TALABANİ AÇILIMDAN MEMNUN

Ağustos 28, 2009 tarihinde tarafından  
AKDENİZİN DELİSİ-ALİ KEMAL SENAN kategorisinde yayımlanmıştır.

TALABANİ AÇILIMDAN MEMNUN

Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani “Kürt açılımı” nı değerlendirdi: “Türkiye önemli bir adım attı. Fırsat kaçmasın” dedi. Terör örgütü PKK’nın “demokratik çözümü kabul edeceği” görüşünde olduğunu kaydeden Talabani, “Bu sorunun silah ya da güç kullanmaya gerek kalmadan çözüleceğini düşünüyorum” dedi.

Talabani, terör örgütü PKK’ya silah bırakması çağrısında bulundu. 

Talabani, Reuters ajansına verdiği demeçte, “Türkiye’de Kürtlerin hakları konusunda yeni bir hava gördüğünü” ifade etti ve Türkiye’de hükümetin sorunu çözme çabalarını desteklediğini söyledi.

Hükümetin demokratik açılımına atıfta bulunan Talabani, bunun “Ortadoğu’da barış, Türkiye’nin birliği ve Irak, İran, Suriye ve Türkiye’deki Kürtlerin çıkarına olduğu” ifadesini kullandı.

Talabani, “Bu, Türkiye’de ileri doğru büyük bir adımdır. Kürtler bunu desteklemeli, bundan memnun olmalı ve bu politikaların sonunda başarılı olması için ellerinden gelenin en iyisini yapmalı” diye konuştu.

Talabani, “Kürtlerin PKK’yı, barış önerilerini kabul etmesi, silahlarını bırakması ve ülkeye dönerek siyasi faaliyetlere katılması için iknaya çalıştığını” söyledi.

Terör örgütü PKK’nın “demokratik çözümü kabul edeceği” görüşünde olduğunu kaydeden Irak Cumhurbaşkanı, “Bu sorunun silah ya da güç kullanmaya gerek kalmadan çözüleceğini düşünüyorum” dedi.
ORTADOĞU

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari