyor.

2004 yılında Kemer gözcü Gazetesi’ne Antalya Valiliği Basın Komisyonu tarafından düzenlenen sahte raporla ilan verilmişti. Yapılan şikâyet doğrultusunda Valilik Komisyon üyelerine Antalya 2. Ağır Ceza mahkemesinde dava açılmış ve yargılama devam ederken, Antalya valiliği inatla yasaları uygulamamak için direniyor.

Şöyle ki; Yapılan tespitler neticesinde haksız yere ilan verilen gazetenin reklâmlarının kesilip, haksızlığa uğrayan kişilere telafi edilmesi gerekiyordu. İlk yapılan şikâyetten itibaren soruşturma izni vermeyerek tavrını ortaya koyan Vali Alaaddin Yüksel, Valiliğe verilen dilekçelere dahi cevap verdirmemektedir. Basın İlan Kurumunun Antalya Valiliğine yazmış olduğu bu gazetenin ilan alma hakkı yoktur şeklindeki yazısına rağmen hiç bir işlem yapmadığı gibi, şikâyetçilere de bu konu ile ilgili bilgi vermemektedir.

Valilik Basın Komisyonu üyeleri Alanya Ağır ceza Mahkemesinde açılan bir davada 3 yıl hapis cezası almış, Antalya Ağır Ceza Mahkemesinde de bir davaları halen devam etmektedir.

II. Abdülhamit dönemini aratacak bu olayı Cumhuriyet Bayramını kutladığımız bu günde kaleme almanın utancını yaşıyorum ülkem adına.

Bu olup biten ancak derebeyliği ile yönetilen yerler de olur. Antalya Valisi çıkıp açıkça söylemesi gerekiyor. Yok kardeşim benim işini düzgün yapan insanlarla işim olmaz. Ben sahtecilerin valisiyim, sadece onları korurum diye.

Antalya Valiliğinin bu tavrının nedeni anlaşılamamaktadır. Bir gazeteye sahte raporla haksız kazanç sağlansın. Şikayet edildiğinde soruşturma izni verilmesin. İlgililer yargılandıkları halde görevinin başında yıllarca tutulup yasalar çiğnensin. Bu işin başındaki Basın İlan Kurumunun dahi kararları dikkate alınmasın. Sahte raporla rant sağlanan gazeteye hiçbir yaptırım uygulanmasın.

6 yıldır Antalya Valiliğince sürdürülen bu usulsüzlükler yetmedi, hala aynı gazeteye yasalara göre ilan verilmemesi gerekirken ilan veriliyorsa ben bu ülkenin adaletinden şüphe ederim. Kemer’de beni ve iki gazeteci arkadaşımı mağdur edip sahte raporlarla bir gazeteye destek veriliyorsa ben o valiye benim valim diyemem.  Ancak destek olduğu sahtecilerin valisi olabilir derim.

Gazeteci olduğumuz halde bize bunlar yapılıyorsa vatandaş hakkını nasıl arayacak. İşte ondan sonra terör çıkar karşınıza. Herkes kendi adaletini kendi sağlamaya kalkar ki bu da kaosa yol açar.

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari