SAMANİ: “NE YAPTIKLARINI BİLMİYORLAR”

Temmuz 28, 2009 tarihinde tarafından  
AKDENİZİN DELİSİ-ALİ KEMAL SENAN kategorisinde yayımlanmıştır.

SAMANİ: “NE YAPTIKLARINI BİLMİYORLAR”

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Samani, 24 Temmuz Cuma günü olağanüstü toplanan Antalya Büyükşehir Meclisi’nde, MHP grubunun da desteğiyle CHP ve Akaydın yönetimi tarafından, Antalya tarihine kara bir leke düşürecek kararlar alındığını belirterek, “Ne yaptıklarını bilmiyorlar. Yaşanan gelişmeleri Antalya ve Antalyalılar adına tedirginlik ve endişeyle takip ediyoruz” dedi.

Seçim kampanyasında genel olarak ulaşım sektörü esnafı üzerinden siyaset yapan Akaydın ve CHP’nin şimdi ise, Antalya trafiğini ve ulaşım esnafını çıkmaza sürüklediğini belirten Samani, “180 adet yeni otobüs alınmasını meclis gündemine getirenler ve ilk etapta 40 adet yeni otobüs alımı için Akaydın’a yetki verenler, Antalya trafiğinin kilitleneceğinin farkında mı acaba? Minibüs, otobüs ve taksici esnafını seçim malzemesi yapan Akaydın’ın, bugün yine onların üzerinde aleyhte siyasi bir güç ve tahakküm anlayışı ile hareket etmesini çok tehlikeli buluyoruz” dedi.

Seçim kampanyasında sürekli olarak Antalya’nın Ulaşım Master Planı olmadığını söyleyen Akaydın’ı eleştirip, kamuoyuna açıklama yapması için çeşitli sorular yönelten Samani, “Akaydın’ın 3 ayda hangi bilimsel çalışma ve plan doğrultusunda alınan bir kararla 40 otobüsü Antalya trafiğine sokacağını merak ediyorum. Bilimsellikten uzak bu karar ile Antalya trafiği kilitlenecek, adeta felç olacaktır. Akaydın yoksa, midibüsleri iptal etmeyi mi düşünüyor? Ayrıca, Akaydın sürekli eleştirip, gereksiz olduğu için kaldıracağını söylediği Antkart’ı, adını değiştirip Halkkart olarak uygulamaya çalışıyor. Seçimden önce, taksici esnafını da siyasi malzeme olarak kullanıp, taksilere Antkart takılacağını söylemişti. Gereksiz olduğunu söylediği Antkart’ı, şimdi faydalı bulup, adını değiştirerek minibüs ve otobüslere takmaya çalışıyor. Akaydın, kart uygulamasına taksicileri de dahil mi ediyor? Akaydın’ın, ulaşım sektörü üzerinde oynanan oyunlar, siyasi ve ticari hesaplar hakkında minibüs, otobüs ve taksici esnafının yanı sıra Antalya kamuoyuna eğer varsa makul ve kabul edilebilir açıklamalarda bulunması gerekiyor” diye konuştu.

Akaydın ve CHP yönetiminin, Antalya’nın son yıllarda ürettiği kaynakları ve kazanımlarını 3 ayda mirasyedi gibi harcayıp, çarçur ettiğini belirten İl Başkanı Hüseyin Samani, “ Olağanüstü mecliste alınan kararlar ile hükümetimizin desteği ve AK Partili yönetimin gayretleri ile başlatılan 100. Yıl Projesi, beceriksiz bir yönetim anlayışı tarafından heba edilmiş oldu. 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası’nın Antalya’dan gitmesi ile Antalya tarihi bir fırsatı kaçırmış oldu. Antalya’ya gelecek yüz binlerce sporsever, milyarlarca liralık reklam ve tanıtım fırsatı, yapılacak tesisler gibi birçok fırsat uçtu, gitti ” dedi.

Önceki dönemde elde edilen kazanımlar ve imkanlar olmasına rağmen, bu imkanları devralan mirasyedi zihniyetin, beceriksizliğinin fark ettiğini ifade eden Samani, “Bundan sonra da bir şey yapamayacaklarını anladıkları için sürekli enkaz edebiyatı yapıyorlar. Farklı söylemler ile konuları çarpıtıp, gündem değiştirmeye çalışıyorlar. Parti tüzüğümüzde ve kurumsal kimliğimizde kısa adı AK Parti olan Adalet ve Kalkınma Partisi’nin kısaltılmış adı üzerinden polemik üretenler, EKDAĞ olayında adları yolsuzluğa ve skandala karışmış en yakın çalışma arkadaşlarını ve partililerini gündemden düşürmeye çalışıyorlar” diye konuştu.

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari