TEKİROVA HAYAT KURTARIYOR

Kasım 4, 2009 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

TEKİROVA HAYAT KURTARIYOR

(BASIN SERVİSİ) Tekirova Belediyesi ve Kızılay Kan Merkezi işbirliği ile “kan ver hayat kurtar” sloganı ile Tekirova’da kan bağışı kampanyası düzenlendi. Düzenlenen kan bağışı kampanyasına Tekirova halkı büyük ilgi gösterirken,Tekirova belediye personeli de kan bağışına katıldı.

Tekirova Belediyesi Kültür meydanında düzenlenen kan bağışı kampanyası katılan  bağışçının sağlık durumu değerlendirilerek, kan değerine bakıldıktan sonra doktor gözetiminde kanı alındı. Tekirova Belediyesi sağlık birimi  ve halkla ilişkiler birimi kampanya süresince kan vermek isteyen vatandaşlarla tek tek ilgilendi.

Kızılay kan merkezi doktoru Dr.Behçet Çıraklıca  bir ünite kan ile üç kişinin hayatının kurtulacağını belirterek, “18-65 yaş arası, 50 kilonun üzerinde olan sağlıklı herkes, üç ayda bir kan verebilir. Sağlık açısından hiçbir riski yoktur” dedi.

Dr.Çıraklıca , kan vermenin yararlarından da bahsederek, “Düzenli olarak kan vermek, kalp krizi ve felç riskini azaltır. Kemik iliğinin yağlanmasını önleyip, kan yapımını canlı tutar. Baş ağrısı, stres, yüksek tansiyon, yorgunluk gibi rahatsızlıkların giderilmesine katkı sağlar” diye konuştu.

Vücuttaki kanın on üçte birinin alındığını bu açıdan da herhangi bir risk yaşanmadığını kaydeden Çıraklıca, kan bağışının herhangi bir kilo değişimine neden olmadığını da söyledi. Tekirova Belediyesinin her zaman bu tür organizasyonlarda işbirliği yaptığını  vurgulayan Dr.Çıraklıca, “Sayın Başkan Yusuf Üras’ın şahsında emeği geçen herkese ve kampanyaya katılan vatandaşlara teşekkür ediyoruz” dedi.

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari