SARIGÜL’ÜN PARTİSİNİN ADI; “TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTİSİ”

Ağustos 24, 2009 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

SARIGÜL'ÜN PARTİSİNİN ADI;
Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, parti kurma çalışmalarında son aşamaya geldi.
CHP’den ayrılan ve son seçimlerde DSP’den Şişli’de üçüncü dönem başkan seçilen Sarıgül, işadamları ve tanınmış siyasetçilerle bir araya gelerek oluşturduğu partiyi, 6 Ocak 2010’da Ankara’da düzenleyeceği bir mitingle tanıtacak. Sarıgül’ün partisinin adının da “Türkiye Değişim Partisi” olması kesinleşti.

CHP’de üyeliği iptal edilen Sarıgül, mahkeme kararıyla partisine dönmüştü.  Ancak, yerel seçimler öncesinde Şişli’den aday gösterilmeme ihtimali nedeniyle eski partisi DSP’ye geri dönen Sarıgül, kısa bir süre önce DSP’den de istifa etmişti

Sık sık Anadolu turuna çıkarak, taşra teşkilatlarını oluşturmaya çalışan Sarıgül’ün yeni partisinin adı “Türkiye Değişim Partisi” olacak.

Sarıgül’ün çalışmalarında slogan olarak “Yeni bir şeyler söylemek lazım” sözlerini kullanacağı, tanıtım içinse profesyonel bir ekiple çalıştığı öğrenildi.

İnönü’nün yeğeni
Yeni oluşumda eski Türkiye Büyük Millet Meclisi  Başkanı Hikmet Çetin’in adı geçmezken, Erdal İnönü’nün yeğeni Hayri İnönü, mimar ve işletmeci Hakan Dalokay, sosyal sorumluluk projesi DRUM’un kurucusu Zeynep Dereli gibi isimlerin yer aldığı konuşuluyor. Sarıgül’ün kurucusu olduğu partinin başkanlığını ise sürpriz bir ismin yürütebileceği iddia ediliyor.

Programı hazır
Sarıgül partisinin kuruluşunu 6 Ocak 2010 tarihinde açıklayacak ve hemen ardından Anadolu mitinglerine başlayacak.

Programı ve tüzüğü hazır olan partinin yetkilileri sık sık CHP, SHP ve ÖDP’li gruplarla da bir araya gelerek nabız yokluyor. Partinin hedefi, gelecek genel seçimlerde oy pusulasında yer alabilmek.

 • Netinial Internet

Yorumlar

“SARIGÜL’ÜN PARTİSİNİN ADI; “TÜRKİYE DEĞİŞİM PARTİSİ”” adlı makaleye 108 yorum yapilmis
 1. Veli BAYIR dedi ki:

  Sayın Mustafa SARIGÜL 1,5 yıldan bu yana sesimi duyurmaya çalışıyorum nedense kimse duymuyor veya duymak istemiyor.Ülkemizde Trafik kazalarında hastane ve sigorta şirketlerinin yanlış uygulamalarından dolayı Sosyal Güvenlik Kurumları ve Kazada yaralanan ve tedavi görenlerin nasıl soyuldukları ile ilgili bu sadece benim sorunum değil bu ülkede yaşayan herkesin sorunu çünkü bu paralar hepimizin cebinden çıkıyor.Sayıştay Başkanlığının 2007 ylında yapmış olduğu bir rapor elimde sigorta şirketlerini nasıl zenginleştirildiği ile ilgili 2007 yılında ülke genelinde 749.476 trafik kazası olmuş bu kazalarda 3.459 kişi hayatını kaybetmiş.149.140 kişi de yaralanmıştır.Tedavi bedellerinin sigorta şirketlerinde alınması gereken yerde sosyal güvenlik kurumlarından alındığı ve 8.948.400.000.YTL.zarar ettirildiği ortaya çıkartılmıştır.Nedense Hiçbir siyasi parti ve basın bu olaydan bahsetmiyor.Bu insanlar bu ülkede yaşamıyormu neden bu gerçekleri açıklamıyorlar.Umarım sizde sessiz kalmaz ülkemizin çıkarlarını korursunuz.Bu anlattıklarımın hepsinin belgeleri bende mevcuttur.Size ve ekibinize başarılar diliyorum.Saygılarımla

 2. burak türkili dedi ki:

  Güzel bir konu bence,yalnız konunun öncelikli merkezi insan sağlığı ve tedavisi olmalıdır. Trafik kendi ailemden birini 2009 nisan ayında kaybettim. Ve sgk acil de ve hastanede hastane masraflarını ödemedi. C ebimizden ödedik çünkü sigorta olmasına rağmen bir tc numarası ile ulaşılamadığı için o kaza anı ve üzüntüsü dahilinde uğraşılamıyor bunuda değerlendirelim mümkünse….

 3. mehmet şimşek dedi ki:

  sayın sarıgül siz halkın gönlünde taht kurmuş bi siyasetçiydiniz fakat CHP den ayrılmanız başlı başına bi hesaplaşmadır ülke kaosa sürüklenirken gün birlik beraberlik günüdür siz ne yaptınız genel başkanlık yarışını kaybedince hırsınıza yenik düşmüş yada AKP ile hain bi plan içinde olduğunuzu düşünüyorum bence siz bu dönem CHP ile birleşin ki AKP hükümetini devirelim ve türk halkı ömür boyu size minnettar kalsın bu ülkenin kaderi ya siz ve baykal veye tek başına AKP iyi düşünüz et tırnaktan ayrılmaz aynı şeyleri baykalada yazdım iktidar olmak istiyorsanız kendi içinizde hesaplaşma yaparak bölücü olmayın lütfen bu söylediklerime kulak verin sizde baykalda. teşekkürler

 4. Yalçın Tan dedi ki:

  Sayın Sarıgül bunca parti arasında kendisinin iktidara geleceğini hiç düşünmemeli. Politikasını Baykal’a saldırı, onu devirme üüzerinde yoğunlaştırdı.Halkın sofrasına hiç,AKP iktidarinin yanlışlıklarına pek değinmedi.Küçücük ülkeler bizden çok et-süt-peynir tüketiyor. Bunu düşünen yok.
  Bunlar düşünülmedikten sonra niye hükümet olunuyor ki? Ayıp. Ayıp.
  Sayın Başbakan’ın sık sık ziyaretlerine gittiği ülkelerin halklarının kişi başına bir yılda tükettiği et-süt-peynir miktarlarına bakalım:
  Et (kg) Süt Lt. Peynir(kg) Yüz ölçümler km2
  ABD 120 100 14 9 364 000
  Almanya 90 71 13 357 092
  Avusturya 95 155 13 83 857***
  Danimarka 101 108 19 43 794***
  Finlandiya 66 42 15 304 473*
  Fransa 107 75 22 547 030
  Hollanda 83 110 15 33 883***
  İngiltere 77 123 11 244 820
  İrlanda 108 190 6 68 890**
  İspanya 118 108 6 504 782
  İsveç 69 157 16 410 934
  İtalya 88 62 20 301 230
  Kanada 101 97 12 9 093 507
  Lüksemburg 95 68 13 2 586***
  Portekiz 94 60 7,5 92 391**
  Türkiye 16 19 7 814 517
  Yunanistan 88 80 23 131 940***

 5. yıldıray dedi ki:

  ben bir türk vatandaşı olarak şunu söylüyecem dünyanın hiç bir ülkesinde bukadar yolsuzluklar vede vatan hainleri olan bir ülke yoktur.sayın mustafa sarıgül gerçekten baykalı bir kenara bırakıp bu ülkeyi 3-5 kuruşa satan, vatan hainlerini kahraman yapan, askerimizi aşağılayanlardan vede bu milletin parasını çalan hainlerden hesap sormanız lazım.sonuçta bu vatan bizim batarsak hepimiz batarız onun için bu güzel milletim vede ülkemin artık uykusundan uyanıp atağa geçmesi lazım.bizim bu türk siyaseti son zamanlarda çamur at izi kalsın siyaseti çok iyi gerçekten aynen bu şekilde devam etsinler.diğer ülkeler ilimde vede bilimde ilerlerken bizimkiler olmadık konularda fitne vede fesatlığa devam ediyorlar.sayın sarıgül eğer bu ülkeyi yönetmek istiyorsanız eğer, halkın sesine kulak verin yolsuzluklar vede hainliklerin karşısında olun bu türk milleti o zaman arkanızda olur.

 6. SARIL GÜL dedi ki:

  çaresiz sarıgül, şehrin duvarlarına her yere yazmışlardı ÇARE SARILGÜL diye, gördük ki sarı gül çaresizmiş, sevinmiştik chp nin kokuşmuş çıkarcı ve entrikalı siyasetinden gözlerimizin içi parlamıştı, bir çok ilde teşkilatlar kuruldu gönüllüler çıktı orataya chp den memnun olmayan herkes onun safına geçti, o ne yaptı bir yerlerden bir ses duydu ( talimat ) hop birde parti kapanmış kendisinin ve yanındaki kurmaylarının kararıyla, eee onca insan sana gönül verenler, teşkilat kuranlar ne olacak..?

  eskişehir teşkilat başkanı bir kaç gün sonra çıktı ve şunu söyledi, biz kendi cebimizden harcadık teşkilatlar kurduk emek verdik, bu şekilde bir yüz üstü bırakılıp gitmeyi haketmiyorduk, ama kimsenin konuşmadığı bir konu var

 7. SARIL GÜL dedi ki:

  çaresiz sarıgül, şehrin duvarlarına her yere yazmışlardı ÇARE SARILGÜL diye, gördük ki sarı gül çaresizmiş, sevinmiştik chp nin kokuşmuş çıkarcı ve entrikalı siyasetinden gözlerimizin içi parlamıştı, bir çok ilde teşkilatlar kuruldu gönüllüler çıktı orataya chp den memnun olmayan herkes onun safına geçti, o ne yaptı bir yerlerden bir ses duydu ( talimat ) hop birde parti kapanmış kendisinin ve yanındaki kurmaylarının kararıyla, eee onca insan sana gönül verenler, teşkilat kuranlar ne olacak..?

  eskişehir teşkilat başkanı bir kaç gün sonra çıktı ve şunu söyledi, biz kendi cebimizden harcadık teşkilatlar kurduk emek verdik, bu şekilde bir yüz üstü bırakılıp gitmeyi haketmiyorduk, ama kimsenin konuşmadığı bir konu var SARIGÜL O TOPLANAN BİRİKEN PARALARI NE YAPTI, BİRİLERİ BUNUN HESABINI SORSUN

  NOT: üzerinden 1 yıl geçti neredeyse ne sarı gülden nede bir başkasından açıklama gelmedi bu paraların akıbeti hakkında, bir rivayete göre sarıgül o paraları şişli belediyesinin borçlarına ödediği söyleniyor…

 8. izzet dedi ki:

  sy sarigul siyasi hayatinizda yaninizda olmak istiyorum.k.marastan sevgiler…

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari