SİZ SORUN HOCA BİZZAT CEVAPLASIN

Temmuz 21, 2009 tarihinde tarafından  
AKDENİZİN DELİSİ-ALİ KEMAL SENAN kategorisinde yayımlanmıştır.

SİZ SORUN HOCA BİZZAT CEVAPLASIN

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, www.esoesamanhocam.com  web sitesinde, vatandaşların sorularına görüntülü olarak cevaplıyor.

Antalya’da billboardlarda tanıtılan sitede, ”Antalya Büyükşehir Belediyesi olarak, katılımcı sosyal belediyecilik için tüm Antalyalıların soru, eleştiri, öneri ve şikâyetlerinizi bekliyoruz. Tüm Türkiye’ye örnek katılımcı projeler sunmaya devam edeceğiz” ifadeleri yer alıyor.
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Akaydın, web sitesinde vatandaşların güncel konulardaki sorularını bizzat yanıtlıyor.

Kamuoyunu ilgilendiren konularda sorular ve cevaplar bu site üzerinden yayımlanırken, bireysel konularda ilgili soru ve şikayetlerin cevaplarının ise kişilerin adreslerine gönderileceği bilgisi veriliyor. Akaydın’ın sorulara verdiği yanıtlarla ilgili görüntü çekimleri ise her ayın ilk haftası ve üçüncü haftası olmak üzere ayda iki kez yapılıyor.
Sitede görüntülü sorulara Başkan Akaydın, görüntülü olarak yanıt veriyor. Ayrıca sayfanın üst bölümünde, yazılı olarak gönderilen sorular da kayan yazılarla yer veriliyor.

—SU ZAMMINDAN DOLAYI ÖZÜR DİLEDİ-

Vatandaşların sorduğu bazı sorularla Başkan Akaydın’ın verdiği cevaplar şöyle:

Soru: ”Suya neden zam yaptın hocam? Suya zam yapmasaydınız çok daha iyi olurdu. Neden yaptığınızı anlamış değilim”

Cevap: ”Değerli Antalyalılar suya yüzde 10 zam yapmak zorunda kaldığımız için hepinizden özür dilerim. Su temel ihtiyaçtır. Keşke imkânlarımız el verse de suyu bedava dağıtabilsek. Antalya büyük bir şehir. Çok geniş bir alana yayılmış. Milyondan fazla kişiye düzenli su dağıtabilmek için devasa yatırımlar gerekiyor. Bizden önceki arkadaşlarımız 650 kilometre kanalizasyon borusu döşemiş. Ama bunu uzun vadeli borçla yapmışlar. Yani o hatların parasını biz ödeyeceğiz. Biz suya yüzde 10 zam yaptık, uzmanlar en az yüzde 20 zam yapmamız gerektiğini söylüyorlar. Su elektrikle bağlantılı suyu elektrik harcayarak dağıtıyoruz. Geçen yıldan beri elektriğe yüzde 56 zam geldi.”

Soru: ”Hocam bazıları diyor ki, siz yapılanları bozmuşsunuz. Herkes kötü bir tek siz mi iyisiniz?”

Cevap: ”Kardeşlerim yöneticilik iyilik ve kötülükle yapılmıyor. Kanunlar ile yapılıyor. Biz kanunların bize verdiği yetkileri kullanarak görevimizi yapıyoruz. Tüm Türkiye’nin gözü üstümüzde. Önümüzdeki yol, engellerle, muz kabuklarıyla dolu, bunun için çok dikkatli oluyoruz. İnsanla iş yapıyoruz. Kimsenin alnında iyi veya kötü yazmıyor. Bunun muhasebesini Yüce Allah’tan başka kimse yapamaz. Ama olguların, tavırların, eylemlerin muhasebesini hem hukuk hem kamuoyu sürekli yapar. Ekibimde bir kişi görevini kötüye kullansa herkesten önce ben yapışırım yakasına. Kimse benim adımın ya da başarımın gölgesine sığınıp kendisine menfaat sağlamaya çalışmasın. Yapılanı bozmaktan kasıt, Antkart ve 100. Yıl Projesi olabilir. Antkart’ı sadece halkımızın ve esnafımızın yararına olacak şekilde Halkkart’a çevirdik. Yani geriye dönmedik. Bırakın durdurmayı biz bu projeyi geliştirdik, şeffaflaştırdık, arpalık olmaktan çıkardık. Biz yapılanı bozmak için gelmedik. Kıymeti bilinmeyen bir kenara atılan. Antalya’ya yarar sağlayacak tüm projeleri yeniden ele almaya geliştirmeye ve halkımıza armağan etmeye geldik.”

—OTELİN TAM ORTASINDAN KARAYOLU GEÇMESİ GEREKİYOR

Soru: ”Mardan Oteli’nin açılışına niye gitmedin hocam”

Cevap: ”Mardan oteli için görkemli bir açılış yaptılar, beni de davet ettiler. Ben de onlara, (Takdir ediyorum güzel bir şey yapmışsınız. Ama bu otelin Antalya’ya getirdikleri götürdükleri hakkında bilgim yok. Onun için bu açılışa gelmeyeceğim) dedim. Antalya’nın lehine bir durum olacaksa bir gün giderim elbet. Ayrıca basında yazıldığı gibi otel hakkında inceleme başlatmadım. Mardan’ın ruhsatlarının verilmesi için seçim arifesinde bizden önceki arkadaşlar fazla mesailer yapmış, hepsini biliyoruz. Bu otelin tam ortasından kara yolu geçmesi gerekiyor. Bu kesin gerçeğe rağmen, kara yolu herkesi mağdur edecek şekilde kilometrelerce uzatıldı. Mardan’ın projesinde ruhsata uymayan o kadar çok şey var ki. Ben bu soruları sormayayım mı? Garibanın üzerine giderken iyi, buraya laf söyleyince ‘hoca ne yaptın sen’ diyorlar. Kimse kusura bakmasın bu ülkede kanunlar var. Kanunlar önünde herkes eşit. Kimse kimseden üstün değil. Mardan Oteli’nin açılışına bu konularda sorular, incelemeler ve şüpheler olduğu için gitmedim.”

NEREDE 15 BİN KİŞİYE İŞ?

Sitede kayan yazı olarak yer alan bazı yazılı sorular da şöyle:

”Hocam kaderin cilvesine bakın ki hep siz öğrencilerinize kazık soru sorarken, şimdi de bu sorulara siz muhatap oluyorsunuz. Antkartı kaldırdınız ama hala aynı ücreti ödüyoruz. Antkart’ın aldığı para şimdi kimin cebine gidiyor?”

”Sayın Başkan, hani 100. Yıl Projesi’ne çözüm bulacaktınız. Sayenizde maçlar Kayseri’de yapılacak. Sizden Allah razı olsun. Şehrimize turist ve gelir sokmamaya kararlısınız galiba saygılarımla.”

”Seçim öncesi vaat ettiğiniz iki yıl içinde işsizlik bitecek sözünü nasıl tutacaksınız?”

”Tramvay ne zaman hizmete girecek? Bir de yazın klimalı duraklar istiyorum.”

”Hoca az zamanda çok iş diyorsunuz da hani nerede bedava elektrik, nerede 15 bin kişiye iş nerede?”

AJANSBİR

www.ajansbir.com

  • Netinial Internet

Yorumlar

“SİZ SORUN HOCA BİZZAT CEVAPLASIN” adlı makaleye bir yorum yapilmis
  1. Birisi dedi ki:

    Biraz resim veya video olsa bence çok daha ilgi çekici olurdu.. Haberler bu şekilde okunmuyor

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari