TEKİROVA’DA CUMHURİYET’İN KURULUŞUNUN 86 YILI

Ekim 29, 2009 tarihinde tarafından  
HABERİNİZ VAR MI? kategorisinde yayımlanmıştır.

TEKİROVA'DA CUMHURİYET'İN KURULUŞUNUN 86 YILI

(BASIN SERVİSİ) Tekirova’da Cumhuriyetin Kuruluşunun 86 yılı coşku ile kutlandı

Cumhuriyetimizin kuruluşunun 86.yılı Tekirova’da coşku ile kutlandı. Tekirova’da her yer Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle donatıldı.

Tekirova’da kutlama törenleri 28 Ekim Perşembe günü Atatürk anıtına çelenk koyma töreni ile başladı. Çelenk koyma törenine Tekirova Belediye Başkanı ve GATAB Başkanı Yusuf Üras, Tekirova Jandarma Karakol Komutanı Ali Karabayır, Tekirova Halit Narin İlköğretim Okulu Müdürü Mustafa Özkaynak, Mecliste grubu bulunan partiler, Tekirova’da bulunan otellerin yöneticileri ve halk katıldı.

Tekirova Halit Narin İlköğretim okulu 6,7,8 sınıflar 28 Ekim Çarşamba günü Tekirova Belediyesi çok amaçlı konferans ve sinema salonunda Cumhuriyet filmini izlediler. Kurtuluş mücadelemizi anlatan filmi izleyen öğrenciler ve öğretmenler duygulu anlar yaşadılar.

29 Ekim Perşembe günü sabahı Tekirova Belediye Başkanı ve GATAB Başkanı Yusuf Üras makamında kutlamaları kabul etti. Daha sonra Halit Narin İlköğretim öğrencileri ile Atatürk caddesinde geçit töreni düzenlendi. Geçit töreninin ardından kutlamaların yapılacağı amfi tiyatroya gelindi.

Tekirova Belediye Başkanı ve GATAB Başkanı Yusuf Üras, Tekirova Karakol Komutanı Ali Karabayır ve Tekirova Halit narin İlköğretim Okulu Müdürü Mustafa Özkaynak toplu olarak törene katılanların bayramını kutladılar.

Öğrenciler Cumhuriyetimizin 86 yılının kutlama töreninde öğretmenler ve öğrenciler günün anlam ve önemini belirten şiirler okudular,  konuşmalar yaptılar.

Törende Tekirova Halit Narin İlköğretim Okulu halk oyunlarının sunduğu gösteriler büyük beğeni topladı. Öğrenciler ve halk gösterilere alkış ve tempo ile eşlik ettiler.

  • Netinial Internet

Farklı mı düşünüyorsunuz?

Ekleyecek birşeyiniz mi var? Fikrinizi hemen belirtin. Burası fikrini özgürce yazanların sitesi.

Burası özgür bir platform. Yukarıdaki bilgilerin hiçbirisini doldurmak zorunda değilsiniz.
Elbette bu yorumu yapanı bilmeyi çok ister, düşündüklerini korkmadan dile getirenleri bilmeyi isteriz.

Copyright © 2009 · Bütün hakları saklıdır · eKemer.com · Giriş
Makalelerin sorumluluğu yazarına aittir.

Subscribe to eKemer - Antalya Kemer'in Yorum PortalıHaberler Rss Subscribe to eKemer – Antalya Kemer'in Yorum PortalıYorumlar Rss netinial nl

antalya web tasarim firmalari, antalya web dizayn firmalari, antalya web site tasarim firmalari