SARIGÜL BELEDİYE BAŞKANLIĞINI BIRAKACAK

Ocak 11, 2010 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

SARIGÜL BELEDİYE BAŞKANLIĞINI BIRAKACAK

Türkiye Değişim Hareketi (TDH) Lideri Mustafa Sarıgül, başlattıkları hareketin, bu yıl partileşeceğini bildirdi. Sarıgül, 17 Ocak’tan sonra Şişli Belediye Başkanlığını bırakacağını da açıkladı.

Sarıgül, Cevahir Kongre Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında, 17 Ocak Pazar günü İzmir’de yapacakları mitingin, hem TDH için hem de Türkiye için bir dönüm noktası olacağını savundu.

İzmir’in Türk siyasetindeki önemini bildiklerini kaydeden Sarıgül, bu şehrin, iktidarın kapısını açan bir kent olduğunu dile getirdi.

Sarıgül, ikinci parti olarak gidecekleri İzmir’de, birinci parti olmayı hedeflediklerini ifade ederek, “Bu şehirde yarı finali oynayacağız. Buradan aldığımız güçle de yakın zamanda Ankara’da finale gireceğiz” dedi.

İzmir’de THD’nin yol haritasını açıklayacaklarını dile getiren Sarıgül, “Bu yıl Türkiye için özel bir yıl olacak. Bu yıl insanlarımızın büyük bir hasretle beklediği ‘değişimin’ temelleri atılacak. Başlattığımız hareket bu yıl partileşecek. Tüzüğümüzü, programımızı, kurucularımızı, kadrolarımızı ve ne zaman Ankara’da olacağımızı kamuoyunun merak ettiğini biliyorum.

İzmir’de bütün bunlara ilişkin detaylı açıklamalar yapacağım. THD bugün itibarıyla seçime hazırdır ama daha fazla çalışacağız. 2010 yılında ülkemizin değişimine damgamızı vuracağız. Mitingimiz, ülkemizin değişiminde büyük rol oynayacak. Güzel şehrimizin demokrasisine, anlayışına, bereketine inanıyoruz. İzmir’e vize almaya gidiyoruz” dedi.

Sarıgül, bütün yurttaşları İzmir Bornova Meydanı’nda yapacakları mitinge beklediklerini kaydederek, “Genel başkan seçilmemin ardından yasa gereği belediye başkanlığından istifa edeceğim. Görevimi belediye meclisi tarafından seçilecek arkadaşıma devredeceğim” diye konuştu.

BİZİM KOCAELİ

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari