TEKİROVA BELEDİYESİ’NDE MAZERET YOK

Kasım 9, 2009 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

TEKİROVA BELEDİYESİ'NDE MAZERET YOK

Tekirova belediye çalışanları biz bir aileyiz sloganından sonra birlik ve beraberliğini pekiştirip hizmet ve üretim için “her şeye rağmen mazeret yok” dedi.

Doç.Dr.Şaban Kızıldağ tarafından “mazeret yok” adlı eğitimi alan belediye çalışanları hayata farklı bakmaya başladı.

Anadolu üniversitesi  iletişim fakültesi mezunu ve Yüksek Lisansını Sakarya üniversitesi sosyoloji bölümünde tamamlayan doktorasını ise işletme alanında yapan  Doç.Dr.Şaban Kızıldağ’ın verdiği eğitim çok eğlenceli geçti.

Doç.Dr.Kızıldağ özelikle Türk insanının yapısını verdiği çarpıcı ve komik örneklerle anlattı. Çeşitli ülkelerde seminerler veren Kızıldağ toplam 630 bin kişiye konuşmuş. Doç.Dr.Kızıldağ eğitim seminerinde uygulamalı örneklerle de destekledi. Doç.Dr. Kızıldağ verdiği komik örnekler belediye çalışanlarını kahkahalara boğdu.

Verdiği  eğitim seminerinde İnsan karakterinin 6-12 yaş arasında şekillendiğini dile getiren  Doç.Dr.Kızıldağ  12-24 yaş arasında insanın sosyal kişiliği oluşuyor dedi. İyi bir insan olmak için  çok iyi  bir aile, çok iyi bir eğitim, çok iyi bir çevre, çok iyi bir devlet kriterlerinin olması gerektiğini söyleyen Kızıldağ  sağlıklı ruh hali için ise insanın önce kendini sevmesi gerektiğini söyledi. Daha sonra insanın başkalarını ve işini sevmesi gerektiğini söyleyen Kızıldağ Türkiye de insanların  % 75 nin işini sevmediğini bu nedenle de mutsuz olduğunu dile getirdi.

İnsanların mutlu olmak için ait olması gerektiğini de vurgulayan Kızıldağ  “önce kendinizi bir yere ait hissedeceksiniz sonra güçlü bir inancınız olacak. Neye inandığınız önemli değil önemli olan güçlü bir inanç. Ve insanın olmazsa olmazı  mutlaka  hayalleriniz olacak. Hayaller insanı bir amaca yönlendirir. Bu da yaşama bağlı kılar” dedi.

Eğitimde üzerinde durulan en önemli konu ise mazeret konusuydu. Kızıldağ “Biz Türk insanı olarak hep mazeret üreten bir yapımız var. Ve yaşamımızı hep erteliyoruz. İstediğimiz zaman başaramayacağımız hiçbir şey yok. Buna en güzel örnek Kurtuluş Savaşımızdır. Bu bir mucizedir. Dünya bir gündür o da bugündür. Hayatımızı bunun üstüne oluşturmalıyız. Her şeye rağmen mazeret yok Tekirova Belediye personelinin bundan böyle sloganı olsun. Mazeret insanın kendisine söylediği en büyük yalandır. Kendimizi bu yalandan uzaklaştıralım. Hiçbir şey yaşanmadan yaşanmaz. İçinizde hissederek yaşayın ”  dedi.

Tekirova belediye personeli eğitimi “ her şeye rağmen mazaret yok”. “Yarın değil şimdi” diye toplu olarak yüksek sesle söyleyerek tamamladı.

Eğitime Tekirova Belediye Başkanı ve GATAB Başkanı  Yusuf Üras  ve bazı meclis üyeleri de katıldı.

BASIN SERVİSİ

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari