ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ

Mart 18, 2010 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ

MHP KEMER İLÇE BAŞKANI KADİR BATU’NUN “18 MART ÇANAKKALE ZAFERİNİ ANMA VE ŞEHİTLER HAFTASI” BASIN AÇIKLAMASI

Çanakkale zaferi; Türk ve dünya tarihi için bir dönüm noktasıdır. Kahramanlık ve fedakârlığın doruk noktasına ulaşarak, Viyana önlerinden itibaren Anadolu’ya doğru sürekli gerileyen bir imparatorluğun, esas kurucu unsuru olan Türk Milletinin verdiği bir onur mücadelesidir. Her şeyden önemlisi bu zafer, Kurtuluş Savaşı ateşinin yüreklerde yakılıp, milletçe yeniden doğuşun başlangıcıdır.

Çanakkale Savaşları; büyük Türk Milletinin, tarih önündeki en büyük hesaplaşmalarından birisidir. Türk Ordusu’nun bu savaşta, çağın en modern silah donanımına sahip olan düşman kuvvetlerine karşı kahramanlık destanı yazması, şüphesiz ki; Mehmetçiğin iman ve cesaretiyle, Ulu Önder Mustafa Kemal’in askeri dehasından kaynaklanmaktadır.

Bu kapsamda Çanakkale Zaferi, vatanın bütünlüğü ve milletin bağımsızlığı söz konusu olduğunda, Türk Milletinin neleri başarabileceğinin en güzel kanıtıdır.

Çanakkale Savaşı öncesindeki “Çanakkale geçilir” mantığıyla hareket eden, o zamanki bazı yöneticilerin sergilemiş oldukları basiretsiz politikaların bir benzerini de günümüz AKP iktidarında görmekteyiz. Bu iktidar göreve geldiği günden bu yana Türk Milleti’nin milli ve manevi değerlerini hiçe saymış, ver-kurtulcu politikalarla milletimizin gönlünde derin yaralar açmışlardır.

Türk Milleti, AKP Hükümetinin görevde olduğu yaklaşık 8 yıl boyunca içerde ve dışarıda tam anlamıyla sıkışmış ve nefes alamaz hale getirilmiştir. Aziz milletimizin üzerinde toplanan kara bulutlar, tahribatı çok ağır olacak bir fırtınanın habercisidir. Dün Türk’ün karşısında ittifak yapanlarla, bugün milletimizi çıkmaz bir sokağa sürüklemeye çalışanlar arasındaki savaş, değişik bir boyut kazanmıştır.

Bugün Türkiye Cumhuriyeti Devleti, Dünya siyaset arenasında kürtçülük ve sözde ermeni meselesi gibi sorunlarla sıkıştırılmaya çalışılmakta ve Türkiye üzerinden çirkin, kirli hesaplar yapılmaktadır.

Ne yazık ki son dönemlerde bu faaliyetler öylesine artmıştır ki, belli kesimler “Türklük” kavramını aşağılama cüretini kendilerinde görmüşlerdir. Bunu yaparken de ifade özgürlüğü, demokratik haklar, temel hak ve özgürlükler gibi kavramları kendilerine maşa olarak seçmişlerdir.

Tüm bu ihanet odaklarının iktidara hâkim olmaya çalıştıkları böylesi bir dönemde yaşananların meşru zeminde hiçbir karşılığı yoktur. Buna istinaden Cumhuriyet tarihinde, milli ve manevi değerlerin bu kadar hiçe sayıldığı hiçbir zaman dilimi de yaşanmamıştır.

Bütün bu hayâsızlıklara rağmen, Türk Milliyetçileri olan bizler tüm Türk Milletine huzurunda şu kelamı bir borç biliriz; “Aziz Türk Milleti’ne, ‘Türk’ olmanın şuurundan uzak bir dönemi yaşatmak isteyenlere tarih ve milletin huzurunda er ya da geç hesap soracağız.”

Tüm bu olumsuzluklara rağmen Türkiye Cumhuriyeti Devleti, tarihinden gelen kendine güveni, başarıları dış ve iç politika alanlarında da göstermelidir. Adalar denizinden Çin Seddi’ne kadar Türk’ün yaşadığı her coğrafyada ve ezanların okunduğu her diyarda güçlü, azimli ve lider bir ülke olmak zorundadır. Bunu gerçekleştirme yolu da milli bir politikadan geçmektedir.

Çanakkale destanının üzerinden 95 yıl geçmiştir. Milli iradenin yeniden teşekkül etmesi ve milli bağlarının güçlenmesinin yolu hiç şüphesiz ki; Çanakkale ruhuyla mümkün olacaktır.

Buradan aziz şehitlerimize de seslenmek istiyoruz; vatan, vazife ve bayrak uğruna en değerli varlığınız olan canlarınızı vererek şahadet mertebesine ulaştınız. Kanlarınızla sulayarak vatanlaştırdığınız bu topraklarda sahip olduğumuz her şeyi sizlere borçlu olduğumuzu bir an bile hatırımızdan çıkarmadık. Uğruna canlarınızı verdiğiniz değerleri, en kıymetli emanetiniz olarak sonsuza dek yaşatmayı birinci vazifemiz kabul ederek, gerektiğinde bu vazifenin icrası için biz de sizler gibi canlarımızı vermeye daima hazırız.

Bu duygu ve düşüncelerle Çanakkale Savaşları’nın 95.yıldönümünü dolayısı ile başta Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının, Ezineli Yahya Çavuşların, Yozgatlı Mıstıkların, Tarık Binbaşıların, Seyit Çavuşların, ve ismini sayamadığımız binlerce isimsiz Mehmetçiğin aziz ruhları önünde saygıyla eğiliyor, minnet ve şükranlarımızı binlerce fatiha ile birlikte yolluyorum.

 • Netinial Internet

Yorumlar

“ŞEHİTLER ÖLMEZ VATAN BÖLÜNMEZ” adlı makaleye bir yorum yapilmis
 1. Kemerist dedi ki:

  Çanakkale deniz zaferinin tarihi olan 18 mart
  gününün şehitler bayramı olması
  Her biri birer Mehmetçik olan sevgili dostlarım;
  ÇANAKKALE Zaferimizin tescillendiği tarih olan 18 mart günü, tıpkı 23 nisan yada 19 mayıs gibi ulusal bayram olmaya layık bir gündür. Bu güne ŞEHİTLER BAYRAMI veya KÜRESEL ve İÇ EMPERYALİZME-DARBELERE KARŞI MÜCADELE VE BİRLİK BAYRAMI olarak kutlamak çocukluğumdan beri coşkuyla hissettiğim bir istektir. 18 mart 1918 günü olanlar ve onun etkileri Aradan 10 bin yıl geçse bile unutulacak cinsten değildir. Düşmanın defolup gittiği o gün, yalnızca Türk milletinin değil tüm dünyanın kaderi değişti. Onlarca MİLLET yenilmez armadaların yenilebileceğini anlayarak kısa zaman içinde ulusal özgürlüklerini ilan ettiler. Britanya İmparatorluğu çöktü. Komünizm gibi bir illet, Rusya ve Çin’i kısa süre için ziyaret etmiş olsa da, uluslar emperyalizmin ve küresel sömürü anlayışının ne demek olduğunu anladılar. Bu gün bile devam ede gelen mücadelenin ateşini o gün yakan MEHMETCİK, bu güne kadar heyecanını asla yitirmedi. BU ÜLKE BİR GÜN, TIPKI YAKIN TARİHTE OLDUĞU GİBİ, DÜNYA KÜLTÜR VE MEDENİYET COĞRAFYASINDAKİ GERÇEK YERİNİ ALACAK, TARİHTEKİ ONURLU DURUŞUNU YENİDEN SERGİLEYECEKTİR. BUNU ENGELLEMEYE NE PALİKARYALARIN, NE KAPKARA KARDARALARIN NE AMERİKAN İDEALLERİNİN NE İSRAİL VE YANDAŞLARININ, NE ORDU İÇİNDE ÇÖREKLENMİŞ KALPAZANLARIN, NE DÜZENLERİ BOZULMASIN DİYE YARGIYA DÜZEN VERMEYE ÇALIŞAN GÜDÜMLÜ NAMUSSUZLARIN, NE DE DIŞ KÖKENLİ BASININ GÜCÜ YETEBİLİR.

  GÜN DİK DURMAK GÜNÜDÜR. ATATÜRK’ÜN DEDİĞİ “YURTTA SULH CİHANDA SULH” ANLAYIŞININ OTURABİLMESİ İÇİN DIŞARIYA NE KADAR GÜÇLÜ GÖRÜNMEMİZ GEREKİYORSA, İÇERİDE DE DARBELERE, SÖMÜRMEYE ÇALIŞANLARA, CAHİLLERE, EĞİTİLMEYİ KABUL ETMEYENLERE, TÜRK MİLLETİNİN BİRLİĞİNDEN RAHATSIZ OLANLARA ÇANAKKALE RUHUNU GÖSTERMEMİZ GEREKMEKTEDİR.

  BU MİLLET, DARBELERDEN MEDET UMANLARDAN YETERİNCE ÇEKMİŞTİR. EĞER İNGİLİZ ARMADASI 1918 GÜNÜ BOĞAZLARDAN GEÇEBİLSEYDİ, BUGÜNKÜ DARBE ZİHNİYETİ VARLIĞINI İNGİLİZ GÜDÜMÜNDE SÜRDÜRECEK, YANİ BİRŞEY DEĞİŞMEYECEKTİ.

  OYSA BİZ HÜRÜZ VE GÜDÜLMEYİZ. DEMOKRASİ GEREĞİ OLARAK OY VERİR VE PARLAMENTO SEÇERİZ. BİZİM İÇİN YARATANIMIZDAN SONRA EN ULU OLAN BİRLİKTELİĞİMİZİN SEMBOLÜ OLAN MECLİSİMİZDİR. TÜRK MİLLETİ İÇİN ŞU AN SİLKELENMEK ZAMANIDIR. SİLKELENMESİ GEREKEN PARAZİTLERİN ATATÜRK’ÜN ARKASINA SIĞINMASINA, KİMLİĞİNE, RÜTBESİNE, MAKAMINA, PARASINA, SÖZLERİNE, HASTALIKLI HALLERİNE BAKILMAMALIDIR. FAKİR HALKIMIN VERGİLERİYLE AHKAM KESEN, EMEKLİLİKLERİNDE BİLE KORUNARAK VİLLALARDA OTURAN BU ŞEREFSİZLERİN HİÇ BİRİ, BENİM KÖYDEKİ ŞEHİT TORUNU HÜSEYİN AMCAMDAN DAHA ULU DEĞİLDİRLER…

  BİR GERÇEK; BUGÜN ÇANAKKALE SAVAŞINI YAŞAMAK ZORUNDA KALSAYDIK EĞER, KANINI SEVEREK DÖKECEK OLANI BENİM DEMOKRASİYE İNANMIŞ ÖZ HALKIMDAN BAŞKASI DEĞİLDİR. OSMANLI’NIN SON DÖNEMİNDE BU, NET OLARAK GÖRÜLMÜŞ VE TECRÜBE EDİLMİŞTİR.

  KAYNAK; bknz. NUTUK

  KEMERİST

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari