SES GETİREN SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI

Mayıs 26, 2009 tarihinde tarafından  
TURİZMCİ FARKIYLA-ŞAMİL HORULUOĞLU kategorisinde yayımlanmıştır.

-Tüketiciler Birliğinin Gönül Erlerine İthaf Edilmiştir-

 

            Geçen hafta Tüketiciler Birliğinin Türkiye genelini kapsayan Antalya’da Başkanlar Kurulu Toplantısı vardı. Toplantı öğretmen evinde samimi bir hava içerisinde geçti. Değişik illerden gelen tüketiciler birliği ailesindeki arkadaşlarla tanıştık. Bu tanışma hem yararlı oldu, hem de bilgi alış-verişinde bulunarak, tüketicilerin sorunları ile hemfikir ve dertdaş olduk. Bilhassa bu toplantıyı düzenleyen arkadaşlarımızdan Tüketiciler Birliğinin Antalya Şube Başkanı Av. İbrahim Güllü ile Teşkilattan sorumlu Başkan Yardımcısı Ahmet Turan Çetindere’ye teşekkürlerimi borç bilir, onları kutlarım. Böyle toplantılar görevli arkadaşlara faydalı olmaktadır.

 

            Genel Başkan Nazım Kaya ve Av. İbrahim Güllü ile yapılan röportajlarda Tüketiciler Birliğinin tüketiciler için ne kadar önemli ve faydalı olduğu anlatılmış; vatandaşımızın uyanık olması gerektiği, hakkını nasıl, niçin, ne gibi durumlarda arayacağı konusunda vatandaşlarımız aydınlatılmıştır.

 

            Dünya milletleri ve bilhassa modern toplumlarda devletlerin yapamayacağı, çözemeyeceği konularda vatandaşlar bilgilendirilerek birçok derde deva olunmaktadır.

 

            Japonya ve Uzak Doğu’da halkı aldatan herhangi biri dışlanmakta, hiçbir yerde tutunamamakta ve çareyi intihar etmekte bulmaktadır. Avrupa’da da buna benzer maddi ve manevi yaptırımlar bulunmaktadır. Bizde ise vatandaşı aldatan kişiler uyanık olarak nitelendirilmekte. Fakat son zamanlarda Sivil Toplum Kuruluşlarının kurulması, çoğalması ve işlerliklerinin artması ile vatandaşımız bilinçlenmiş ve hakkını aramaya başlamıştır. İşte Antalya’da da Tüketiciler Birliği Antalya Şubesi tüm hizmetlerini ücretsiz olarak yerine getiren sosyal sorumluluk duygusu taşıyan sorumlu bir sivil toplum kuruluşu kimliği taşıyan bir kurum olarak faaliyet göstererek haksızlığa ve aldatmaya dur diyerek, vatandaşlara kucak açmıştır.

 

            Birlikte gönülden ve hiçbir karşılık beklemeden çalışan tüm arkadaşlar cevher değerinde, kendi alanında bilgi sahibi insanlardır. “Halka Hizmet, Hakka Hizmettir” prensibini gütmektedirler. Bu duygu ile her geçen gün tanınmakta ve yaptığı çalışmalar ile daha çok ses getirmeye devam etmektedir.

 

            “Karanlığa küfredeceğine bir mum yak!” duygu ve düşüncesi ile hareket eden bu gönül erlerinin daha kat edeceği çok uzun yolları ve hedefleri var. Bu yolda bu gönül erlerini tanınızı isterdim. Bir gün bir şekilde karşılaşırsanız lütfen dikkat ediniz. Karşılıksız vermenin, vatan ve millet sevgisinin, diğergamlığın izlerini göreceksiniz.

 

            Ve göreceksiniz: Hiçbir şeyden şikayet etmeyen, halkın derdi ile dertlenen bu gönül erlerinin ufkunun eriştiği noktaya insanımızın hayalinin dahi ulaşacağını sanmıyorum. Hayat bu gönül erleri ile daha güzel! Çünkü yaşanabilir bir gezegen için daha çok şey isteyecekler…

 

 

Şamil HORULUOĞLU

Tüketiciler Birliği Antalya Şubesi

Turizm Komisyonu Sorumlusu

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari