TEKİROVA NIN ALMANYADAKİ TURİZM ELÇİSİ

Mart 18, 2010 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

TEKİROVA NIN ALMANYADAKİ TURİZM ELÇİSİ

Almanya’nın Schwarzwall bölgesinin  Ottenhöfen beldesinin Belediye Başkanı Dieter Klotz kardeş Tekirova’ya destek vermek için Kemer standında Tekirova Belediye Başkanı Yusuf Üras’ı ziyaret etti. 

10 yıldır yıldır  Tekirova’ya gelen ve Tekirova hayranı Ottenhöfen Belediye Başkanı Dieter Klotz Tekirova Belediye Başkanı Yusuf Üras’ın da fuarda olduğunu öğrenince Kemer standını ziyarete  geldi. Kemer bölgesinin ve doğal güzelliklerle dolu Tekirova’nın ve koylarının hayranı olan Klotz bölgesinde Tekirova’nın turizm elçisi gibi çalışıyor.

Her yıl  belediye meclis üyeleri , yerleşik halk ve  ailesi ile grup olarak Tekirova gelen Klotz gelen kişiler ile çevre turlarına da katılıyor.

Akrabaları ve beldesinde yaşayan insanlarında tatil tercihlerinin Tekirova olduğunu söyleyen Klotz  “Tekirova tarihi ve doğal güzellikleri muhteşem bir yer. Ben ve ailem dinlenmek için Tekirova’yı tercih ediyoruz. Benim tatil anlayışım güneş, kum,deniz değil. Ben gittiğim bölgenin bütün özelliklerini keşfetmek isterim. Üç Adalar, Ekopark, Antik Phaselis, Ulupınar, Beycik, Tahtalı, Çıralı, Olimpos  harika yerler. Tatile gelen insanların bu güzellikleri görmesi lazım.  Almanlar genelde çok sıcak olmayan sezon başı ve sezon sonunu tercih ediyorlar. Dünyada etkili olan ekonomik kriz burada da etkili oldu.  Bu fuardaki etkili tanıtımdan sonra Almaların  tekrar Kemer  ve Tekirova bölgesine yöneleceğini düşünüyorum” dedi.

Alman Belediye Başkanı Dieter Klotz Tekirova Belediye Başkanı ve GATAB Başkanı Yusuf Üras ve beraberindeki GATAB Meclis üyeleri onuruna bir de  yemek verdi.

Tekirova Belediye Başkanı ve GATAB Başkanı Yusuf Üras’da “Ottenhöfen Belediye Başkanı Dieter Klotz gibi  bölgemizin turizm elçiliğini yapan bir dostumuzun olmasından çok mutluyuz. Bizi burada hiç yalnız bırakmadı. 30 yıldır  Ottenhöfen beldesinin  Belediye Başkanlığını yürütüyor. Tekirova’da pek çok insanı tanıyor. Çok sıcak ve içten bir insan. O da artık bizim için bir Tekirova’ lı . Kendisini en kısa zamanda  Tekirova’ya bekliyoruz” dedi.

  • Netinial Internet

Yorumlar

“TEKİROVA NIN ALMANYADAKİ TURİZM ELÇİSİ” adlı makaleye bir yorum yapilmis
  1. Kemerist dedi ki:

    Hüseyin beyciğim, böyle haberleri özellikle mi koyuyorsun bilmem. Bu sitedeki makalemde ısrarla diyorum ki, Yabancılar Akdeniz bölgemizi isimleriyle tanımıyorlar. kimse kemer, tekirova, çamyuva, göynük, vs. bunları bilmiyor, kafalarına da takmıyor. Adamın dediğine bakar mısınız, ” Benim tatil anlayışım güneş, kum,deniz değil. Ben gittiğim bölgenin bütün özelliklerini keşfetmek isterim. Üç Adalar, Ekopark, Antik Phaselis, Ulupınar, Beycik, Tahtalı, Çıralı, Olimpos harika yerler. Tatile gelen insanların bu güzellikleri görmesi lazım.”Evet. tatile gelenler öncelikle tarih arıyorlar, doğallık arıyorlar. Onların tatilden anladıkları lüks içinde ruhsuz yaşamak değil.
    Diğer konu ise, Sayın Uraz’la ilgili. Tekirova tanıtılıyorsa eğer, gerçekten entellektüel, zeki, anlayışlı, en az iki dil bilen, tarih ve kültüre vakıf bir başkanın orada bulunması bizim için gurur verici olur. Ama Sayın Yusuf Uraz biliyor bu andan sonra ne soracağımı. beş beş daha kaç eder sayın Uraz? Bildiniz teşekkürler. Şimdi size daha basit bir sorayım yormayım fazla; Phaselis hangi tarihte kurulmuştur sayın Yusuf Uraz? Phaselis’e gelen misafirlere ne dağıtılır sayın Uraz? Phaselis kaç dilde tanıtılmalıdır sayın Uraz? Neden o fuara gittiniz sayın Uraz?

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari