ŞENER: BAŞBAKAN TÜRKİYE’YE ZARAR VERİYOR

Kasım 23, 2009 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

ŞENER: BAŞBAKAN TÜRKİYE'YE ZARAR VERİYOR

TÜRKİYE Partisi Genel Başkanı Abdullatif Şener, Başbakan Erdoğan’ın yüzde 47 oy ile başarısız olduğunu ifade eden Şener, “Başbakan yüzde 47 oy alarak göreve geldiği 2007 yılından bu yana ülkeye zarar vermiş, insanlarımızı umutsuz, karamsar hale getirmiştir” dedi.

Abdüllatif Şener eşi Berrin Şener ile birlikte öğle saatlerinde Kahramanmaraş’tan karayolu ile Şanlıurfa’ya geldi. Partisinin Şanlıurfa İl Başkanı Abdülkadir İkbal ve bir grup partili tarafından karşılanan Şener, ilk olarak kutsal olduğuna inanılan Balıklıgöl’ü ziyaret etti. Burada eşi Berrin Şener ile birlikte balıklara yem atan Abdüllatif Şener, bu sırada gölü ziyarete gelen bazı vatandaşlar ile sohbet etti.

Balıklıgöl ziyaretinin ardından Hz. İbrahim’in doğduğuna inanılan mağaranın yanına inşa edilen Dergah Camii’ne geçen Şener, cami avlusunda abdest alıp öğle namazı kıldı. Cami çıkışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Şener, balıklara yem atarken partisinin iktidar olmasını dilediğini söyledi.

BAŞBAKAN YÜZDE 47 İLE BAŞARISIZ OLDU
Türkiye’de her şeyin güzel, geleceğin aydınlık, insanların mutlu olmasını istediğini ifade eden Şener, “Balıklara yem atarken hep iyi dileklerde bulundum, partimiz iktidar olsun dedim. Ama bundan önemli olan, Allah bizlere güzel şeyler yapmayı nasip etsin. Siyasette herkesin bir hedefi vardır. Siyasi partilerin hedefi seçim yoluyla iktidara gelmektir. Bizim hedefimiz de siyasette başarının ölçüsü kapsamında iktidarımız ile ülkemize faydalı olmaktır. Eğer faydalı değilsen başarılı değilsindir.

İktidar partisi yüzde 47 oyla iktidara gelmiştir. Ama iktidara geldiğinden bu yana değil de, 2007 seçimlerinden bu yana faydalı bişey yapmamıştır aksine sürekli zarar vermiştir. Ekonomi çökmüş, işsizlik patlamış, sanayi yerlerde sürünmektedir. Bütün süreçleri yanlış yönetmek suretiyle insanımızda umutsuzluğu, karamsarlığı artırmıştır, derinleştirmiştir. Böylece yüzde 47 başarılı olduğunu değil, başarısız olduğunu göstermektedir” diye konuştu.

DİNLEYENLERİ DE DİNLİYORLAR
Şener, Türkiye’de birilerinin tüm halkı dinlediğini ama dinleme yetkisi olan Jandarma, MİT ve Emniyet’in de Türk Telekomünikasyon Başkanlığı’nca dinlenebildiğini ve bu kurumun odacısından başkanına kadar Başbakan’a bağlı özel kişilerden oluştuğunu ifade etti. Yapılan bir ankete göre vatandaşların yüzde 97’sinin telefonlarının dinlendiğine inandığını ifade eden Şener, şunları söyledi:

“Herkesin herkesi dinlediği bir ülkede yaşıyoruz. Daha doğrusu birilerinin, herkesi dinlediği bir memlekette yaşıyoruz. Bakın, ABD tarihinin en büyük siyasi skandalı Watergate skandalıdır. Bu da dinleme skandalıdır. Ama Türkiye’de, birileri sürekli olarak herkesi dinliyor. Artık öyle alışkanlık yarattı ki bu durum, insanlar arasında ‘Dinleniyor muyum?’ diye espri konusu haline geldi. Ama unutulmasın ki, Türk Telekomünikasyon İletişim Kurumu, Başbakan’ın kurduğu bir kurumdur. Bu kurum, yasal dinleme yetkisine sahip olan jandarma, emniyet ve MİT’i de dinleme yetkisine sahiptir. bu kurumun başkanını Başbakan atar, denetimini Başbakan’ın görevlendirdiği özel kişiler yapar. Bu kurumun başkanından, yönetiminden, teknik elemanından odacısına kadar tüm çalışanları; Başbakan ve Ulaştırma Bakanı tarafından sınavsız olarak, hiçbir psikolojik testten, sağlık kontrolünden geçmeden atanmış kişilerden oluşuyor. Yani çok özel bir şekilde Başbakan’a bağlı bir birim. Fakat, günümüzde maalesef, beni de, sizi de dinliyorlar. Dinleme merakı olanlar dinlesin, biz de siyaset yaparız.”

ANTİ DEMOKRATİK BAŞBAKAN, DEMOKRATİK AÇILIM YAPIYOR
Demokratik açılım sürecinin siyasete alet edilmemesi konusunda çağrı yapmalarına rağmen, konunun siyasi malzemeye dönüştürüldüğünü ifade eden Şener, anti demokratik yöntemlere sahip Başbakan’ın bu konuda doğru işler yapma kabiliyetine sahip olup olmadığının tartışılması gerektiğini vurgulayarak, şöyle konuştu: “Türkiye’de kan akmasın, barış olsun, huzur olsun istiyoruz.

Ancak sürecin doğru idare edilmesi gerekir. Daha ilk günlerden başta Başbakan olmak üzere siyasi partilere samimi olmalarını söyledik. Konuyu siyasete alet etmeyin, oy avcılığı peşine düşüp, kin ve nefreti, ayrımı derinleştirmeyin, sorumlu insanlar olarak davranın dedik. Ama ilk günden itibaren karşılıklı hakaretler yapmak suretiyle Başbakan ve muhalefet sürecin yanlış yöne gitmesine sebep oldular. Daha önemlisi demokratik açılım yapabilmek için demokratik açılımın ne olduğunu bilmek gerekir.

Demokrasiyi içselleştirmek lazım. Anti demokratik yöntemlere sahip bir Başbakan’ın, iktidarın demokratik açılım derken doğru işleri yapma kabiliyeti var anlamına gelmez. Nitekim demokrasiyi içselleştirmeden atılan adımlarda yanlışlıklar vardır, yönetim tarzında yanlışlar vardır. Halk ne diyor, vatandaş ne istiyor, kulağını içeriye aç dışarının fısıltılarına fazla itibar etmemesi gerektiğini söyledik. Söylediklerimizin hepsi birkaç aydaki gelişmelerle değerlendirildiğinde daha iyi anlaşıldı.” Şener, açıklamasının ardından parti binasının açılışını yapmak üzere Balıklıgöl’den ayrıldı.

BİZİM KOCAELİ

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari