ŞEHRİMİZDE AĞAÇLANDIRMA

Şubat 13, 2010 tarihinde tarafından  
PARAGÖZ - HALUK MEHMET ATASOY kategorisinde yayımlanmıştır.

ŞEHRİMİZDE AĞAÇLANDIRMA

Malumumuz Antalya doğal güzellikleri ile dünyaya nam salmış bir kentimiz. Her yıl binlerce yerli ve yabancı turist kentimizi ziyaret etmektedir.

Güzel Antalya’mızda ana arterler ve caddelere baktığımızda genelde orta refüjler de veya kaldırım kenarlarında palmiyeleri ve hurma ağaçlarını görmekteyiz. Bu ağaçlar zaman içinde uzayarak hiçbir özelliği kalmamakta, ancak başınızı kaldırdığınız takdirde kuş teleği ve yelpaze şeklindeki dal ve yaprakları görebilmekteyiz. Bu alışkanlık maalesef turistik otellere de yansımıştır. Oysa ki Atatürk caddesindeki turunç ağaçları gibi çiçek açan ve şehre parfüm sıkılmış gibi kokular veren ağaçlar tercih edilebilir. Örneğin Ihlamur, top ve salkım akasya’da dönemsel olarak çiçek açtığı için şehrimiz her mevsim güzel kokulara bürünecektir. Ayrıca top akasyanın sivrisinekleri kovma gibi bir özelliği de mevcuttur.

Büyükşehir belediyesi Park ve Bahçeler müdürü İnanç beyle yaptığımız görüşmede artık palmiyelerden vazgeçildiği, yapraklı ağaçlara dönüldüğünü ifade etmişlerdir. Bu çok yerinde bir karardır. Tüketiciler Birliği ve şahsım adına bu kararlarından ötürü kendilerini kutluyorum.

Demek ki artık özümüze dönüyor. Dubai kompleksinden kurtuluyoruz. Her yer kendine özgüdür. Taklit eden değil, taklit edilen olmalıyız.

Mehmet Haluk ATASOY

Tüketiciler Birliği Antalya Şube

Başkan Yardımcısı

 • Netinial Internet

Yorumlar

“ŞEHRİMİZDE AĞAÇLANDIRMA” adlı makaleye bir yorum yapilmis
 1. admin dedi ki:

  Bize bizi bilen gerek,
  Bizi candan seven gerek,
  Bizim ağacı diken gerek,
  Al, palmiyeyi çal başına.

  Bizi anlatan, bizim ağaçlarımızı diken belediyelerimizi ve duyarlılıklarından ötürü de Tüketiciler Birliği Antalya Şubesi ni kutlarız.
  Sevgi ve saygılarımızla…

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari